Artykuł Dodaj artykuł

Co nowego w kolekcjach mebli młodzieżowych?

Zmieniają się trendy, pojawiają się nowe wzory, a meble dla młodzieży wciąż w tym samym stylu? Niekoniecznie. Najnowsze kolekcje młodzieżowe marki Lenart definiują nowoczesny pomysł na modny i jednocześnie bardzo funkcjonalny pokój dla nastolatka,

Co nowego w kolekcjach mebli  młodzieżowych?

Zmieniają się trendy, pojawiają się nowe wzory, a meble dla młodzieży wciąż w tym samym stylu? Niekoniecznie. Najnowsze kolekcje młodzieżowe marki Lenart definiują nowoczesny pomysł na modny i jednocześnie bardzo funkcjonalny pokój dla nastolatka.

Przede wszystkim styl

Najnowsze meble młodzieżowe marki Lenart  niewiele mają wspólnego z klasycznie pojmowaną kolekcją junior. Założenie projektantów z lenART design było proste – poczucie estetyki i świadomość aktualnych trendów jest dla współczesnej młodzieży często wyższe, niż dla pokolenia ich rodziców. Młody człowiek też chce mieszkać wygodnie, oryginalnie i modnie. Tak powstały dwie ciekawe kolekcje – QUBIC i MASSI. Obie propozycje odważnie odpowiadają na wymagania współczesności oraz młodych mieszkańców, mimo że diametralnie różnie się stylem.

Meble QUBIC – to nie czas na nudę

QUBIC to meble do szpiku nowoczesne, stworzone z myślą o nastolatkach lubiących wyraziste wnętrza.  Niepowtarzalny charakter kolekcji to zasługa ciekawych, pozornie kontrastujących kolorów i faktur, które przeplatają się na bryłach w nieoczywistych proporcjach – raz dominuje jasna szarość, a innym razem ciepłe wybarwienie przypominające drewno. Tej mieszance towarzyszy wyrazisty grafit, akcentujący wybrane części brył. Intrygujący, geometryczny efekt zapewnił prosty, a jakże efektowny zabieg cofnięcia frontów względem korpusów. Dobry styl to jednak nie wszystko, bo meble są też bardzo funkcjonalne. W kolekcji znajdziemy aż trzy szafy do wyboru, w tym jedną trzydrzwiową z ogromną ilością miejsca do przechowywania. Nowością jest dostępność dwóch łóżek do wyboru – większego, pod materac o szerokości 120 cm oraz mniejszego, pod materac o szerokości 90 cm.

Co nowego w kolekcjach mebli  młodzieżowych?
Co nowego w kolekcjach mebli  młodzieżowych?

Oświetlenie na medal

Bardzo ważną role w tych meblach odgrywa ledowe oświetlenie w energetycznym, pomarańczowym kolorze. Oświetlenie LED jest już niemal standardem w kolekcjach livingowych, jednak wciąż rzadko stosuje się je meblach junior. A szkoda, bo światło nie dość, że nadaje meblom wyrazisty charakter to jest też bardzo praktyczne – przytłumiony blask delikatnie rozprasza ciemność, budując przytulny klimat.

MASSI – klasyka w kolorach natury

Meble MASSI to propozycja dla młodych ludzi ceniących stonowane wnętrza w stylu przytulnej nowoczesności i w kolorach natury. Uniwersalne połączenie bieli i dekoru o barwie ciepłego drewna zawsze wygląda dobrze i świetnie prezentuje się niemal w każdej aranżacji. Z meblami MASSI można bardzo łatwo zaaranżować przytulny pokój dziewczęcy, a przy odrobinie pomysłowości, urządzić pokój chłopca czy młodego mężczyzny lubiącego klasyczny wystrój. To jednak nie wszystko. W kolekcji jest kilka detali, które dodają całości charakteru – modne, masywne korpusy definiujące kształt bryły, fronty oryginalnie cofnięte pod linię korpusów czy ciekawe, geometryczne uchwyty. Duża ilość brył pozwala na elastyczny wybór tych najbardziej potrzebnych i pasujących do potrzeb młodego mieszkańca. Kolekcja oferuje ogromną ilość miejsca do przechowywania, a przecież im jest go więcej, tym łatwiej utrzymać porządek. W ofercie są między innymi dwie pojemne szafy, dwie komody (mniejsza i większa) i dwa regały. Atutem jest łóżko z oparciem, materacem bonellowym i dużym pojemnikiem na pościel.

To wszystko sprawia, że meble QUBIC i MIASSI, mino modnego i nowoczesnego charakteru, są uniwersalne i ponadczasowe. Pasują zarówno do pokoi dziewcząt, jak i chłopców w różnym wieku – od młodszych nastolatków, aż do studentów. Bez trudu przetrwają zmianę upodobań i trendów – będą łatwo poddawać się metamorfozom i elastycznie dopasują się każdej kolorystyki i stylu pokoju.