Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic zwiększa elastyczność systemów Free Multi

Panasonic wprowadził na polski rynek nową, bardziej elastyczną wersję systemu Free Multi (5x1), który dzięki podłączeniu nawet pięciu jednostek wewnętrznych do jednego agregatu pozwala na tworzenie kompleksowych systemów grzewczo-klimatyzacyjnych.

Panasonic wprowadził na polski rynek nową, bardziej elastyczną wersję systemu Free Multi (5x1), który dzięki podłączeniu nawet pięciu jednostek wewnętrznych do jednego agregatu pozwala na tworzenie kompleksowych systemów grzewczo-klimatyzacyjnych. Rozwiązanie opracowane z myślą o domach jednorodzinnych i mniejszych obiektach komercyjnych zapewnia o 30 proc. niższe zużycie energii oraz oszczędność miejsca na instalację.

Panasonic Free Multi to system pomp ciepła powietrze-powietrze, który umożliwia ogrzewanie bądź chłodzenie do pięciu pomieszczeń przy wykorzystaniu zaledwie jednego agregatu. W zależności od potrzeb właścicieli domów można do niego podłączyć ścienne, kanałowe, kasetowe i podłogowe jednostki wewnętrzne.
Źródłem oszczędności jest opracowana przez Panasonic sprężarka wykorzystująca technologię Inverter+. Dzięki niej system jest w stanie efektywnie działać nawet przy temperaturach zewnętrznych sięgających -15 stopni Celsjusza w przypadku trybu grzania lub -10 stopni w trybie chłodzenia. Free Multi jest w pełni dostosowany do wymogów tzw. Dyrektywy ErP i uzyskał wysokie oceny efektywności energetycznej – klasy A++/A+ w zależności od modelu, co potwierdza niskie koszty użytkowania w całym cyklu użytkowania.

Najnowsza wersja systemu została wzbogacona o nową jednostkę ścienną o wydajności 1,6 kW, która znajdzie zastosowanie w przypadku domów z bardzo dobrą izolacją lub mniejszych biur. Z kolei jednostki zewnętrzne są w stanie dostosowywać swoją moc do zapotrzebowania urządzeń podłączonych do nich w budynku. Dla przykładu, jednostka o nominalnej wydajności 5,2 kW może funkcjonować w zakresie od 1,8 do 7,3 kW, co pozwala na ograniczenie zużycia energii lub zwiększenie efektywności.

„Nowa wersja Free Multi umożliwia tworzenie bardziej elastycznych systemów grzewczo-chłodzących, a przez to lepsze dopasowanie do potrzeb użytkowników i ograniczenie zużycia energii. To ważne, ponieważ wydatki na ten cel stanowią jedną z najważniejszych pozycji w budżetach gospodarstw domowych” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

Nowy system Free Multi (5x1) jest dostępny u dystrybutorów Panasonic w cenie od 21 500 zł netto (za kompletny system: agregat + 5 jednostek wewnętrznych).

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.