Artykuł Dodaj artykuł

Eaton rozpoczyna budowę ultranowoczesnego budynku Centrum Innowacji w miejscowości Roztoky

Firma Eaton poinformowała dziś o rozpoczęciu prac budowlanych nad swoim najnowocześniejszym budynkiem Centrum Innowacji w miejscowości Roztoky.

Firma Eaton poinformowała dziś o rozpoczęciu prac budowlanych nad swoim najnowocześniejszym budynkiem Centrum Innowacji w miejscowości Roztoky. W uroczystej inauguracji prac wzięli udział regionalni liderzy Eaton, przedstawiciele Czeskiego Uniwersytetu Technicznego (CVUT), burmistrz miasta Roztoky u Prahy oraz agencja rządowa Czech Invest, jak również deweloper Trigema, realizujący inwestycję budowlaną.

Eaton realizuje nową inwestycję budowlaną w celu dostosowania się do szybkiego wzrostu swojego Europejskiego Centrum Innowacji w Pradze, które zostało otwarte w 2012 r. Centrum Innowacji firmy Eaton mieści się dokładnie naprzeciw terenu budowy nowego budynku, w obiekcie współużytkowanym z CVUT. Nowa inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2014 r., a pracownicy zaczną wprowadzać się na początku 2015 r.

Eaton inwestuje w nowy obiekt w odpowiedzi na rozwój Europejskiego Centrum Innowacji w Pradze, które zostało otwarte w 2012 r.

Centrum Innowacji firmy Eaton opracowuje dla rynku europejskiego rozwiązania w zakresie zarządzania energią, które pomagają klientom firmy z branży elektrycznej, hydraulicznej, lotniczej i samochodowej opracowywać wydajniejsze, bardziej zrównoważone i bezpieczne rozwiązania technologiczne. Oprócz inwestycji w nowy budynek i infrastrukturę laboratoryjną przeznaczoną do wymagających zastosowań, Eaton rekrutuje wysoko wykwalifikowanych inżynierów z Czech i krajów sąsiednich. Korporacja współpracuje również ze swoimi parterami z CVUT, zapewniając stypendia dla studentów wydziału elektrotechnicznego i inżynierii mechanicznej. Zgodnie z obecnymi planami, Eaton chce zwiększyć zatrudnienie w Centrum Innowacji z obecnych 25 pracowników do ponad 140 pod koniec 2016 r.

- Inwestycja Eaton w Europejskie Centrum Innowacji odzwierciedla zaufanie pokładane w Republice Czeskiej i jej kadrach inżynieryjnych, jak również podkreśla istotną rolę europejskiego przemysłu będącego kołem napędowym globalnych innowacji w zakresie zarządzania energią - powiedział Ram Ramakrishnan, wiceprezes i dyrektor ds. technologii Eaton. - Cieszymy się ze współpracy z naszymi utalentowanymi partnerami z CVUT oraz kolegami w korporacji Eaton, w ramach której będziemy realizować ambitny plan rozwoju Centrum Innowacji w ciągu nadchodzących lat - dodaje Ramakrishnan

- Eaton wybrał Roztoky u Prahy jako lokalizację swojego Centrum Innowacji ze względu na bliskość kampusu Czeskiego Uniwersytetu Technicznego, centrum miasta oraz lotniska. Budynek będzie bardzo wydajny energetycznie ze względu na wdrożenie najbardziej zaawansowanych technologii, takich jak ogrzewanie geotermalne czy systemy uzdatniania wody - mówi Jan Vondras, dyrektor Centrum Innowacji Eaton.- Budynek zostanie również wyposażony w najnowocześniejsze laboratoria oraz centrum doświadczalne Eaton, które będzie prezentować odwiedzającym obiekt szeroki zakres rozwiązań z zakresu zarządzania energią - dodaje Vondras.

- Eaton pomaga tworzyć dla naszych studentów bardzo cenne miejsca pracy, których liczba będzie wrastać wraz z rozwojem Centrum Innowacji Roztoky. Możliwości dla naszych studentów są ogromne, ponieważ zespół firmy Eaton jest dynamiczny i realizuje zakrojoną na bardzo szeroką skalę współpracę badawczo- rozwojową z międzynarodowym zespołem inżynierów pochodzących z USA, Chin, Indii oraz Europy - stwierdza Václav Havlicek, rektor Czeskiego Uniwersytetu Technicznego .