Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora komunalnego w Polsce, skupiające producentów nowoczesnych maszyn, technologii oraz usług związanych z gospodarowaniem odpadami. Od 8 do 10 kwietnia w Targach Kielce prezentowane będą najnowsze rozwiązania w zakresie segregacji, recyklingu oraz transportu odpadów, które odpowiadają na współczesne wyzwania środowiskowe i legislacyjne. Wydarzenie jest skierowane do samorządów, przedsiębiorców oraz specjalistów z branży, którzy poszukują efektywnych i zrównoważonych metod zarządzania odpadami.
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
Polska dysponuje piątym co do wielkości potencjałem biomasy do produkcji biogazu wśród państw członkowskich UE, jednak liczba instalacji nad Wisłą (388) to ułamek możliwości Niemiec (ponad 10 tys. biogazowni). Nie doczekaliśmy się także ani jednej biometanowni. Jednak poparcie dla odblokowania rozwoju polskiego biosektora rośnie, co pokazała 6. edycja GREEN GAS POLAND.
W Poznaniu zakończyły się targi POL-ECO-SYSTEM. Była to dla branży ochrony środowiska możliwość przeglądu ofert kilkuset firm, w tym zapoznanie się z ciekawymi eko-rozwiązaniami.
600 ton stali, 40 metrów wysokości, cztery miesiące prac – Promostal z Czarnej Białostockiej w terminie zakończył montaż konstrukcji stalowej białostockiej spalarni. Prace wykonywało 14 pracowników.
W Poznaniu na POL-ECO-SYSTEM prezentuje się absolutna czołówka polskiej i zagranicznej branży komunalnej i zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji ponad 25 proc. wystawców pochodzi spoza Polski i to grono stale się powiększa.
Grupa Corialis, do której należy Aliplast Sp. z o. o. oraz Aliplast Extrusion, została nagrodzona złotym medalem przez czołową światową platformę ratingową EcoVadis, zajmującą się oceną działań i praktyki firm z perspektywy społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym zaangażowania ekologicznego.
Blisko 160 ton konstrukcji stalowej zamontował do tej pory Promostal w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Całość konstrukcji wsporczej ważyć będzie ok. 600 ton.
Efektywne zarządzanie energią w przemyśle i ciepłownictwie jest celem każdego przedsiębiorstwa, bo przekłada się na oszczędność energii i daje wymierne korzyści finansowe. No i można czerpać korzyści z uzyskania Białego Certyfikatu, jak potocznie nazywa się świadectwa efektywności energetycznej, wydawane przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki za inwestycje poprawiające efektywność energetyczną.
Wielozadaniowe, wyznaczające nowe standardy, upraszczające procesy – nowości, które zobaczyć będzie podczas najbliższych targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016) to rynkowa pierwsza klasa.
Biogaz, biomasa, budownictwo i maszyny komunalne – targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016) to dobra okazja do zorientowania się, co aktualnie proponuje rynek dla agro-biznesu.
Remont mieszkania jest zajęciem żmudnym i wycieńczającym, a dodatkowo ma tendencję do przeciągania się w nieskończoność.
Nie od dziś wiadomo, że efektywna utylizacja odpadów komunalnych przyczynia się do ochrony środowiska. Segregowanie i ponowne wykorzystywanie surowców sprzyja neutralizacji plastiku, szkła czy papieru zalegających na wysypiskach śmieci.
Ze względu na aktualny kryzys klimatyczny i energetyczny, bardzo ważna stała się zrównoważona izolacja budynków. Jednak jednocześnie niewiele uwagi poświęca się izolacji systemów klimatycznych. A szkoda, gdyż ochrona rur HVAC pozwala na znaczące oszczędności energii i zmniejszenie emisji CO2. Jak więc wybrać i zastosować najodpowiedniejszą izolację? Na to pytanie odpowiada Cezary Naliwajek, Commercial Director Insulation Europe w firmie Thermaflex.
Ochrona środowiska poszukuje nowych rozwiązań i technologii. Branża znaleźć je może na targach POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016).