Artykuł Dodaj artykuł

Wiatroizolacja czy termoizolacja… czemu nie to i to?

Jedną z największych zalet fasad wentylowanych, przy zachowaniu poprawnego i dokładnego wykonania, jest skuteczna ochrona przed mostkami termicznymi i stratami ciepła z budynku.

Jedną z największych zalet fasad wentylowanych, przy zachowaniu poprawnego i dokładnego wykonania, jest skuteczna ochrona przed mostkami termicznymi i stratami ciepła z budynku. Szczególnie, jeśli w charakterze warstwy wiatrochronnej wykorzystamy materiał termoizolacyjny. Takie rozwiązanie oferują płyty z wełny kamiennej z serii PAROC Cortex.

Wiatroizolacja czy termoizolacja… czemu nie to i to?

PAROC Cortex One

Rodzina produktów PAROC Cortex to sztywne, niepalne płyty wiatroszczelne z wełny kamiennej nadające się do stosowania w charakterze izolacji w dobrze wentylowanych fasadach zewnętrznych. Wyróżnikiem rozwiązania jest połączenie bardzo dobrych parametrów termicznych i mechanicznych. Bardzo mały współczynnik przewodzenia ciepła (λD = 0,033 W/mK) udało się zawrzeć w sztywnej płycie o niskiej przepuszczalności powietrza dla pokrycia (L 3/m2Pas) oraz optymalnej oporności przepływu pary wodnej (Z = 0,10 m2hPa/mg).

Efekt? Niezwykle wytrzymała warstwa chroniąca wnętrze konstrukcji przed uszkodzeniami i zawilgoceniem przy jednoczesnym podniesieniu standardu energetycznego całej przegrody.

Wszystko to za sprawą zintegrowanej, paroprzepuszczalnej i wodoodpornej powłoki, która chroni konstrukcję przed wiatrem i wodą opadową, zapewniając szybkie odparowywanie wilgoci. Co więcej, dzięki wysokiej klasie reakcji na ogień (A2-s1,d0), płytę można stosować w budynkach o wysokich wymogach bezpieczeństwa pożarowego. Produkty z serii PAROC Cortex są niepalne i nie wydzielają płonących kropel w warunkach pożaru.

Seria obejmuje dwa główne rozwiązania: izolacje wiatrochronne PAROC Cortex przeznaczone do stosowania w systemie izolacji dwuwarstwowej, w której współpracują z główną warstwą termoizolacyjną (wykonaną np. z ogólnobudowlanych płyt PAROC UNS 37), a także wariant specjalny – płyty PAROC Cortex One pełniące samodzielnie zarówno funkcję termo-, jak i wiatroizolacji. Ponadto, obie płyty dostępne są w wariancie z powłoką w kolorze białym lub czarnym.

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.