Artykuł Dodaj artykuł

„LŁ” jest na rynku już 35 lat!

Elon Musk w jednym ze swoich publicznych wystąpień słusznie stwierdził, że „tworzenie firmy to nie sprint. To maraton”. Te słowa są doskonałym odzwierciedleniem działalności „LŁ”. W tym roku firma obchodzi 35-letni jubileusz. Biegnie już czwartą dekadę, z roku na rok zwiększając tempo. I co najważniejsze – wcale nie zamierza się zatrzymać.

„LŁ” jest na rynku już 35 lat!

Elon Musk w jednym ze swoich publicznych wystąpień słusznie stwierdził, że „tworzenie firmy to nie sprint. To maraton”. Te słowa są doskonałym odzwierciedleniem działalności „LŁ”. W tym roku firma obchodzi 35-letni jubileusz. Biegnie już czwartą dekadę, z roku na rok zwiększając tempo. I co najważniejsze – wcale nie zamierza się zatrzymać.

Bieg bez falstartów

Firma „LŁ” swój start miała dokładnie w maju 1987 roku. Założyciele firmy – Sławomir Lange i Bogdan Łukaszuk – zaczynali działalność w małym garażu na wrocławskim Zalesiu. Dziś „LŁ” to stabilna firma z mocną pozycją na rynku, reprezentująca światowe marki najwyższej jakości. W zależności od grupy asortymentu ma dziś od kilkunastu do kilkudziesięciu procent udziału w polskim rynku.

W jej portfolio, które nieustannie się poszerza, znajdują się wysokiej klasy produkty z branż: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej, oświetleniowej oraz ogrodowej. Jakość to dla „LŁ” priorytet – właśnie dlatego jest teraz wiodącym dystrybutorem na polskim rynku dla wielu grup asortymentowych.

W zeszłym roku „LŁ” wprowadziło na rynek także własną marką - LANGE LIGHT. Na jej ofertę składają się energooszczędne oprawy oświetleniowe LED zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Przez 35 lat wiele się zmieniało – rozkwit gospodarki wolnorynkowej, wejście polski do Unii Europejskiej, światowa pandemia koronawirusa…. Jednak wykwalifikowany zespół, relacje oparte na szacunku i zaufaniu oraz stabilna pozycja wypracowana przez lata sprawiają, że „LŁ” nie zatrzymuje się i konsekwentnie realizuje zamierzony plan. Dzięki temu firma dotarła do punktu, w którym jest teraz.  

Tajemnica sukcesu „LŁ”

„W biznesie liczą się ludzie” – ta maksyma od samego początku przyświecała Sławomirowi Lange i Bogdanowi Łukaszukowi i definiuje firmę do dziś. To zdecydowanie miejsce, które daje pracownikom nie tylko narzędzia do rozwijania swoich możliwości, ale także poczucie stabilizacji. Dobra atmosfera, perspektywy rozwoju – to nie są tylko puste hasła z ogłoszenia – to są słowa, które rzeczywiście określają „LŁ”.

Stabilna pozycja firmy wypracowana przez lata gwarantuje pracownikom bezpieczeństwo. To z kolei przekłada się na ich motywację do pracy. Z roku na rok firma osiąga coraz lepsze wyniki, a Pracownicy wiążą się z nią na długie lata.

„LŁ” tworzą eksperci w swoim fachu. Jesteśmy granym zespołem, w którym każdy się liczy. Współpraca, synergia i profesjonalizm – to nasz przepis na sukces.

Gdzie jest meta?  

W drugą połowę czwartej dekady „LŁ” „wbiega” z konkretnymi planami i zamierzeniami.

Firma jest dobrze zorientowana w branżowych trendach i otwarta na nowości. Przykłada szczególną wagę do efektywnych technologii i innowacji. W ten sposób nieustannie podnosi jakość usług.

Stale się rozwija, planując długofalowo. Dlatego zamierza dalej rozszerzać asortyment i systematycznie rozbudowywać sieć dystrybucji.

Konsekwentnie stawia na zrównoważony rozwój w zgodzie z trzema kluczowymi wartościami: jakością oferty, profesjonalizmem oraz relacjami opartymi na zaufaniu.

Ten model rozwoju sprawdził się w ciągu ostatnich 35 lat – i jak jest przekonany Zarząd „LŁ” – otwiera przed firmą dobre perspektywy również „na nowym dystansie”, który będzie pokonywać w najbliższej przyszłości.

A gdzie jest meta?

„LŁ” nie zamierza się zatrzymać.   

Artykuł został dodany przez firmę

LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Reprezentujemy w Polsce marki o światowej renomie z branż elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Wprowadzamy produkty wysokiej klasy i innowacyjne.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.