Księgarnia – szczegóły publikacji

Podgląd
dostępny

Inteligentne instalacje budynkowe KNX

Zamów publikację

Autor:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Stron: 346
Data wydania: 2023-03-10
Typ: książka
Druk: tak
Wersja elektroniczna: nie
ISBN: 9788301228323


Wersja papierowa: 89,00 PLN

Data wydania:

10-03-2023

Wymiary:

16.5x23.5cm

Druk w kolorze:

nie

Papier kredowy:

nie

Twarda oprawa:

nie

Niniejsza publikacja dotyczy KNX – najbardziej rozbudowanego systemu automatyki budynkowej. Z jednej strony ma służyć jako pomoc naukowa dla studentów. Z drugiej zawiera wiedzę umożliwiającą uzyskiwanie oficjalnych certyfikatów wydawanych przez Stowarzyszenie KNX.

Jej treść obejmuje ogólne informacje na temat systemu magistralnego KNX oraz opisy działania, komunikacji oraz funkcjonalności dedykowanych urządzeń. Informacje na temat rozwiązań funkcjonalnych przydatne będą dla architektów, projektantów wnętrz, elektryków instalatorów, projektantów instalacji elektrycznych, a także informatyków oraz potencjalnych użytkowników.
Architekci i projektanci wnętrz dowiedzą się jak można osiągnąć maksimum funkcjonalności przy minimalizacji ilości urządzeń służących do obsługi instalacji. Instalatorzy elektrycy poznają zasady budowy i uruchamiania instalacji oraz „filozofię” jej działania, co znacznie ułatwi wykonywanie prac i pozwoli na pozbycie się obaw, przed podejmowaniem się wykonawstwa instancji KNX.

Dla projektantów elektryków ważne jest poznanie topologii oraz funkcjonalności systemu KNX. Dzięki informacjom zawartym w niniejszej książce rozszerzą swoją wiedzę i zakres oferowanych usług projektowych. Nauczą się jak dobierać i wstawiać do projektów elektrycznych urządzenia systemowe i funkcjonalne KNX oraz w jaki sposób umieszczać je w dokumentacji. Administratorzy i osoby zarządzające pojedynczymi budynkami lub ich kompleksami dowiedzą się, jak bardzo upraszcza zarządzanie, nawet bardzo odległymi budynkami, zastosowanie systemu KNX. Dla informatyków przydatne będą informacje z pogranicza sieci komputerowych i systemu KNX oraz zakresu korzystanie z sieci Ethernet i Internet przez system KNX.

Użytkownicy końcowi dowiedzą się z tego opracowania, czego mogą i powinni oczekiwać od projektantów magistralnej instalacji KNX, jakie są jej możliwości oraz czego wymagać od fachowców projektujących i wykonujących taką instancję.

Brak załączników
Brak prenumeraty
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.