Artykuł Dodaj artykuł

Agrotkaniny dla twojego ogrodu

Przydomowy ogród o każdej porze roku może cieszyć nas swoją bujną roślinnością. Ogród to też miejsce, gdzie możemy spędzać cudowne chwile z rodziną i przyjaciółmi dlatego warto o niego odpowiednio zadbać.

Agrotkaniny dla twojego ogrodu

Przydomowy ogród o każdej porze roku może cieszyć nas swoją bujną roślinnością. Ogród to też miejsce, gdzie możemy spędzać cudowne chwile z rodziną i przyjaciółmi dlatego warto o niego odpowiednio zadbać. Jak dobrze wiemy, razem z kwiatami i krzewami pojawiają się również niechciane chwasty, które psują estetykę tego miejsca. Abyśmy mogli podziwiać naturę bez niechcianych roślin, wystarczy zastosować agrotkaninę, która jest nieodłącznym elementem funkcjonowania gospodarstw rolnych.

Czym jest agrotkanina?

Agrotkaniny to wysokiej jakości materiały ściółkujące chętnie wykorzystywane w ogrodnictwie, rolnictwie, a także szkółkarstwie. Wykonane są z cienkich tasiemek o różnej gramaturze oraz kolorze. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb możemy wybrać agrotkaninę czarną, brązową, zieloną lub białą odblaskową. Warto zaznaczyć, że materiał ten doskonale przepuszcza wodę, jednocześnie nie dopuszczając do szybkiego wyschnięcia gleby. Stosowanie ich w ogrodnictwie lub rolnictwie wspomoże rośliny w ich prawidłowym rozwoju, ponieważ będą się lepiej ukorzeniać. Czarna agrotkanina dzięki trwałemu i gęstemu splotowi jest odporna na różne warunki pogodowe, a także znacząco ogranicza promienie UV i negatywny wpływ ich na roślinę. Jej walory doceniają jednakowo osoby posiadające przydomowy ogród, jak i te, które prowadzą duże gospodarstwa rolne oraz ogrodowe. Co więcej, agrotkaniny proponowane są w różnych szerokościach. Możemy także zamówić je według własnego zapotrzebowania. Dodatek stabilizatora UV sprawia, że agrotkaniny mają trwałość minimum 4 lata. Dzięki tym materiałom będziemy mogli uniknąć stosowania herbicydów i pozbędziemy się chwastów, które mogą spowolnić rozwój sadzonek.

Jak prawidłowo położyć agrotkaninę?

Prawidłowo położona agrotkanina to połowa sukcesu i mniej pracy dla nas w przyszłości w ogrodzie lub gospodarstwie. Warto zaznaczyć, że użycie jej przyczyni się również do prawidłowego podawania nawozu sadzonkom, ponieważ będzie on dostarczony prosto pod łodygę. Zanim agrotkanina zostanie położona, powinniśmy odpowiednio przygotować glebę, aby nie znajdowały się w niej żadne korzenie niechcianych chwastów i darnie. Następnie po całej szerokości i długości grządek kładziemy materiał. Po czym agrotkanina musi być nacięta w miejscach, gdzie będą sadzonki. W przypadku układania jej pod posadzone już rośliny należy dostosować długość i szerokość kolejno rozłożyć materiał obok grządek i naciąć, a następnie wsunąć pod krzaczki. Agrotkanina to rozwiązanie, dzięki któremu każdy ogród będzie wyglądał pięknie bez niepotrzebnych chwastów. Gospodarstwa rolne i szkółki stosując agrotkaninę z większą swoje uprawy poprzez lepsze zakorzenienie się roślin, a także sadzonki zyskają większą odporność na oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.