Artykuł Dodaj artykuł

ThermaLint i Tracingset od Thermaflex - czyli kable grzewcze zapobiegające zamarzaniu systemów rurowych

Innowacyjne przewody grzejne ThermaLint i Tracingset od Thermaflex zostały opracowane z myślą o zabezpieczeniu instalacji rurowych przed najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi. Uniwersalny przewód grzejny Tracingset połączony z zewnętrznym termostatem oraz w pełni automatyczne kable grzewcze z wbudowanym termostatem ThermaLint są wyjątkowo szybkie w instalacji, a w połączeniu z izolacją rur Thermaflex, stanowią rozwiązanie problemu zamarzających rur. 

Kable grzejne ThermaLintfot. ThermaflexKable grzejne ThermaLint
fot. Thermaflex

Innowacyjne przewody grzejne ThermaLint i Tracingset od Thermaflex zostały opracowane z myślą o zabezpieczeniu instalacji rurowych przed najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi. Uniwersalny przewód grzejny Tracingset połączony z zewnętrznym termostatem oraz w pełni automatyczne kable grzewcze z wbudowanym termostatem ThermaLint są wyjątkowo szybkie w instalacji, a w połączeniu z izolacją rur Thermaflex, stanowią rozwiązanie problemu zamarzających rur. 

Niektóre miesiące mogą być wyzwaniem dla infrastruktury wodnej i kanalizacyjnej. Niskie temperatury przyczyniają się do pękania rur, powodując nie tylko straty finansowe, ale także problemy z bezpieczeństwem i wydajnością. Z tego względu firma Thermaflex stworzyła innowacyjne rozwiązania zapewniające ochronę przed zamarzaniem i uszkodzeniem instalacji rurowych w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych – przewody grzejne ThermaLint oraz Tracingset.

Podwójna ochrona

Kable grzewcze ThermaLint, to w pełni automatyczne rozwiązanie wyposażone w wbudowany termostat, dostępne w zestawach o długości od 1 do 61 metrów. Instalacja kabli jest łatwa i szybka. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w instalacjach wodnych prowadzonych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co ważne, wbudowany termostat włącza się samoczynnie, gdy temperatura spadnie do +3, a kabel rozpoczyna ogrzewanie instalacji.

Z kolei Tracingset stanowi uniwersalny przewód grzejny połączony z zewnętrznym termostatem, pozwalający utrzymać większość rodzajów rur w stanie niezamarzniętym. Za pomocą dołączonego mechanizmu, można precyzyjnie ustawić żądaną temperaturę w zakresie od 0°C do 40°C. Tracingset dedykowany jest dłuższym rurom – przewód dostępny jest w zestawach o długości od 18 do 146 metrów.

Thermalint i Tracingset to zdecydowanie produkty energooszczędne, które nie zużywają niepotrzebnej energii elektrycznej, włączając się i wyłączając we właściwym czasie. W przypadku rur plastikowych, zalecane jest stosowanie taśmy aluminiowej na rurze pod kablem, aby zapewnić lepsze przewodzenie ciepła. Oba systemy są zgodne z normą IEC 60800:2021, określającą wymagania dotyczące rezystancyjnych kabli grzejnych do zastosowań niskotemperaturowych, a także dyrektywą niskonapięciowa 2014/35/UE.

Gama zastosowań

Thermalint i Tracingset doskonale sprawdzają się wewnątrz i na zewnątrz budynków, m.in. na rurach wodnych, wodomierzach, odpływach kondensatu, liniach gaśniczych, tymczasowych rurach wodnych na placach budowy, rurach wodnych w stajniach, systemach zraszania, pompach, zaworach, zewnętrznych kranach wodnych czy nawet… systemach wodnych na łodziach.

Trzeba pamiętać, że przewody grzejne powinny być zawsze stosowane w połączeniu z izolacją rur Thermaflex.

Jak wygląda montaż kabli grzejnych ThermaLint od Thermaflex? Zintegrowany termostat umieszczamy w najzimniejszym punkcie rury, a kabel grzejny mocujemy wzdłuż rury, lub spiralnie na całej długości, jeśli aplikacja tego wymaga  za pomocą taśmy PVC. Jeśli przewód jest zbyt długi, pozostawiamy go w przeciwnym kierunku na końcu rury, nie dotykając innych części przewodu oraz nie zwijając nadmiaru, aby nie spowodować przegrzania. Pamiętajmy, aby nigdy nie przecinać taśmy termicznej i nie mocować jej w poprzek! Montaż kończymy izolacją rur, gdzie minimalna grubość powinna wynosić 6 mm, kalkulacje aplikacji dostępne są do 30 mm.

W przypadku zestawu Tracingset, składa się on z przewodu grzejnego i zewnętrznego termostatu z czujnikiem, specjalnie zaprojektowanym do rur wymagających utrzymywania w odpowiedniej temperaturze. Przewód grzejny i czujnik rurowy mocujemy do rury za pomocą dostarczonej taśmy PVC, po czym instalację izolujemy odpowiednią izolacją Thermaflex o odpowiedniej grubości ścianki według tabeli załączonej w instrukcji. Przewodu grzejnego Tracingset nie wolno przecinać ani skracać. Termostat jest regulowany w zakresie od 0°C do 40°C, a dzięki wodoodpornej obudowie (IP65), może być umieszczony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Gdy termostat jest włączony, moc zestawu do śledzenia wynosi 16 W na metr.

Przewody grzejne ThermaLint i Tracingset od Thermaflex są odpowiedzią na trudne warunki atmosferyczne, które mogą zagrozić instalacjom rurowym. Dzięki szybkiej i łatwej instalacji, rozwiązania te, w połączeniu z izolacją rur Thermaflex, stanowią rozwiązanie dla problemu zamarzających rur.

Artykuł reklamowy

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.