Artykuł Dodaj artykuł

Pilkington Botanical™ przyspieszy wzrost upraw

NSG Group wprowadza na rynek nową gamę produktów szklanych skoncentrowanych w szczególności na rynku ogrodniczym.

Pilkington Botanical przyspieszy wzrost upraw

NSG Group wprowadza na rynek nową gamę produktów szklanych skoncentrowanych w szczególności na rynku ogrodniczym.

Nowa gama Pilkington Botanical™ obejmuje rozwiązania szklane, mające na celu przyspieszenie wzrostu upraw lub rozwiązanie problemów, z którymi borykają się ogrodnicy. W ofercie znajdują się produkty już sprawdzone i godne zaufania o trwałych właściwościach jak np. Pilkington Optifloat™ oraz Pilkington Optiwhite™ a także produkty z innowacyjnymi trwałymi powłokami na szkle.

Optymalizacja światła dostającego się do szklarni ma duże znaczenie w osiąganiu jak największych plonów. Asortyment Pilkington Botanical™ oferuje produkty, które chronią, a jednocześnie zwiększają transmisję światła.

Aby ocenić i zoptymalizować warunki oświetlenia, ważne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno światło bezpośrednie, jak i światło wpadające pod różnymi kątami padania. NSG Group koncentruje się na utrzymaniu wysokiej hemisferycznej transmisji światła (bardziej dokładny pomiar promieniowania fotosyntetycznie czynnego wpadającego przez szkło) we wszystkich produktach z serii Pilkington Botanical™.

Pilkington Botanical

Pilkington Botanical™ stanowi idealne rozwiązanie dla szklarni, oranżerii i ogrodów zimowych. Obejmuje szeroką gamę rozwiązań szklanych przeznaczonych nie tylko do ochrony, ale i wzrostu upraw, z możliwością hartowania, gięcia lub laminowania. Szkło Pilkington Optifloat™ Clear ma już imponującą przepuszczalność światła na poziomie 91%, ale można ją dodatkowo zwiększyć, wybierając szkło Pilkington Optiwhite™ o niskiej zawartości żelaza lub stosując gamę Pilkington HortiGrow™, w której zastosowano trwałe powłoki antyrefleksyjne po jednej lub obu stronach szkła zwiększające transmisję światła nawet do 98%.

W oparciu o potrzeby klienta NSG Group dalej poszukuje nowych rozwiązań do tej wszechstronnej gamy produktów. Można również dodać dodatkowe funkcje, takie jak rozpraszanie światła i powłoki, które zapewniają, że szkło pozostaje czystsze przez dłuższy czas między kosztownymi cyklami czyszczenia.

Powłoki i powierzchnie można dopasować w oparciu o określone wymagania. Różnorodny charakter roślin i upraw oraz zmieniający się klimat oznacza, że żadne rozwiązanie nie będzie pasować do wszystkich odmian. Niezależnie od wymagań, NSG Group zachęca hodowców i projektantów do kontaktu, aby można było omówić i wesprzeć potrzeby ich indywidualnego projektu.

Więcej informacji na stronie: https://botanical.pilkington.com/

Artykuł został dodany przez firmę

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.