Ostrołęcki zakład betonu komórkowego YTONG, należący do Xella Polska, jest przykładem na to, że polskie fabryki cechuje zarówno wysoka jakość technologiczna, jak i otwartość na nowe wyzwania.
W 2020 wiodącym trendem będzie budownictwo energooszczędne, a najbardziej przyszłościowe są materiały o dobrych parametrach cieplnych oraz rozwiązania przyjazne środowisku – tak wynika z badań „YTONG: Dom 2020”.
Zakończył się cykl Dni Otwartych w fabrykach YTONG. W tegorocznej edycji zakłady w Pile, Miliczu i Ostrołęce odwiedziło ponad 600 uczniów, studentów i inwestorów indywidualnych.
Budowa domu to często jeden z najważniejszych momentów w życiu – bywa trudny, ale finalnie przynosi spełnienie marzeń o własnych czterech ścianach.
Xella Polska, lider wśród producentów energooszczędnych materiałów budowlanych, stawia tej wiosny na szeroką popularyzację idei budownictwa ekologicznego. Służy temu akcja promocyjna „Buduję ENERGOoszczędnie”, która ma przekonać Polaków do wznoszenia ciepłych, energooszczędnych domów przyszłości.
Ponad 3800 osób wzięło udział w tegorocznym programie edukacyjnym Akademia Murowania SILKA YTONG. Projekt ma na celu promować wiedzę o energooszczędnych technologiach i technikach murarskich wśród młodzieży ponadgimnazjalnej oraz studentów kierunków o profilu budowlanym.
Ponad 1.100 wykonawców z całej Polski zgłosiło się, aby wziąć udział w profesjonalnym i bezpłatnym szkoleniu zorganizowanym w ramach Miasteczka Akademia Murowania SILKA YTONG. Zapisy wciąż trwają! Wystarczy przyjść do Miasteczka!
24 lutego rusza kolejna edycja Akademii Kobiet Budujących Silka Ytong. Zaplanowano kilkanaście spotkań w całej Polsce. Panie – ekspertki działające na lokalnym rynku budowlanym – podpowiedzą, jak przygotować się do budowy domu oraz sprawnie przejść przez wszystkie etapy inwestycji – wybrać projekt, zaplanować budżet, załatwić kwestie prawne.
Jak wynika z niezależnego raportu Pentora - YTONG uzyskał najwięcej wskazań inwestorów indywidualnych w badaniu spontanicznej znajomości marek producentów materiałów do wznoszenia ścian.
W piątek i sobotę, 25 i 26 marca 2011, drzwi fabryki YTONG w Pile zostały otwarte dla zwiedzających. Każdy miał okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda nowoczesny cykl produkcyjny. W dniach otwartych uczestniczyło łącznie ponad 350 osób.
Rusza kolejna edycja programu edukacyjnego Akademia Murowania SILKA YTONG, skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym. W poprzednim roku szkolnym w szkoleniach wzięło udział ponad 3000 osób – trzykrotnie więcej niż w edycji 2009/2010.
Ponad 120 Pań z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa uczestniczyło w tegorocznej edycji Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG, kobiecych rozmów o planowaniu budowy domu. Inwestorki najbardziej interesowały badania geotechniczne, rozmowy z fachowcami oraz kwestie formalno-prawne związane z budową domu.
YTONG otwiera swoje fabryki - w sobotę, 11 maja w Sieradzu (woj. łódzkie), a następnie 18 maja w Miliczu (woj. dolnośląskie). Wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć jak wygląda nowoczesna produkcja betonu komórkowego, wziąć udział w seminariach nt. budownictwa energooszczędnego, obejrzeć pokaz murowania, czy też porozmawiać z ekspertami.
Z okazji przypadającego 25 września Dnia Budowlańca zapytaliśmy Ekspertów SILKA YTONG, kim jest „budowlaniec”, czy są zadowoleni z wyboru zawodu, jak oceniają potencjał branży oraz czego sobie i innym budowlańcom życzą. Dzięki ich opiniom inwestorzy mogą spojrzeć na rynek budowlany z innej perspektywy.
Trwa badanie „SILKA YTONG: Polskie Budowanie”, które ma pokazać obecne trendy w budownictwie indywidualnym oraz być źródłem wiedzy o działaniach i motywach inwestorów. Badanie jest przeprowadzane na zlecenie Xella Polska.