Księgarnia – szczegóły publikacji

Podgląd
dostępny

Sprężarki chłodnicze: budowa i zastosowanie

Zamów publikację

Autor:
Wydawnictwo: Wydawnictwo SYSTHERM Danuta Gazińska s. j.
Stron: 300
Data wydania: 2014-06-06
Typ: książka
Druk: tak
Wersja elektroniczna: nie
ISBN: 978-83-6-126588-7


Wersja papierowa: 115,00 PLN

Data wydania:

06-06-2014

Wymiary:

16.5 x 23.5 cm

Druk w kolorze:

nie

Papier kredowy:

nie

Twarda oprawa:

nie

 

Tyrzystustronicowy poradnik, podzielony został na osiem rozdziałów opisujących zarówno zagadnienia teoretyczne, niezbędne dla zrozumienia procesów zachodzących podczas chłodzenia, jak i czysto praktyczne - bazujące na doświadczeniu zespołu autorskiego - tak przydatne w codziennej pracy każdego chłodnika.

Celem wprowadzenia czytelnika w opracowaną tematykę, w pierwszym i drugim rozdziale, opisano kluczowe zagadnienia związane z termodynamiką i czynnikami chłodniczymi syntetycznymi oraz popularyzowanymi w ostatni czasie - naturalnymi.

W rozdziale trzecim i czwartym, autorzy w sposób wyczerpujący omówili wszystkie typy sprężarek użytkowanych w przemyśle chłodniczym, ze szczególnym uwzględnieniem - coraz popularniejszych -  sprężarek typu Turbocor oraz sprężarek, do pracy  których stosuje się dwutlenek węgla.

Problematyka strat w obiegach chłodniczych stała się natomiast wprowadzeniem do części praktycznej, gdzie w kolejnych rozdziałach poruszono zagadnienia związane z regulacją sprężarek, wyborem odpowiedniego oleju oraz finalnie – doborem sprężarek do projektowanych instalacji chłodniczych.

Książkę uzupełnia bogaty i  kolorowy materiał ilustracyjny uatrakcyjniającym przekaz, który  w  połączeniu z wysoką jakością merytoryczną tekstu przygotowanego przez autorytety polskiego chłodnictwa m.in.  dr. inż. Wiesława Warczaka – nestora polskiego chłodnictwa – konstruktora i badacza zajmującego się od lat 60-tych XX w. tematyką sprężarek, czy prof. dr. inż. Jana Górskiego – członka Polskiej Akademii Nauk i specjalisty w zakresie termodynamiki oraz przepływu par i gazów, stanowi  o wyjątkowości tego wydania.

Zważywszy na duży zasób aktualnej wiedzy materiał ten z pewnością znajdzie się na półce niejednego projektanta i serwisanta systemów chłodniczych, jak i osób związanych ze środowiskiem akademickim.

Spis treści:

Przedmowa

Recencja

Informacja o autorach

Wykaz oznaczeń

Jednostki wielkości fizycznych

1. Wybrane zagadnienia z termodynamiki

2. Czynniki chłodnicze.

3. Sprężarki chłodnicze.

4. Rozwój i zastosowanie sprężarek CO2

5. Analiza rzeczywistych procesów sprężenia.

6. Regulacja wydajności sprężarek chłodniczych

7. Oleje w sprężarkach chłodniczych.

8. Zasady doboru sprężarek chłodniczych.

Brak załączników
Brak prenumeraty