Księgarnia – szczegóły publikacji

Podgląd
dostępny

Chłodnictwo i klimatyzacja. Perspektywiczne technologie

Zamów publikację

Autor:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Stron: 150
Data wydania: 2023-12-18
Typ: książka
Druk: nie
Wersja elektroniczna: nie
ISBN: 9788301232931Data wydania:

18-12-2023

Prezentujemy Państwu nową propozycję wydawniczą dotyczącą bardzo ciekawego i ważnego obecnie tematu związanego z techniką chłodniczą i klimatyzacją.  Jak sam tytuł książki wskazuje – Chłodnictwo i klimatyzacja. Perspektywiczne technologie jej Autor dr Andrzej Grzebielec zabiera Czytelnika w świat najnowszych rozwiązań chłodniczych.

Wymóg ciągłych zmian i ulepszeń technologii chłodniczych wynika głównie z prostego faktu, otóż w chłodnictwie i klimatyzacji czynniki robocze podlegają coraz surowszym restrykcjom prawnym (ochrona środowiska – warstwa ozonowa, efekt cieplarniany etc.). Przemysł szuka więc rozwiązań skrojonych na potrzeby współczesności, stąd właśnie wynika zainteresowanie i wdrażanie na świecie rozwiązań obniżających temperaturę innymi sposobami niż stosowane do tej pory.

Misją Autora książki Chłodnictwo i klimatyzacja. Perspektywiczne technologie jest więc aktualne przedstawienie rozwiązań (część z nich dawno skomercjalizowana) w tym nowatorskim i szybko rozwijającym się przemyśle

W publikacji tej Czytelnik znajdzie wiele zagadnień związanych z tematyką:

  • nowoczesnego chłodnictwo, klimatyzacji, budowy urządzeń chłodniczych, inżynierii sanitarnej, chłodnictwa konwencjonalnego, magnetokalorycznego, sorpcyjnego, próżniowego czy chłodnictwa sieciowego.

Autorem książki Chłodnictwo i klimatyzacja. Perspektywiczne technologie jest dr inż. Andrzej Grzebielec, wykładowca Politechniki Warszawskiej, pracownik Zakładu Chłodnictwa i Energetyki Budynku. Jest on także autorem prawie dwustu publikacji naukowych i ma za sobą współpracę z wieloma przedsiębiorstwami z zakresu tematycznego książki.

To kompendium nowoczesnych rozwiązań w chłodnictwie i klimatyzacji kierowane jest do praktyków, w tym: projektantów, tworzących i eksploatujących urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne; inżynierów z branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i pomp ciepła; właścicieli, serwisantów i operatorów urządzeń chłodniczych, a także specjalistów i szkoleniowców z branży HVAC/HVARC.

Jako że Autor jest wykładowcą tego przedmiotu na Politechnice Warszawskiej, kierujemy ją także do studentów I i II stopnia na kierunkach inżynierii środowiska, energetyki, mechaniki czy budownictwa i architektury.

Spis treści:

Pełen spis treści>>>

Brak załączników
Brak prenumeraty