Artykuł Dodaj artykuł

Projekty domów z możliwością adaptacji poddasza z oferty Muratora

Zdecydowaliśmy się na budowę domu, jednak mamy wątpliwości, czy wybrać obiekt parterowy, czy dwukondygnacyjny?

Projekt domu - C333i Miarodajny - wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Projekt domu - C333i Miarodajny - wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Zdecydowaliśmy się na budowę domu, jednak mamy wątpliwości, czy wybrać obiekt parterowy, czy dwukondygnacyjny? Postawmy na projekt domu z możliwością adaptacji poddasza. Takie rozwiązanie pozwoli nam na urządzenie dodatkowych pomieszczeń w bliżej nieokreślonej przyszłości, a jeśli nie będą nam one potrzebne – na pozostawienie nieużytkowego strychu. Co je wyróżnia, kiedy warto się na nie zdecydować oraz jakie ciekawe propozycje przygotowali dla nas projektanci?

Projekty domów z poddaszem do adaptacji – najważniejsze cechy

Dom z poddaszem do adaptacji to ciekawa alternatywa dla budynków parterowych i piętrowych. Po jego wzniesieniu i wykończeniu parteru, możemy komfortowo użytkować całą niższą kondygnację. Jej funkcjonalna przestrzeń uwzględnia część dzienną – salon z kuchnią i jadalnią, a także przynajmniej jedną sypialnię i łazienkę. Nie brakuje w niej także strefy gospodarczej, a nierzadko również garażu lub wiaty, które docenią wszyscy właściciele samochodów osobowych. Gdy zajdzie taka potrzeba, w domu z możliwością adaptacji poddasza bez większego trudu wygospodarujemy dodatkowe pokoje na wyższej kondygnacji. Możemy urządzić tam zarówno prywatne sypialnie, jak i miejsce do pracy czy realizacji własnych pasji - dostosowując je do zmieniających się potrzeb naszej rodziny.

Kto powinien wybrać projekt domu z możliwością adaptacji poddasza?

Projekty domu z poddaszem do adaptacji to rozwiązanie, które przypadnie do gustu szerokiemu gronu inwestorów. Warto wybrać je w sytuacji, gdy aktualnie nie potrzebujemy zbyt wiele miejsca, a zarazem chcemy zachować możliwość powiększenia przestrzeni mieszkalnej w przyszłości. Z tego względu jest ono doskonałą propozycją dla młodych małżeństw, które planują posiadanie dzieci, jak również par rozważających przyjęcie pod swój dach, posuwających się w latach, rodziców. Takie projekty będą także dobrym wyborem dla osób dysponujących ograniczonymi funduszami na realizację inwestycji. Możemy bowiem wykończyć wyłącznie parter budynku, a na aranżację poddasza zdecydować się dopiero w momencie, gdy zgromadzimy niezbędne środki finansowe lub faktycznie będziemy potrzebować większej, użytkowej przestrzeni.

Projekty domów z poddaszem do adaptacji - propozycje Muratora

Interesują nas projekty domów z poddaszem do adaptacji? Ciekawe propozycje od renomowanych pracowni czekają na nas na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-z-mozliwoscia-adaptacji-poddasza/. Wśród dostępnych tam gotowych rozwiązań znajdziemy plany architektoniczne budynków o powierzchni użytkowej oscylującej od około 40 do 520 m2, z możliwością jej powiększenia dzięki zaadaptowaniu wyższej kondygnacji. Projekty domów z oferty Muratora cechują się zróżnicowaną stylistyką, trafiając w gust zarówno zwolenników tradycyjnej, jak i bardziej nowoczesnej architektury. Dzięki odmiennym wymiarom i geometrii dachu, możemy łatwo dopasować je do zapisów MPZP lub WZ oraz własnych możliwości finansowych. Co więcej, możemy zdecydować się także na dowolną technologię budowy – w kolekcji oferowane są bowiem zarówno obiekty murowane, jak i drewniane.

Zakup projektu domu to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Jeżeli wahamy się pomiędzy budynkiem parterowym i dwukondygnacyjnym, wybierzmy koncepcję z poddaszem do indywidualnej adaptacji. Dzięki niej ograniczymy początkowe koszty inwestycji oraz zyskamy spore pole do popisu w chwili, gdy postanowimy urządzić pokoje pod skosami. W sytuacji, gdy nie zdecydujemy się jednak na zaadaptowanie strychu – stanie się on buforem chroniącym przed ucieczką ciepła, pozwalając nam obniżyć bieżące koszty ogrzewania wnętrz.


Tekst sponsorowany: MURATOR - nowoczesne projekty domów - projekty.muratordom.pl


 

Artykuł sponsorowany