Artykuł Dodaj artykuł

PAROC odświeża ofertę izolacji ogólnobudowlanych

Sezon grzewczy 2021/2022 można uznać za rozpoczęty. Jak zadbać o kondycję domowych finansów podczas chłodnych, zimowych miesięcy?

Sezon grzewczy 2021/2022 można uznać za rozpoczęty. Jak zadbać o kondycję domowych finansów podczas chłodnych, zimowych miesięcy? Na tym etapie nie ma już słabych rozwiązań, dlatego PAROC prezentuje nowe nabytki w ofercie izolacji ogólnobudowlanych z wełny kamiennej.

Płyty ogólnobudowlane PAROCPłyty ogólnobudowlane PAROC

Każda przegroda budynku, czy to ściana działowa, fasada, strop czy dach, pełni określoną funkcję – np. nośną, izolacyjną, uszczelniającą czy wykończeniową. Niezależnie od przeznaczenia lub typu konstrukcji, wszystkie przegrody mają jeden wspólny mianownik: izolację, która wpływa na efektywność energetyczną budynku, komfort termiczny i akustyczny użytkowników oraz bezpieczeństwo ogniowe obiektu.

Na odświeżoną ofertę izolacji ogólnobudowlanych PAROC składają się 3 nowe produkty o odmiennych właściwościach, przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej w różnorodnych zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych.

PAROC Solid

Pierwszym rozwiązaniem jest płyta izolacyjna PAROC Solid, która najlepiej sprawdza się jako izolacja akustyczna i przeciwpożarowa ścianek działowych, dachów skośnych oraz poddaszy. Oprócz solidnych parametrów termicznych, płyta skutecznie izoluje przed dźwiękami powietrznymi drewniane stropy międzykondygnacyjne.

Biorąc pod uwagę elastyczność i optymalną gęstość uniemożliwiającą konwekcję powietrza we wnętrzu płyty, rozwiązanie spełnia również wymagania współczynnika U dla fasad wentylowanych w konstrukcji szkieletowej (przewodność cieplna wyrobu λ = 0,037 W/mK).

PAROC Ultra

Kolejna pozycja w odświeżonej ofercie izolacji ogólnobudowlanych producenta stanowi krok naprzód w kierunku lepszej efektywności energetycznej budynku i mniejszych rachunków za ogrzewanie. Zauważalnie niższa „lambda” (λ = 0,035 W/mK) sprawia, że płyta PAROC Ultra stanowi bardzo dobry wybór dla budownictwa energooszczędnego.

Rozwiązanie najlepiej sprawdzi się przy ocieplaniu obudowy budynku – ścian zewnętrznych i dachów skośnych, choć z powodzeniem zaizolujemy nim także stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, które mogą być źródłem znaczących strat cieplnych.

PAROC Ultra Plus

Trzecim produktem jest superenergooszczędna płyta PAROC Ultra Plus. Ze względu na niezwykle niski współczynnik przewodzenia ciepła (λ = 0,034 W/mK), rozwiązanie stanowi idealny wybór w przypadku budownictwa pasywnego i obiektów o zerowym lub niemal zerowym zużyciu energii. Dzięki bardzo dobrym parametrom termoizolacyjnym, płyta może być używana w aplikacjach, gdzie grubość zabudowy jest krytyczna.

Rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze we wszelkich konstrukcjach szkieletowych, gdzie izolację wciska się pomiędzy żebra konstrukcji – np. w dachach krokwiowych, drewnianych ścianach szkieletowych czy różnych rodzajach fasad wentylowanych. To doskonały wybór, jeśli zależy nam na niezawodnej izolacji termicznej w strefach chłodnych i wilgotnych, a także tam, gdzie zachodzą znaczne wahania temperatury w ciągu doby.

Płyty ogólnobudowlane PAROC

Płyty ogólnobudowlane PAROC

Przewaga w wełnie

Wszystkie produkty wchodzące w skład odświeżonej oferty izolacji ogólnobudowlanych PAROC posiadają najwyższą możliwą klasę reakcji na ogień A1. Oznacza to, że w warunkach pożaru izolacja nie przyczynia się do rozprzestrzeniania ognia oraz nie wydziela dymu ani niebezpiecznych, płonących kropel, przez co stanowi najlepsze możliwe pasywne zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku.

Właściwości te czynią z płyt PAROC szczególnie dobry wybór w kontekście izolacji drewnianych konstrukcji szkieletowych. Tym bardziej, że wełna kamienna jako materiał jest paroprzepuszczalna, dzięki czemu uniemożliwia osiadanie wilgoci i rozwój grzybów lub pleśni wewnątrz drewnianych ścian, dachów i innych konstrukcji.

Wysoka jakość wykonania oraz doskonałe parametry mechaniczne produktów PAROC dodatkowo sprawiają, że płyty nie osiadają wraz z upływem czasu, nie kurczą się i nie tracą swoich właściwości izolacyjnych w trakcie okresu użytkowania. Ogólnobudowlane płyty izolacyjne PAROC to rozwiązanie na długie, długie lata – efektywny czas eksploatacji izolacji odpowiada cyklowi życia całego budynku.

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.