Wynik wyszukiwania

 
Jak rozplanować prace budowlane podczas upałów? Porady ekspertów Weber zdjęcie

Jak rozplanować prace budowlane podczas upałów? Porady ekspertów Weber

Sezon letni to okres, w którym najczęściej wykonuje się prace remontowe i wykończeniowe na zewnątrz budynku. Wysokie temperatury wydają się być niemal idealne do przeprowadzenia tego typu działań. Czy na pewno tak jest? Jak rozplanować prace budowlane podczas upałów? Kiedy pracować, a kiedy poczekać? Eksperci marki Weber radzą jak skutecznie i efektywnie prowadzić prace elewacyjne, podłogowe i hydroizolacyjne.

Czytaj więcej

 
Prace budowlane i remontowe w Norwegii - szczegóły zdjęcie

Prace budowlane i remontowe w Norwegii - szczegóły

Polscy pracownicy są cenieni w Norwegii za pracowitość. W krainie fiordów doceniana jest także rzetelność i fachowość polskich firm budowlanych, remontowych, czy montażowych. Okazuje się jednak, że nie wszyscy pracownicy i przedsiębiorcy dobrze orientują się w norweskich przepisach oraz nie wiedzą, jakie możliwości mają do dyspozycji, np. w zakresie obniżania kosztów działalności. Co zatem warto wiedzieć chcąc realizować prace remontowo - budowlane w Norwegii? Podpowiadamy 3 kluczowe zagadnienia.

Czytaj więcej

 
Worki na śmieci budowlane - jak prawidłowo je wykorzystać? zdjęcie

Worki na śmieci budowlane - jak prawidłowo je wykorzystać?

Budowa, remont, prace wykończeniowe – każda z tych działań generuje odpady. Kluczem do utrzymania porządku i odpowiedniego zarządzania odpadami jest wybór odpowiednich worków na śmieci. Ale jak dokonać właściwego wyboru? W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom worków dostępnych na rynku oraz podpowiemy, jak wybrać najlepsze worki na śmieci budowlane

Czytaj więcej

 
Prace montażowe bez zbędnego hałasu zdjęcie

Prace montażowe bez zbędnego hałasu

Nie zawsze trzeba sięgać po młotek czy wiertarkę, żeby solidnie przymocować do podłoża elementy wykończenia wnętrz. Klej hybrydowy T-REX Gold umożliwi nam sprawną realizację wielu prac montażowych, i to bez obawy, że zakłócimy spokój sąsiadów.

Czytaj więcej

 
Jak skutecznie zabezpieczyć proces inwestycyjno-budowlany? zdjęcie

Jak skutecznie zabezpieczyć proces inwestycyjno-budowlany?

Realizacja prac inwestycyjno-budowlanych jest obarczona ryzykiem. Warto więc szukać skutecznych rozwiązań, które pozwolą na jego zminimalizowanie. Warto zapisać się na warsztaty praktyczne, dzięki którym zyska się fachową wiedzę, choćby na temat nowelizacji prawa budowlanego czy też metod waloryzacji kontraktów budowlanych.

Czytaj więcej

 
Właściwie dobrane materiały budowlane to jeden z czynników pomagających zachować bezpieczeństwo pracy na dachu zdjęcie

Właściwie dobrane materiały budowlane to jeden z czynników pomagających zachować bezpieczeństwo pracy na dachu

Lato to czas intensywnych robót budowlanych, również tych przeprowadzanych na dachach. Tego typu praca, nawet w przypadku niewielkiego domu, wiąże się z wykonywaniem czynności na wysokości, a zatem niesie za sobą więcej zagrożeń niż zwykłe działania budowlane. W związku z tym dekarze powinni uważnie pilnować swojego bezpieczeństwa. Mowa tu przede wszystkim o przestrzeganiu zasad BHP, właściwym wyposażeniu w środki ochrony indywidualnej oraz – co już nie jest takie oczywiste – postawieniu na odpowiednie materiały budowlane.

Czytaj więcej

 
Jak zrealizować swój pomysł na biznes w branży budowlanej? zdjęcie

Jak zrealizować swój pomysł na biznes w branży budowlanej?

Masz spore doświadczenie w budownictwie i myślisz o otwarciu własnego biznesu? Dowiedz się, jak założyć firmę budowlaną i o czym pamiętać. Sprawdź, jakie inwestycje mogą okazać się niezbędne, a także jak promować i rozwijać przedsięwzięcie.

Czytaj więcej

 
Jakość potwierdzona badaniami – systemy słupowo-ryglowe od Aluprof z pozytywną opinią Instytutu Techniki Budowlanej zdjęcie

Jakość potwierdzona badaniami – systemy słupowo-ryglowe od Aluprof z pozytywną opinią Instytutu Techniki Budowlanej

Ochrona przeciwpożarowa budynku jest niezwykle ważna i stanowi nie lada wyzwanie. Materiały stosowane do wznoszenia konstrukcji muszą być wytrzymałe, spełniać szereg restrykcyjnych norm, a przede wszystkim zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Taką gwarancję dają fasady słupowo-ryglowe firmy Aluprof, które jako jedyne na rynku otrzymały pozytywną Opinię Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w zakresie spełnienia wymagań paragrafu 225 Warunków Technicznych, mówiącego o nieodpadaniu elementów elewacyjnych podczas pożaru.

Czytaj więcej

 
Niezbędne materiały budowlane zdjęcie

Niezbędne materiały budowlane

Budownictwo jest branżą, która nie byłaby w stanie funkcjonować bez mnóstwa specjalistycznych sprzętów, narzędzi i materiałów – są one niezbędne na każdej budowie, niezależnie od tego, czy stawiamy biurowiec, dom czy garaż. Sprzęty i narzędzia każda firma budowlana dobiera samodzielnie, na tę kwestię klient z reguły nie ma wpływu, może jednak, a nawet powinien, zdecydować o wyborze materiałów. O jakich musi pamiętać?

Czytaj więcej

 
Rusztowanie budowlane – co warto wiedzieć? zdjęcie

Rusztowanie budowlane – co warto wiedzieć?

Rusztowania stanowią niezbędne narzędzie dla wielu branż, takich jak budownictwo, remonty i wiele innych. Istnieją różne rodzaje rusztowań, w tym rusztowania wieżowe i rusztowania ramowe. Każde z nich ma swoje unikalne cechy i zastosowania, a wybór odpowiedniego rodzaju rusztowania jest kluczowy dla udanej realizacji projektu. Jeśli szukasz informacji na temat rusztowań, zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

 
Jak szukać dobrej firmy oferującej wynajem sprzętu budowlanego? zdjęcie

Jak szukać dobrej firmy oferującej wynajem sprzętu budowlanego?

Budowa większych obiektów budowlanych, takich jak wieżowce, wielkie hale przemysłowe, czy większe kompleksy mieszkalne wymaga zaangażowania specjalistycznego sprzętu budowlanego. Szczególnie tego, który pomoże nam przenosić wielkie ładunki na duże wysokości. Służą temu dźwigi i żurawie. Zarówno jedne jak i drugie można wypożyczyć w specjalistycznych firmach zajmujących się wynajmem sprzętu budowlanego oraz świadczących usługi dźwigowe.

Czytaj więcej

 
Barometr Branży Budowlanej Norgips 2022 zdjęcie

Barometr Branży Budowlanej Norgips 2022

To jedno z pierwszych takich badań w Polsce. Odpowiada na pytanie jakie są największe problemy branży budowlanej w Polsce. Zamiast jednak danych pochodzących od wykonawców realizujących duże projekty infrastrukturalne czy deweloperskie, przebadano w nim głównie mikrofirmy.

Czytaj więcej

 
Polacy stawiają na inwestowanie w nieruchomości, jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2023 roku? zdjęcie

Polacy stawiają na inwestowanie w nieruchomości, jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2023 roku?

Firma badawcza ASM przeprowadza wśród fachowców, ogólnopolskie badanie ankietowe, które ma na celu poznanie ich opinii na temat kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych. Dzięki temu inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z rynku i wybrać najlepsze produkty do budowy/remontów swoich nieruchomości.

Czytaj więcej

 
Szkolenie - Prawo Budowlane 2021 – zmiany i cyfryzacja procesu budowlanego 19 maja 2021r. - online zdjęcie

Szkolenie - Prawo Budowlane 2021 – zmiany i cyfryzacja procesu budowlanego 19 maja 2021r. - online

Podczas spotkania przybliżymy Ci najistotniejsze aspekty formalnoprawne związane z procesem budowlanym oraz problematykę dotyczącą interpretacji przepisów objętych zmianami. Omówimy m.in.: elektroniczny obieg dokumentów, obiekty budowlane, roboty budowlane, elektroniczną procedurę składania dokumentacji, pozwolenie na użytkowanie, dysponowanie nieruchomością czy zmianę sposobu użytkowania.

Czytaj więcej

 
Wykonawcy wskazali najlepsze produkty w branży budowlanej! zdjęcie

Wykonawcy wskazali najlepsze produkty w branży budowlanej!

7 czerwca ASM Research Solutions Strategy ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2022

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 5749