Artykuł Dodaj artykuł

Prosty program do zarządzania produkcją w firmach oferujących usługi kamieniarskie

Świadczycie usługi dla klientów indywidualnych oraz współpracujecie z architektami i wykonawcami generalnymi.

Świadczycie usługi dla klientów indywidualnych oraz współpracujecie z architektami i wykonawcami generalnymi. Pracujecie na ciężkim i cennym materiale w niesprzyjających warunkach, ale mimo to jesteście w stanie realizować najbardziej wymagające prace w kamieniu i materiałach pochodnych.

Prosty program do zarządzania produkcją w firmach oferujących usługi kamieniarskie

Niezależnie od tego czy jesteś wiodącym producentem parapetów z konglomeratów marmurowych i kamienia, wykonujesz blaty kuchenne i łazienkowe, umywalki z kamienia oraz realizacje z płyt kamiennych, komputer nie jest zazwyczaj pierwszym rozwiązaniem, które przychodzi Ci do głowy dla usprawnienia produkcji. Jednakże w praktyce, w Twojej branży, masz ogromny potencjał do wprowadzenia usprawnień. Właśnie dlatego, że stawiasz na najlepszy materiał i dbasz o każdy detal oraz masz zespół składający się z rzemieślników i artystów. Proste planowanie oraz rozliczanie produkcji pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję i korzystać z najprostszego i jednocześnie najskuteczniejszego systemu zarządzania.

Prosty program do zarządzania produkcją w firmach oferujących usługi kamieniarskie

Wyobraź sobie, że patrząc w jedną listę widzisz wszystkie planowane dla Klientów realizacje, możesz podejrzeć zdjęcia, listy cięć oraz elementy personalizacji na danym zamówieniu, np. napis czy rodzaj wykończenia, jaki zażyczył sobie Klient.

W branży usług terminowość to priorytet – szanujemy przede wszystkim czas Klienta i własny. Staramy się zachować równowagę między optymalnym kontaktem i dostawami. Masz zamówieni na potrzeby dużej inwestycji i potrzebujesz w terminie dostarczyć potrzebne elementy kamienne, np. parapety okienne z konglomeratów marmurowych, nie panikuj! Jeśli korzystasz z oprogramowania do zarządzania produkcją wszystko jednym kliknięciem trafia na produkcję. Nie trzeba tracić czasu na zbędne przepisywanie, a jeśli chcesz możesz wydać karty opisujące wszystko co ma być.

Prosty program do zarządzania produkcją w firmach oferujących usługi kamieniarskie

Dzięki prostej formie, elastyczności i dostępowi na urządzenia mobilne, łatwo zaplanujesz pracę dla wszystkich wydziałów, a w dodatku obejmiesz ekipy montażowe pracujące w terenie. Każdy pracownik będzie mieć pod ręką potrzebne informacje, takie jak wizualizację, załączniki z wzorem czy listy cięcia. Im więcej produktów, z przypisaną do nich technologią wykonania, pojawi się w systemie, tym szybciej zbudujecie firmową bazę wiedzy, przez co proces wdrażania nowych pracowników stanie się szybszy, a know-how zostanie w firmie. Dzięki oprogramowaniu do planowania produkcji odzyskujesz pełną kontrolę nad całością procesu produkcyjnego: od pierwszego cięcia, do montażu w miejscu docelowym. Dzieje się tak, gdyż pracownicy przez prosty formularz rejestrują rozpoczęcia / zakończenia operacji, wykonaną ilość oraz podają dodatkowe uwagi. Znasz czasy, historię pracy i wydajności. Z pomocą rejestracji czasu pracy (RCP) jesteś w stanie sprawdzić łączne czasy wykonania dla danego zlecenia oraz to, na ile czas rzeczywisty odbiega od czasu planowanego czy od ustalonej normy. Wszystko informacje, w ciągu kilku sekund, pojawiają się na Twoim koncie. Dodatkowo możesz śledzić ilość braków i zużytego surowca.

Prosty program do zarządzania produkcją w firmach oferujących usługi kamieniarskie

Z dowolnego miejsca na świecie, kilkoma kliknięciami możesz utworzysz plan produkcji, który w przystępny sposób wyświetla się na halach produkcyjnych przez przeglądarkę www.

Jako firma kamieniarska chcesz, aby wasze produkty wyróżniały się jakością i precyzją. Promujesz rzemieślniczy kunszt, aby pokazać piękno kamienia. W tym celu może nawet budujecie park maszynowy z piłami, linią polerską, maszynami numerycznymi, itp. Jednakże dopiero odpowiednia organizacja pracy, ład i porządek w firmie oraz stosowanie nowoczesnych narzędzi do planowania i zarządzania produkcją pozwoli wyprzedzić konkurencję i osiągnąć niepodważalną pozycję na rynku kamieniarskiem.

Artykuł został dodany przez firmę

PRODIO Sp. z o.o.

Planowanie produkcji oraz rozliczanie pracy online. Prosty program do zarządzania produkcją. Stwórz harmonogram pracy w kilka minut. Wypróbuj za darmo.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły