Artykuł Dodaj artykuł

Jakie narzędzia przydadzą się na budowie?

Nie jest żadną tajemnicą, że efektywna praca na placu budowy wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Dotyczy to przede wszystkim elektronarzędzi, które powinny być wydajne, ergonomiczne oraz niezawodne. Ich prawidłowo skompletowany zestaw umożliwi szybkie rozprawienie się ze wszystkimi wyzwaniami, jakie można napotkać podczas realizacji danej inwestycji. Jakie zatem narzędzia przydadzą się na budowie?

Jakie narzędzia przydadzą się na budowie?

Nie jest żadną tajemnicą, że efektywna praca na placu budowy wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Dotyczy to przede wszystkim elektronarzędzi, które powinny być wydajne, ergonomiczne oraz niezawodne. Ich prawidłowo skompletowany zestaw umożliwi szybkie rozprawienie się ze wszystkimi wyzwaniami, jakie można napotkać podczas realizacji danej inwestycji. Jakie zatem narzędzia przydadzą się na budowie?

Młotowiertarka SDS Plus

Jednym z najbardziej podstawowych narzędzi zdecydowanie jest https://domitech.pl/mlotowiertarka-bosch. Sprzęt ten wyposażony jest w wydajny silnik elektryczny zespolony ze specjalnym mechanizmem udarowym. Dzięki temu urządzenie może generować bardzo dużą siłę pojedynczego uderzenia, która jest bezpośrednio transferowana na podłączone wiertło lub dłuto.

Co więcej, dzięki przemyślanej konstrukcji uchwytu wiertarskiego SDS Plus, podłączony do młotowiertarki osprzęt może swobodnie poruszać się w przód i w tył. Umożliwia to ostrzu wiertła skruszanie obrabianego materiału, tym samym skracając czas niezbędny do wykonania otworu.

W efekcie młotowiertarka SDS Plus może z łatwością wykonywać otwory w praktycznie każdym rodzaju materiałów – poczynając od cegły, przez kamień, a kończąc na zbrojonym betonie. Urządzenie może też być wykorzystywane do pracy bezudarowej, co pozwoli mu wiercić także w metalach, drewnie oraz delikatnej ceramice.

To jednak nie koniec zalet zapewnianych przez młotowiertarkę SDS Plus. Jej przekładnia może zostać przełączona w tryb kucia, w którym uchwyt wiertarski nie będzie się obracać. Umożliwia to podłączenie do narzędzia dłuta i wykorzystywanie go do prac związanych z wyburzaniem ścian, skuwaniem płytek ceramicznych lub wykonywaniem bruzd.

Jaką młotowiertarkę SDS Plus wybrać? Przede wszystkim warto postawić na sprawdzone marki takie jak niemiecki Bosch https://domitech.pl/firm-pol-1387741742-Bosch.html. To firma z tradycją, która słynie z produkcji najwyższej jakości sprzętu budowlanego.

Dlatego też, wielu fachowców, szukając dla siebie sprzętu, decyduje się na zakup młotowiertarki Bosch GBH 2-28. Urządzenie to zapewnia udar o sile 3,2 J, co w połączeniu z prędkością obrotową regulowaną w zakresie od 0 do 900 obr./min. pozwala wygenerować aż 4 000 uderzeń na minutę. Dzięki temu Bosch GBH 2-28 może wiercić otwory o średnicy dochodzącej do 28 mm w betonie (68 mm po założeniu koronki diamentowej).

Szlifierka kątowa 125 mm

Szlifierka kątowa o średnicy tarczy 125 mm to kolejny klasyk, którego zdecydowanie nie może zabraknąć na placu budowy. To narzędzie umożliwia precyzyjne cięcie, szlifowanie, a także polerowanie różnego rodzaju materiałów – w szczególności metalu, betonu oraz ceramiki. Szlifierki kątowe 125 mm mogą też być wykorzystywane do szybkiego usuwania rdzy, zadziorów materiału oraz starych powłok lakierniczych, co czyni z nich jedne z najbardziej uniwersalnych elektronarzędzi.

Jednak chcąc mieć pewność, że posiadana kątówka poradzi sobie z realizacją stawianych przed nią zadań, warto zdecydować się na zakup dobrej klasy sprzętu, takiego jak popularny Bosch GWS 1400. Model ten napędzany jest silnikiem o mocy 1 400 W, dzięki czemu nie będzie mieć problemu z cięciem zbrojonego betonu lub stalowych profili o dużej grubości ścianki. Wystarczy tylko dopasować do niej odpowiedni osprzęt i zabrać się do pracy.

Piła ukośnica z posuwem

Jakie narzędzia przydadzą się na budowie?

Na placu budowy nie powinno też zabraknąć piły ukośnicy, czyli sprzętu dedykowanego precyzyjnemu docinaniu litego drewna, paneli oraz tworzyw sztucznych. Jest ona wyposażona w tarczę tnącą obracającą się z prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę, tym samym zapobiegając strzępieniu się krawędzi materiału.

Obrabiany budulec przykłada się do zintegrowanej metalowej podstawy o regulowanej długości, a następnie mocuje go do niej przy pomocy ścisku śrubowego. Dzięki temu można osiągnąć pełną powtarzalność cięć, a także zabezpieczyć się przed nagłym odrzutem przecinanego materiału.

Cięcia mogą być wykonywane zarówno prostopadle, jak również pod kątem, umożliwiając tworzenie skosów niezbędnych do estetycznego łączenia ze sobą drewnianych belek lub listew dekoracyjnych. To właśnie dlatego piła ukośnica jest wręcz niezbędnym narzędziem do prac związanych z wykończeniem pomieszczeń oraz budowaniem posadzek.

Kupując ukośnicę, warto zdecydować się na model wyposażony w funkcję posuwu. Pozwoli ona przecinać szerokie materiały, a także nacinać je z zachowaniem określonej wcześniej głębokości. Wymagania te spełni Bosch GCM 350-254, która oferuje duży zakres regulacji kąta cięcia, a także wyświetla linię cięcia wiązką zintegrowanego lasera.

Odkurzacz przemysłowy

Podczas zdecydowanej większości prac budowlanych w powietrze wzbija się cała masa zanieczyszczeń. Kurz, gruz, a także wszelkiego rodzaju drobinki materiałów to tylko jedne z nielicznych śmieci, które trzeba będzie sprzątnąć. Do realizacji tego zadania najlepiej jest zaprzęgnąć odkurzacz przemysłowy https://domitech.pl/odkurzacz-przemyslowy.

To urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by skutecznie zbierać m.in. pyłki, cząstki piasku oraz zapraw budowlanych, zeszlifowaną gładź, a także resztki gruzu. Silnik odkurzacza budowlanego wyposażony jest w specjalny układ filtracyjny, który uniemożliwia przedostawanie się drobinek kurzu do wnętrza silnika, tym samym umożliwiając wykorzystywanie go nawet w warunkach wysokiego zapylenia. To samo dotyczy powietrza wylatującego z urządzenia, które również pozbawione jest szkodliwych dla ludzkiego zdrowia zanieczyszczeń.

Odkurzacze przemysłowe mogą też pracować na mokro, co ułatwi usunięcie zawilgoconego gruzu lub szybkie uprzątnięcie resztek powstałych w wyniku awarii instalacji wodnej. Oprócz tego większość z nich sprawdzi się też jako dmuchawa, co będzie wprost nieocenioną pomocą w trakcie czyszczenia innych elektronarzędzi z osadzającego się na nich kurzu budowlanego.

Artykuł sponsorowany

Artykuł został dodany przez firmę