Artykuł Dodaj artykuł

BRASS - Ulotna natura wiatru uchwycona na dłużej

Kolekcja Brass przyciąga uwagę łagodnością i harmonijną paletą barw, które wyciszają i pozwalają odciąć się od nadmiaru bodźców.

Kolekcja Brass przyciąga uwagę łagodnością i harmonijną paletą barw, które wyciszają i pozwalają odciąć się od nadmiaru bodźców. To propozycja na wnętrze w wydaniu eleganckiej klasyki, w naturalnych kolorach ziemi i z dyskretnym motywem dekoracyjnym.

BRASS - Ulotna natura wiatru uchwycona na dłużej

Brass wyróżnia się na tle innych nowości Ceramiki Tubądzin w formacie 30 x 75 cm. Nie znajdziemy tu intensywnych kolorów, fantazyjnych dekoracji czy kontrastowych połączeń. W propozycji tej odkryjemy natomiast to, co ulotne i nieuchwytne, co można jedynie poczuć – lekkość powietrza i wolność, jaką niesie ze sobą czysta ekspresja ruchu. Łagodność kolekcji Brass przejawia się w naturalnych odcieniach bieli, szarości i kolorze oliwkowym, na tle których rysuje się subtelny wzór, inspirowany ruchem powietrza i zmiennością wiatru. Jest on odzwierciedleniem chwili, momentu – często niezauważalnych – które dzięki tej kolekcji mogły zaistnieć na dłużej.

Tworząc kolekcję Brass, chciałam zobrazować ruch powietrza. Poza samą lekkością i swobodą, z jakimi kojarzy mi się ten żywioł, ważne było dla mnie, aby oddać wrażenie spokoju wynikającego z kontaktu z naturą. Doświadczyłam go wielokrotnie, przechadzając się wśród nadbałtyckich wydm i obserwując wysokie trawy, kołyszące się na wietrze i uginające się pod wpływem morskiej bryzy. Inspirują mnie rzeczy, które można poczuć, niekoniecznie oglądać. Wiatru nie widzimy bezpośrednio, możemy obserwować jedynie efekty jego działania. Ruch jest dla mnie jego najprostszą i najpiękniejszą definicją – wolny taniec i niezaplanowana czysta ekspresja odzwierciedlają doskonałość natury, perfekcję, która bierze się z przypadku. Postanowiłam pokazać to w kolekcji Brass – mówi Anna Janik-Cieśla, autorka kolekcji.

Chcąc oddać wrażenie lekkości na statycznej ceramicznej płytce, projektantka zdecydowała się na dyskretne, wysublimowane wzornictwo – równomierne, delikatne rysy i kierunkowe przetarcia subtelnie sugerują dynamikę i ruch. Ulotność wiatru została zatrzymana w szklanym, połyskującym dekorze. Wzór zatopiony w szkle jest uchwyceniem zmiennej natury, złapanej chwili – to moment, który trwa dłużej. Mieniące się dekoracje pięknie odbijają światło, dodają wnętrzu przestrzenności i rozjaśniają je. Doskonale współgrają z płytkami bazowymi, uwypuklając ich łagodność i stonowanie, a także tworząc wyjątkową impresję w odbiciach szkła.

BRASS - Ulotna natura wiatru uchwycona na dłużej

Kolekcja Brass doskonale sprawdzi się we wnętrzach klasycznych i eleganckich, w aranżacjach, które są jednocześnie przytulne i bliskie człowiekowi. Płytki w kolorze oliwkowym dobrze jest zestawić z drewnianymi meblami i dodatkami w odcieniach brązu, miedzi czy zieleni. Decydując się na biało-szarą kompozycję, warto wprowadzić z kolei kilka mocniejszych akcentów dekoracyjnych – nowoczesna lampa czy czarna oprawa lustra stworzą przeciwwagę do jasnej tonacji płytek.

W kolekcji znajdziemy trzy płytki ścienne: Brass White, Olive i Grey – o wymiarach 748 x 298 mm, grubości 10 mm i wykończeniu w połysku (cena 129,89 zł/m2). Ich odpowiednikami kolorystycznymi są płytki gresowe w kształcie kwadratu 598 x 598 mm i o grubości 11 mm (cena 136,90 zł/m2). Charakteryzuje je wykończenie lappato – połączenie matu i poleru w jednym. Wyjątkową ozdobą kolekcji są dekory ścienne zatopione w szkle – Brass Olive i Grey (cena 129,89 zł/szt.), a także delikatna dekoracja ścienna Brass White MIX, złożona z małych płytek o wymiarze 148 x 148 mm (12,18 zł/szt.). Całość uzupełniają szklane listwy ścienne w kolorze oliwkowym i jasnoszarym (26,81 zł/szt.)


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.