Artykuł Dodaj artykuł

Wiosenne targowanie na MTP

Miniony weekend minął pod znakiem Targów Mieszkań i Domów Nowy Adres. Zwiedzający nie mogli narzekać. Liczba deweloperów, a co za tym idzie, także niemal nieograniczona możliwość wyboru mieszkań i domów musiała zadawalać.

Targi Mieszań i Domów, Nowy AdresMiniony weekend minął pod znakiem Targów Mieszkań i Domów Nowy Adres. Zwiedzający nie mogli narzekać. Liczba deweloperów, a co za tym idzie, także niemal nieograniczona możliwość wyboru mieszkań i domów musiała zadawalać. Wystawcy zgodnie podkreślają, że targi można zaliczyć do udanych. Co ominęło tych, których nie było?

Klimat targowy sprzyja kupującym. Możliwość porównania wielu ofert, licznych promocji i przede wszystkim niepisana tradycja targowania cen powinna zadowolić nawet tych najbardziej wymagających klientów. Deweloperzy również mogą spojrzeć optymistycznie, w końcu wiosennymi targami inaugurują najlepszy dla siebie okres.

Zarówno wystawcy, jak i liczba gości targowych potwierdzają tegoroczne ożywienie na rynku mieszkaniowym. Wpływ na to ma wiele czynników, z których najważniejszym jawi się rządowy program Mieszkanie dla Młodych. Gościom targowym zaprezentowało się 113 wystawców. Jak przystało na targi, potencjalni klienci mogli wybierać wśród ofert debiutujących inwestycji, jak i tych, na różnym etapie budowy.  Nie zabrakło  prezentacji zakończonych projektów, gdzie domy czy mieszkania są gotowe do odbioru, m.in. Reduta Nowe Podolany przy ulicy Jasielskiej, Osiedle Słoneczne Tarasy w Plewiskach czy Malta Fountain na Ratajach.

Targi Mieszań i Domów, Nowy AdresDeweloperzy skutecznie zadbali o pobudzenie wyobraźni, stawiając na liczne wizualizacje. Inwestycje nie były prezentowane wyłącznie na papierze, w postaci folderów reklamowych, planów przestrzennych czy projektów, ale także poprzez makiety czy wirtualne spacery, pozwalające spojrzeć całościowo na swoje przyszłe mieszkanie czy osiedle szeregowców. - Klienci chcą dowiedzieć się jak najwięcej, później wracają do domu, analizują zgromadzoną wiedzę i materiały. Tym samym robią poważny krok w kierunku decyzji o zakupie – mówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building. Podjęciu właściwych decyzji sprzyjało także wsparcie merytoryczne. Przez dwa dni targowe odbywały się bezpłatne seminaria branżowe, które cieszyły się sporą popularnością. To tylko potwierdza opinie, że poznański klient jest wymagający i zna trendy rynkowe.  - Pada bardzo wiele sprecyzowanych i rzeczowych pytań ze strony klientów. Przede wszystkim interesują ich kwestie związane z ceną mieszkań. Równie ważny jest standard wykończenia i dostępność naszych mieszkań czy domów w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, który bez wątpienia napędza rynek w tym roku. -  mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Twoje M. Wśród gości targowych było sporo młodych osób poszukujących pierwszego własnego M, właśnie w programie MdM. – Na inwestycji przy ulicy Jasielskiej niemal wszystkie mieszkania objęte są programem, stąd wiele zapytań. Klientów najbardziej interesują lokale o powierzchni od 40 do 60 mkw., choć poszukują też czteropokojowych – wskazuje Agata Nowaczyk, specjalista ds. sprzedaży z firmy Ekonbud-Fadom.

Setki projektów, wiele objętych targowymi rabatami. Oferty mieszkań, domów, szeregowców czy bliźniaków usytuowanych w różnych miejscach miasta czy regionu. Inwestycje rozpoczęte i te już zakończone. Deweloperzy potrafili sprostać oczekiwaniom zwiedzających. – Otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie, co oznacza, że mieszkania w inwestycji Nowe Ogrody są już gotowe do odbioru. To skutecznie zachęca klientów, dla których podczas targów przygotowaliśmy m.in. specjalny kupon rabatowy. – mówi Marlena Zapalska ze spółki Proxin Ogrody. Twoje M postawiło na kreatywność, organizując konkurs na najlepszy opis zagospodarowania tarasu. Z kolei Malta Fountain zaproponowała cenowe rabaty na lokale sięgające nawet 57 tys. zł, a KM Building oferowało opcje dodatkowe, np. systemy alarmowe czy rolety.

Wśród wystawców nie zabrakło także przedstawicieli innych branż, m.in. agencji nieruchomości, firm doradczych, banków czy firm zajmujących się aranżacją wnętrz. Dużym zainteresowaniem klientów cieszyły się m.in. panele szklane.– Podświetlany efekt wymarzonej grafiki jest coraz częściej wybieranym elementem dekoracyjnym wnętrz – komentuje Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass. Kolejna odsłona targów mieszkaniowych w Poznaniu już w maju. 

Podobne artykuły