Artykuł Dodaj artykuł

SGI Diamentem Forbesa 2009

SGI Baltis - szczeciński deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań - znalazł się na 8.

 

logotyp_sgi.webp

 

SGI Baltis - szczeciński deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań - znalazł się na 8. miejscu prestiżowego, ogólnopolskiego rankingu Diamenty Forbesa 2009, listy dużych polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swą wartość. Jednocześnie SGI zostało sklasyfikowane na pierwszym miejscu tego rankingu dla województwa zachodniopomorskiego.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 3 lutego b.r. w Park Hotelu w Szczecinie.  Było na niej obecnych 110 osób. Nagrodę w imieniu SGI Baltis odebrał wiceprezes firmy, Grzegorz Kawecki.

diament.forbet.160209.webp

"Otrzymane wyróżnienie cieszy nas nie tylko ze względu na swoją rangę. To także dowód potwierdzający nasze dobre przygotowanie do panującej na rynku bessy, którą przetrwają tylko firmy dobrze przygotowane. Takie, które dysponują odpowiednio dużym majątkiem własnym i wartościowym kapitałem ludzkim w połączeniu z nowoczesnym systemem zarządzania w określonych sytuacjach rynkowych. Jesteśmy przekonani, że czynniki, jakie wpłynęły na uhonorowanie nas tak prestiżową nagrodą, docenią również nasi klienci" - powiedział wiceprezes Kawecki.

Zestawienie Diamenty Forbesa powstaje we współpracy z firmą Dun&Bradstreet. W aktualnym, już trzecim z kolei rankingu znalazły się firmy, które najbardziej dynamicznie zwiększały swą wartość w latach 2005-2007. Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej zarówno wyniki finansowe jak i wartość ich majątku. Metoda ta umożliwia zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków. Dla SGI Baltis wskaźnik ten wyniósł 169%.

Firmy w rankingu podzielone są na trzy kategorie, wg przychodów ze sprzedaży w roku 2007:

- firmy małe 5-50 mln zł
- firmy średnie 50-200 mln zł
- firmy duże powyżej 200 mln zł
SGI Baltis został sklasyfikowany w tej ostatniej kategorii.

Kryteria doboru firm. Przy tworzeniu zestawienia poddano analizie firmy, które w terminie złożyły do KRS swoje sprawozdanie finansowe za rok 2007 lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Wyeliminowano przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji, następnie wyselekcjonowano te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka niższym niż 4 ocenianym wg ratingu Dun&Bradstreet.

Aby zachować porównywalność wyników, nie brane są pod uwagę przedsiębiorstwa finansowe, a przy wycenie spółek giełdowych pominięto ich kapitalizację, by uniknąć wpływu spekulacji rynkowej.