19 marca 2024 roku, w hotelu Sheraton Grand Warsaw, odbyła się XV jubileuszowa edycja konferencji „Infrastruktura Polska i Budownictwo”. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać dwóch paneli dyskusyjnych oraz specjalnej debaty liderów sektora. Zaplanowano także trzy prezentacje, przygotowane przez partnerów wydarzenia.
27 września 2024 roku została zawarta umowa pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie a Budimex SA na budowę trasy pomiędzy Olsztynem a Barczewem. Wykonawca zrealizuje 11,4 km odcinka S16-ki. Inwestycja usprawni komunikację lokalnej społeczności jak również ułatwi podróżowanie turystom odwiedzającym Krainę Wielkich Jezior. Kierowcy nową trasą ekspresową z Olsztyna pojadą w 2028 r. Wartość umowy opiewa na kwotę 412 530 636 zł netto.
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
Wraz z końcem września polskie spółki Grupy Śnieżka oraz uczestnicy tegorocznej edycji „Spektrum” podsumowali trzymiesięczną współpracę. Doskonalenie umiejętności pod okiem doświadczonych pracowników Grupy stażyści zakończyli warsztatami rozwojowymi oraz profesjonalnymi testami kompetencyjnymi.
Jak w 2023 r. radziła sobie branża budowlana? Jakie wyzwania czekają generalnych wykonawców obiektów przemysłowych w bieżącym roku? Jakie plany na nadchodzące miesiące ma Commercecon? Między innymi na te pytania odpowiadają współwłaścicielki i członkinie zarządu firmy – Katarzyna Zawisza-Bednarczyk oraz Katarzyna Malinowska-Solarek.
„Biznes jest ważny i determinuje rozwój, ale nie można patrzeć na architekturę wyłącznie przez pryzmat inwestycji” powiedział bohater kolejnego spotkania z cyklu „Future Builders”, Alvaro Leite Siza. Światowej sławy architekt i laureat licznych nagród wziął udział w przełomowym projekcie Aluprof, mówiąc m.in. o godzeniu celów inwestorów z dobrem społeczności i kultury.
W związku ze światową pandemią koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, trwają prace nad nową formułą międzynarodowej współpracy z architektami w ramach Tubądzin Arena Design. Jednocześnie Grupa Tubądzin podsumowuje pierwszy kwartał działań na Ukrainie i w Mołdawii.
Rok 2019 była dla Grupy MTP rokiem niezwykle intensywnym i przełomowym. Zauważalne zmiany nastąpiły nie tylko w ramach wewnętrznej organizacji instytucji (rebranding Grupy MTP), ale również w kwestii organizacji wydarzeń dedykowanych branży drzewnej i meblarskiej – czyli naszych wiodących targów DREMA oraz DremaSilesia.
Spotkanie nauki i praktyki podczas tegorocznego LUMENexpo zakończyło się wieloma kontaktami biznesowymi.
Trzy inspirujące bloki tematyczne, 300 uczestników i rozmowy o przyszłości branży. Za nami XIII Kongres Stolarki Polskiej, który odbył się w dniach 24-25 maja br. w Warszawie. Tegoroczna odsłona Kongresu obfitowała w dyskusje o termomodernizacji, recyklingu oraz nowoczesnym marketingu.
Po czterech intensywnych dniach targi DREMA, Furnica i Sofab 2019 dobiegły końca. Pomimo niekorzystnych czynników, udało się zorganizować wystawę na światowym poziomie, która swoim rozmachem i różnorodnością udowadnia, że przemysł drzewny i meblarski w Polsce mają się dobrze!
21 marca w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbyła się XIV edycja konferencji organizowanej przez Executive Club - „Infrastruktura Polska i Budownictwo”. Podczas czterech paneli dyskusyjnych oraz trzech prezentacji, zaproszeni eksperci omówili najważniejsze kwestie dotyczące sektora budowlanego, kolejowego, transportowego oraz infrastrukturalnego.
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zorganizowane w 2023 roku przyciągnęły do Targów Kielce jeszcze więcej Wystawców z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania odpadami i prawie trzykrotnie więcej Zwiedzających niż podczas poprzedniej edycji. W tym samym czasie odbyły się jubileuszowe Targi Enex – największe targi odnawialnych źródeł energii w Polsce.
Po pandemicznych zmaganiach branża budownictwa inżynierii stawia czoła kolejnym komplikacjom.
W trakcie targów budowlanych EXPO DOM w Rzeszowie, firma Nice we współpracy z jednym z największych swoich dystrybutorów, firmą Verdon, zaprezentowała po raz pierwszy w Polsce zestaw do zarządzania inteligentnym domem, Elero Centero Home. Podpisano również umowę sponsorską z nowym klubem na żużlowej mapie Polski – Wilkami Krosno.