Artykuł Dodaj artykuł

Przygotuj dom na zimę – ogólnobudowlana płyta PAROC UNS 37z

Kalendarz bywa w tym roku bezlitosny – jeszcze chwilę temu cieszyliśmy się słonecznymi popołudniami na wyremontowanym tarasie, a dziś w pośpiechu kończymy prace budowlane i renowacyjne.

Kalendarz bywa w tym roku bezlitosny – jeszcze chwilę temu cieszyliśmy się słonecznymi popołudniami na wyremontowanym tarasie, a dziś w pośpiechu kończymy prace budowlane i renowacyjne. Listopad to ostatni moment, by pomyśleć również o termomodernizacji domu – zwłaszcza, że zima potrafi zaskoczyć i to nie tylko kierowców. O komfort termiczny, akustyczny i niższe rachunki za ogrzewanie zadba niezwodna płyta izolacyjna PAROC UNS 37z o uniwersalnym zastosowaniu budowlanym.

Powiedzieć o niej uniwersalna, to jak nie powiedzieć nic! PAROC UNS 37z to niepalna, elastyczna płyta z wełny kamiennej, która sprawdzi się doskonale w przypadku izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej konstrukcji budowlanych. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z fasadami, dachami krokwiowymi, dachami na wiązarach, lekkimi ścianami wewnętrznymi czy podłogami na legarach – PAROC UNS 37z poradzi sobie doskonale. A to dopiero początek. Ten wszechstronny wielozadaniowiec sprawdzi się także podczas wykonywania izolacji dwuwarstwowej m.in. ukośnych poddaszy, stropów międzykondygnacyjnych, a także wentylowanych fasad szkieletowych, murów betonowych oraz ścian z bloczków betonowych – zarówno w przypadku nowych konstrukcji, jak i tych poddawanych renowacji.

Płyta jest niezwykle łatwa w obróbce, cięciu i montażu, co ma szczególne znaczenie w przypadku prac terminowych lub gdy na termomodernizację budynku zdecydowaliśmy się późną jesienią. Do jej zalet warto zaliczyć również najwyższą klasę reakcji na ogień A1, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy ochrony przeciwpożarowej budynków, zwiększoną gęstość oraz bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,037 W/(mK). Taki zespół cech to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa i ograniczenie powstawania mostków termicznych, ale pewność, że płyta zachowa swoje właściwości termiczne w czasie, zapobiegając nie tylko ucieczce ciepła w czasie mroźnej zimy, ale także nadmiernemu nagrzewaniu wnętrz w sezonie letnim.

Jeśli do pracy zabierzemy się już dziś, pierwsze dni zimy przywitamy w przytulnej, ciepłej atmosferze. Gotowi na błyskawiczne prace ociepleniowe?

PAROC UNS 37zPAROC UNS 37z

Właściwości techniczne:

 • Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
 • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,037 W/(mK)
 • Klasa reakcji na ogień: A1
 • Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
 • Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
 • Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
 • Współczynnik przepuszczalności powietrza, ℓ: 130 x 10-6
 • Stabilność wymiarowa przy określonej temperaturze (Deklarowana), DS(70,-): ≤ 1%
 • Klasa tolerancji grubości: T2

Dostępne wymiary:

 • Długość: 1220 mm
 • Szerokość: 610 mm
 • Grubość: 40-220 mm

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.