Artykuł Dodaj artykuł

Dwa asy w klasie kompaktowej

Lekkie, kompaktowe, wszechstronne i zaskakująco mocne. Dwie wkrętarki kompaktowe 18V: CXS 18 i TXS 18 to pierwszorzędne, uniwersalne pomocniczki w wielu codziennych zadaniach. Dają sobie radę nawet w ciasnych przestrzeniach i narożnikach.

Dwa asy w klasie kompaktowej

Lekkie, kompaktowe, wszechstronne i zaskakująco mocne. Dwie wkrętarki kompaktowe 18V: CXS 18 i TXS 18 to pierwszorzędne, uniwersalne pomocniczki w wielu codziennych zadaniach. Dają sobie radę nawet w ciasnych przestrzeniach i narożnikach.

Kompaktowa konstrukcja i imponująca wydajność w klasie kompaktowej: to cechy obu akumulatorowych wiertarko-wkrętarek CXS 18 i TXS 18. Dzięki mocnemu, bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC nowe asy w klasie kompaktowej doskonale radzą sobie z każdym zadaniem montażowym. Jak sama nazwa wskazuje, dwie kompaktowe wiertarko- wkrętarki dostępne są w wersjach o kształcie C i T. Typowy dla Festool, unikalny kształt litery C umożliwia precyzyjną pracę w osi wiercenia i wkręcania. Klasyczny kształt litery T zapewnia łatwą obsługę i niewielką odległość od obrabianego przedmiotu. Oba kształty: C i T są identyczne pod względem technicznym: pod względem ergonomiczności oba te uniwersalne narzędzia sprawdzają się na całej linii. Złącze FastFix oraz system CENTROTEC pozwalają na szybką wymianę narzędzi. Do CXS/TXS 18 można stosować liczne nasadki, które znacznie zwiększają promień działania.

Dwa asy w klasie kompaktowej
Dwa asy w klasie kompaktowej

Pełna moc baterii - pełne wyposażenie

CXS/TXS 18 jest optymalnie wyposażona: schowek na bity, regulacja oświetlenia LED, zaczep do paska i mocny akumulator 18 V - nowa CXS/TXS 18 spełnia wszystkie życzenia, jeśli chodzi o ułatwienie pracy. Najważniejsze jest przy tym elastyczne wkręcanie i wiercenie - wszystkie nasadki dotychczasowych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych 18 V Festool są kompatybilne także z nowymi CXS/TXS 18. Co więcej, wymiana narzędzi jest prosta i szybka dzięki sprawdzonemu systemowi CENTROTEC i złączu FastFix. CXS/TXS 18 charakteryzuje się również wysoką wydajnością podczas pracy z wiertłami Forstnera do 35 mm i wkrętami do 6 x 240 mm do miękkiego drewna (wkręt z łbem stożkowym z częściowym gwintem). Wszystkie akumulatory 18 V Festool pasują do CXS/TXS 18 (oprócz akumulatora Ergo). Zintegrowane diody LED umożliwiają precyzyjną pracę nawet w ciemnych narożnikach. Świecenie ciągłe, poświata lub wyłączenie oświetlenia LED jest możliwe przy użyciu pokrętła nastawczego. Również ustawienie momentu obrotowego jest dziecinnie proste przy użyciu pokrętła nastawczego. Jasność i czas trwania poświaty można również spersonalizować za pośrednictwem aplikacji Festool Work (wymagany jest akumulator Bluetooth®).

Za pośrednictwem aplikacji możliwe jest również łatwe skonfigurowanie przełączania prawo/lewo. W przypadku użytkowników leworęcznych w aplikacji Festool Work można odwrócić przełącznik w prawo/w lewo tak, aby nie wystawał w obszarze uchwytu użytkownika leworęcznego podczas obrotów w prawo (możliwe tylko w połączeniu z akumulatorem Bluetooth®). Dostępność zawsze pod ręką, ale też możliwość zwolnienia ręki w odpowiednim momencie: Zaczep do paska dla osób prawo- i leworęcznych z możliwością pozycjonowania. Zintegrowany schowek na bity zapewnia miejsce na wiele bitów. Są one zabezpieczone magnetycznie przed wypadnięciem. Do błyskawicznego przełączania między wierceniem, cięciami wgłębnymi i wkręcaniem: sprawdzony uchwyt narzędziowy CENTROTEC jest uchwytem wiertarskim i uchwytem bitów w jednym. Nadaje się do stosowania licznych elementów wyposażenia Festool CENTROTEC. Korzyść: jest on tylko o połowę mniejszy i o 80% lżejszy od standardowego uchwytu wiertarskiego. Przy długości 14 (TXS) / 15,6 (CXS) cm i wysokości 22,4 (TXS) / 20,6 (CXS) cm (wraz z akumulatorem 3,0 Ah), CXS/TXS 18 jest nie tylko niezwykle mocna, ale i wyjątkowo kompaktowa.

To zdecydowanie coś więcej niż „tylko” moc: zapraszamy do świata akumulatorów Festool

„Technologia akumulatorowa i urządzenia zasilane akumulatorowo to niezwykle ważny trend na rynku narzędzi. Również nasza firma odpowiednio dostosowała strategię działania i nieustannie rozszerza swoją ofertę w tym zakresie. Nie kierujemy się jednak bezrefleksyjnie hasłem „akumulator za wszelką cenę”, lecz analizujemy, jakie rozwiązanie okaże się najlepsze w przypadku konkretnego zastosowania. Naszym celem jest osiąganie najlepszych rezultatów, dzięki czemu urządzenia funkcjonują bez zarzutu, a jednocześnie sprawiają, że praca w branży rzemieślniczej staje się łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa mówi Sascha Menges, CEO w Festool GmbH. Potwierdzeniem realizacji tych założeń są nowe rozwiązania w systemie 18 V firmy Festool. Dotyczy to zwłaszcza nowej akumulatorowej stolikowej pilarki tarczowej CSC SYS 50, zagłębiarki TSC 55 KEB, akumulatorowej wkrętarki udarowej QUADRIVE TPC 18 oraz egzoszkieletu ExoActive, którego premiera odbędzie się w 2023 roku.

 


Tekst: Sebastian Stoll
Zdjęcia: Festool GmbH

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.