Dokładnie 1235 kolektorów słonecznych zasilających gospodarstwa domowe w ciepłą wodę zamontuje spółka Soleo z Białegostoku na terenie miasta Terespol. Prace mają zakończyć się 30 września br. W środę, 6 maja firma podpisała umowę na realizację tego projektu.
Wbrew pozorom wybór pomiędzy budową domu, a zakupem mieszkania o podobnej powierzchni w centrum miasta nie jest prosty. Zalety i wady mieszkań oraz domów wolnostojących przedstawia Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych firmy Wolf System sp. z o.o.
Agencja GENESIS PR podpisała umowę z TOYA SA. Zakres prac obejmuje doradztwo w zakresie PR wizerunkowego i korporacyjnego, prowadzenie biura prasowego oraz komunikację wewnętrzną. GENESIS PR została wybrana w drodze konkursu ofert. Umowę podpisano na czas
Po długotrwałym lockdownie wszystko na pozór zaczyna wracać do normy. Pandemia wprowadziła jednak permanentne zmiany w naszym życiu. Przede wszystkim dużo firm przeniosło się na home office, co sprawiło, że dom stał się przestrzenią nie tylko relaksu, ale też pracy. Okazuje się, że zmiana codziennej rutyny zwróciła uwagę wielu lokatorów na dźwięki dochodzące z sąsiednich mieszkań, których wcześniej nie zauważali. Komfort akustyczny stał się warunkiem koniecznym nie tylko w nocy, ale także w ciągu dnia.
Zieleń, drewno i akcenty roślinne, to brzmi jak przepis na przytulne wnętrze w naturalnym stylu, gdzie przyjemnie się odpoczywa i rozluźnia myśli. Taki właśnie jest projekt autorstwa pracowni architektonicznej O.S.A design, który zdobył wyróżnienie w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer.
W Zagrzebiu (Chorwacja), prywatna, luksusowa willa przedstawia zaawansowany pomysł na estetyczny, designerski projekt i komfortowe wnętrze. Wieloaspektowe rozwiązanie z okładziną fasady wykonanej z zaawansowanego techniczne DuPont™ Corian® oraz ochronną membraną budowlaną DuPont™ Tyvek®, które ukazują nowe światło współczesnej architektury mieszkalnej.
W poniedziałek 24 października 2011 r. w Domu Modelowym w Parku Handlowym Janki odbędą się bezpłatne warsztaty dotyczące budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Wśród prelegentów będą m.in. przedstawiciele Atlantic Polska, którzy poruszą zagadnienia związane z wykorzystaniem energii odnawialnej do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Przez dwa dni (27 – 28 czerwca) Szepietowo będzie najważniejszym miejscem dla rolników z tej części kraju. Wszystko za sprawą XXII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Stałym elementem targów jest rozstrzygnięcie plebiscytu „Rolnik Roku”. Sponsorem konkursu jest białostocka spółka Soleo.
Agregat prądotwórczy jest zespołem do samodzielnego produkowania energii elektrycznej oraz zasilania innych urządzeń. Agregat jest to bezpośrednie źródło prądu długotrwale zasilające sprzęty w domu, ogrodzie oraz na placu budowy.
Podstawowym zadaniem drzwi wejściowych jest ochrona domu oraz zapewnienie bezpieczeństwa zamieszkałych w nim osób. Skrzydła Porta przeznaczone do mieszkań i domów, oprócz tego, że są funkcjonalne, emanują też pięknem różnych wzorów i stylów, umiejętnie ozdabiając każde wejście.
Płyty poliwęglanowe są szeroko stosowane do zadaszenia tarasów, wejść do budynków, wiat garażowych i przystankowych oraz tworzenia świetlików dachowych.
Czy drewniana podłoga sprawdzi się w kuchni? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które myślą o remoncie swoich czterech kątów lub są w trakcie budowy. Kuchnia to miejsce ważne, w którym spędzamy sporo czasu. Warto wiec pamiętać, że w tak istotnym i często użytkowanej przestrzeni podłoga powinna być zarówno efektowna wizualnie, jak i funkcjonalna i trwała.
Ruukki uruchamia sprzedaż paneli solarnych produkujących energię. Jest to część systemu obudowy z płyt warstwowych Ruukki Energy, który montowany na ścianach przekształca światło słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną.
Aby pomóc przedsiębiorcom w tym ciężkim okresie potrzebne są szybkie i realne działania. Z tego względu Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców rozpoczyna akcję #RatujBiznes.
Przez ostatnie dwa miesiące – w ramach Śnieżka Winter Cup – na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy młodzi piłkarze rywalizowali o miano najlepszych w swoim roczniku. W rozgrywkach udział wzięło ponad 1000 zawodników z 70 drużyn z trzech województw. Kolejne piłkarskie zmagania już za kilka miesięcy – w letniej odsłonie turnieju.