Artykuł Dodaj artykuł

Forbes podsumował rok - Diament trafia do firmy ARSANIT

Firma ARSANIT, producent chemii budowlanej i styropianu z Siemianowic Śląskich, znalazła się na liście przedsiębiorstw, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości.

Logo ARSANITFirma ARSANIT, producent chemii budowlanej i styropianu z Siemianowic Śląskich, znalazła się na liście przedsiębiorstw, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. Zajęcie 12 miejsca w województwie śląskim to skok aż o 20 miejsc rankingowych w stosunku do roku poprzedniego.

Forbes podsumował rok - Diament trafia do firmy ARSANITFirma ARSANIT po raz drugi została doceniona w grupie spółek z przychodem od 50 do 250 mln zł. Obecność na liście Diamentów Forbesa potwierdza, że przedsiębiorstwo ma wysoką płynność bieżącą, nie zalega z płatnościami i jest firmą rentowną. W rankingu znalazły się przedsiębiorstwa, których przeciętny wzrost wartości wyniósł co najmniej 15 %. Warto podkreślić, że dane zebrała niezależna Wywiadownia Bisnode Polska na podstawie raportów składanych do Krajowego Rejestru Sądowego. - Diament Forbesa to dla nas szczególnie ważne wyróżnienie – mówi Krzysztof Skrobot, Prezes Zarządu firmy ARSANIT. – Ranking uwzględnia bowiem nie tylko aspekt finansowy, ale docenia także know-how przedsiębiorstwa. Dla całego naszego zespołu pracowników, a szczególnie dla laboratorium badawczego, to wielka dawka motywacji na kolejny rok.– dodaje.

Diamenty Forbesa zostały rozdane w trzech kategoriach, uwzględniających poziom przychodów firmy tj.: od 5-50 mln, 50-250 mln oraz powyżej 250 mln złotych. W skali całego kraju firma ARSANIT uplasowała się na 89 miejscu.