Artykuł Dodaj artykuł

Proste rozwiązanie dla nieprostych instalacji - PAROC Hvac Bend AluCoat T

Nawet najlepszy system grzewczy, wentylacyjny lub klimatyzacyjny nie będzie wydajny bez odpowiedniej izolacji.

Nawet najlepszy system grzewczy, wentylacyjny lub klimatyzacyjny nie będzie wydajny bez odpowiedniej izolacji. A żeby odpowiednio zaizolować przewody instalacyjne, niezbędna jest maksymalna precyzja montażu – zwłaszcza przy wszelkich zakrzywieniach rur. Firma Paroc wychodzi naprzeciw potrzebom profesjonalistów, oferując gotowe rozwiązanie izolacyjne.

PAROC Hvac Bend AluCoat T

PAROC Hvac Bend AluCoat T - montaż

W przypadku rurociągów prostopadłych (np. trójników), wykonanie izolacji nie stanowi dużego problemu. Przycięcie otuliny na odpowiedni wymiar oraz zaklejenie i zabezpieczenie łączeń taśmą rozwiązuje nam sprawę. Do wykończenia końcówki otuliny można użyć manszet lub taśmy aluminiowej.

Niestety, ta metoda nie sprawdzi się w momencie, kiedy przewody formują się w kolana rurociągowe. Zastosowanie dociętych elementów izolacji przeznaczonej do rurociągów prostych niesie ze sobą ryzyko powstawania nieszczelności. Aby zaoszczędzić czas i zagwarantować sobie maksymalny komfort, eksperci zalecają wykorzystywanie gotowych elementów do zabezpieczania kolan rurociągowych.

Jednym z najczęściej rekomendowanych produktów jest PAROC Hvac Bend AluCoat T. To niepalna otulina z wełny kamiennej pokryta zbrojoną folią aluminiową z zakładką samoprzylepną, wykonana fabrycznie w kształcie kolana. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na jak najlepszej oraz sprawnej izolacji termicznej i akustycznej rurociągów grzewczych, centralnego ogrzewania i wody użytkowej – szczególnie w szczycie sezonu izolacyjnego i intensywnych prac wewnątrz budynków.

Dzięki elastycznym właściwościom wełny, produkt idealnie dopasowuje się do rurociągów o zróżnicowanym kącie zagięcia. Pokrycie charakteryzuje się zaś wysokim oporem dyfuzyjnym pary wodnej, a więc zapewnia optymalną ochronę przed niepożądaną kondensacją wilgoci, a w konsekwencji korozji ścian rurociągu. Wykonany fabrycznie element zapewnia najlepsze rozwiązanie w zakresie izolacji dla kolan bez mostków cieplnych. Dla zapewnienia maksymalnej szczelności, eksperci rekomendują użycie na łączeniach zbrojonej taśmy aluminiowej PAROC AluCoat Tape.

Produkt sprawdzi się zarówno w złożonych systemach HVAC w dużych obiektach użyteczności publicznej, takich jak centra handlowe czy szpitale, jak i w zastosowaniach w domach jednorodzinnych.

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.