Artykuł Dodaj artykuł

Na stadionie liczy się niezawodność

Duże kompleksy sportowo-rekreacyjne to inwestycje niezwykle wymagające.

Duże kompleksy sportowo-rekreacyjne to inwestycje niezwykle wymagające. Muszą spełniać wszelkie wymogi budowlane dotyczące obiektów masowych, zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz zachwycać designem. Inwestorzy mają świadomość, że odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych jest gwarantem trwałości i użyteczności budowli, dlatego produkty marki Dasag tak często goszczą na stadionach.

Artego Areny w Budgoszczy

Artego Areny w Budgoszczy

Odbywające się właśnie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020 niosą ze sobą szereg zmian i nowych rozwiązań. Po pierwsze odbywają się w 2021 roku, po drugie rolę gospodarza mistrzostw pełni aż 11 państw, a po trzecie podczas turnieju używany jest system wideo-weryfikacji VAR. Chodź zasady turniejów UEFA ulegają zmianie, jedno jest niezmienne. Gra odbywa się na stadionach piłkarskich, a te muszą być odpowiednio przygotowane do pomieszczenia nawet 70 000 osób podczas widowisk sportowych i koncertów. Tak duża intensywność ruchu pieszego wymaga zastosowania w ciągach komunikacyjnych niezawodnych materiałów, które nie tylko będą odporne na ścieranie i zużycie, lecz także będą charakteryzować się odpowiednim stopniem antypoślizgowości oraz oczywiście designem pasującym do nowoczesnych projektów obiektów sportowych. Nie jest więc zaskoczeniem, że płyty posadzkowe oraz okładziny schodowe marki Dasag są tak często wybierane przez polskich i zagranicznych specjalistów do spraw budowy obiektów sportowych.

Mistrzowskie kolekcje płytek i okładzin

Oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012 roku Stadion Narodowy w Warszawie otrzymał od UEFA najwyższą kategorię w klasyfikacji stadionów piłkarskich w Europie. Na potrzeby budowy tego obiektu Dasag dostarczał wytrzymałe okładziny schodowe z piaskowanym paskiem oraz wewnętrzne płytki posadzkowe z kolekcji Indigo Bello. Nie był to jedyny stadion zaopatrzony przez markę w ramach odbywającego się w Polsce Euro 2012. Probet-Dasag dostarczył także płytki posadzkowe z serii Nordic w kolorze czarnym, które ozdobiły inny turniejowy obiekt, mianowicie Stadion Miejski we Wrocławiu. Marka ma na swoim koncie także schody zewnętrzne prowadzące do wejścia głównego Artego Areny w Budgoszczy czy też płytki posadzkowe w holach oraz okładziny schodowe na stadionie Legii Warszawa. Wysoka jakość materiałów dostarczonych przez Dasag sprawia, że produktami marki coraz częściej interesują się zagraniczni inwestorzy. Na przykład podłogi w holach wokół korony, a także okładziny schodowe w obrębie wejścia na trybuny stadionu Weserstadion w Niemczech, zostały wykonane na bazie kolekcji Basic Bello od Dasag. Widowiska sportowe wymagają specjalnej oprawy. Dzięki produktom Dasag jest ona nie tylko elegancka i ponadczasowa, ale przede wszystkim wytrzymała oraz funkcjonalna.

Artykuł został dodany przez firmę

PROBET-DASAG Sp. z o.o.

Produkty Probet Dasag to szeroki wybór schodów, posadzek i płyt tarasowych. Proponujemy elementy produkowane na wymiar w bardzo szerokim wyborze kolorów i rozmiarów. W naszej ofercie znajdują się również nowoczesne elementy małej architektury.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.