Sezon letni to okres, w którym najczęściej wykonuje się prace remontowe i wykończeniowe na zewnątrz budynku. Wysokie temperatury wydają się być niemal idealne do przeprowadzenia tego typu działań. Czy na pewno tak jest? Jak rozplanować prace budowlane podczas upałów? Kiedy pracować, a kiedy poczekać? Eksperci marki Weber radzą jak skutecznie i efektywnie prowadzić prace elewacyjne, podłogowe i hydroizolacyjne.
Polscy pracownicy są cenieni w Norwegii za pracowitość. W krainie fiordów doceniana jest także rzetelność i fachowość polskich firm budowlanych, remontowych, czy montażowych. Okazuje się jednak, że nie wszyscy pracownicy i przedsiębiorcy dobrze orientują się w norweskich przepisach oraz nie wiedzą, jakie możliwości mają do dyspozycji, np. w zakresie obniżania kosztów działalności. Co zatem warto wiedzieć chcąc realizować prace remontowo - budowlane w Norwegii? Podpowiadamy 3 kluczowe zagadnienia.
Budowa, remont, prace wykończeniowe – każda z tych działań generuje odpady. Kluczem do utrzymania porządku i odpowiedniego zarządzania odpadami jest wybór odpowiednich worków na śmieci. Ale jak dokonać właściwego wyboru? W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom worków dostępnych na rynku oraz podpowiemy, jak wybrać najlepsze worki na śmieci budowlane
Nie zawsze trzeba sięgać po młotek czy wiertarkę, żeby solidnie przymocować do podłoża elementy wykończenia wnętrz. Klej hybrydowy T-REX Gold umożliwi nam sprawną realizację wielu prac montażowych, i to bez obawy, że zakłócimy spokój sąsiadów.
Realizacja prac inwestycyjno-budowlanych jest obarczona ryzykiem. Warto więc szukać skutecznych rozwiązań, które pozwolą na jego zminimalizowanie. Warto zapisać się na warsztaty praktyczne, dzięki którym zyska się fachową wiedzę, choćby na temat nowelizacji prawa budowlanego czy też metod waloryzacji kontraktów budowlanych.
Lato to czas intensywnych robót budowlanych, również tych przeprowadzanych na dachach. Tego typu praca, nawet w przypadku niewielkiego domu, wiąże się z wykonywaniem czynności na wysokości, a zatem niesie za sobą więcej zagrożeń niż zwykłe działania budowlane. W związku z tym dekarze powinni uważnie pilnować swojego bezpieczeństwa. Mowa tu przede wszystkim o przestrzeganiu zasad BHP, właściwym wyposażeniu w środki ochrony indywidualnej oraz – co już nie jest takie oczywiste – postawieniu na odpowiednie materiały budowlane.
Masz spore doświadczenie w budownictwie i myślisz o otwarciu własnego biznesu? Dowiedz się, jak założyć firmę budowlaną i o czym pamiętać. Sprawdź, jakie inwestycje mogą okazać się niezbędne, a także jak promować i rozwijać przedsięwzięcie.
Ochrona przeciwpożarowa budynku jest niezwykle ważna i stanowi nie lada wyzwanie. Materiały stosowane do wznoszenia konstrukcji muszą być wytrzymałe, spełniać szereg restrykcyjnych norm, a przede wszystkim zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Taką gwarancję dają fasady słupowo-ryglowe firmy Aluprof, które jako jedyne na rynku otrzymały pozytywną Opinię Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w zakresie spełnienia wymagań paragrafu 225 Warunków Technicznych, mówiącego o nieodpadaniu elementów elewacyjnych podczas pożaru.
Budownictwo jest branżą, która nie byłaby w stanie funkcjonować bez mnóstwa specjalistycznych sprzętów, narzędzi i materiałów – są one niezbędne na każdej budowie, niezależnie od tego, czy stawiamy biurowiec, dom czy garaż. Sprzęty i narzędzia każda firma budowlana dobiera samodzielnie, na tę kwestię klient z reguły nie ma wpływu, może jednak, a nawet powinien, zdecydować o wyborze materiałów. O jakich musi pamiętać?
Rusztowania stanowią niezbędne narzędzie dla wielu branż, takich jak budownictwo, remonty i wiele innych. Istnieją różne rodzaje rusztowań, w tym rusztowania wieżowe i rusztowania ramowe. Każde z nich ma swoje unikalne cechy i zastosowania, a wybór odpowiedniego rodzaju rusztowania jest kluczowy dla udanej realizacji projektu. Jeśli szukasz informacji na temat rusztowań, zapraszamy do lektury!
Budowa większych obiektów budowlanych, takich jak wieżowce, wielkie hale przemysłowe, czy większe kompleksy mieszkalne wymaga zaangażowania specjalistycznego sprzętu budowlanego. Szczególnie tego, który pomoże nam przenosić wielkie ładunki na duże wysokości. Służą temu dźwigi i żurawie. Zarówno jedne jak i drugie można wypożyczyć w specjalistycznych firmach zajmujących się wynajmem sprzętu budowlanego oraz świadczących usługi dźwigowe.
To jedno z pierwszych takich badań w Polsce. Odpowiada na pytanie jakie są największe problemy branży budowlanej w Polsce. Zamiast jednak danych pochodzących od wykonawców realizujących duże projekty infrastrukturalne czy deweloperskie, przebadano w nim głównie mikrofirmy.
Firma badawcza ASM przeprowadza wśród fachowców, ogólnopolskie badanie ankietowe, które ma na celu poznanie ich opinii na temat kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych. Dzięki temu inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z rynku i wybrać najlepsze produkty do budowy/remontów swoich nieruchomości.
Podczas spotkania przybliżymy Ci najistotniejsze aspekty formalnoprawne związane z procesem budowlanym oraz problematykę dotyczącą interpretacji przepisów objętych zmianami. Omówimy m.in.: elektroniczny obieg dokumentów, obiekty budowlane, roboty budowlane, elektroniczną procedurę składania dokumentacji, pozwolenie na użytkowanie, dysponowanie nieruchomością czy zmianę sposobu użytkowania.
7 czerwca ASM Research Solutions Strategy ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2022