Certyfikacja Krajowa po raz 11 nagrodziła liderów rynku budowlanego. Wśród laureatów znalazły się duże firmy z branży deweloperskiej, jak i małe rodzinne przedsiębiorstwa. Wśród nich najlepsi deweloperzy w kraju oraz inwestycje mieszkaniowe. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie odbyła się tradycyjna gala wręczenia statuetek.
Preferencje klientów firm deweloperskich dotyczące terminu ukończenia lokum bywają bardzo różne. Dla niektórych osób, zakup tzw. „dziury w ziemi” nie stanowi żadnego problemu. Inni z kolei biorą pod uwagę tylko nowe mieszkania, które zostały już ukończone. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili jak wygląda obecnie udział gotowych „M” w ofercie deweloperów. Wyniki mogą niektórych zmartwić.
Zakup mieszkania to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Przeprowadzka na swoje to marzenie wielu młodych par. Jeśli jesteś już szczęśliwcem z własnym „m”, zobacz trendy w zakresie urządzania wnętrz. Być może zainspirują Cię do stworzenia własnej aranżacji.
Rynek pierwotny jeszcze nigdy nie cieszył się tak ogromnym powodzeniem jak w ostatnich latach. Kupujemy coraz więcej i coraz chętniej, ale jak przygotować się do najprawdopodobniej najważniejszej inwestycji naszego życia? Na to i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.
RynekPierwotny.pl przeprowadził sondę wśród sprzedających mieszkania na rynku pierwotnym na temat tego, jak postrzegają przyszłość branży deweloperskiej w perspektywie najbliższych 10 lat.
Ponad pół tysiąca jednostek mieszkalnych sprzedała Firma Budowlana Antczak w 2020 roku. To wynik istotnie wyższy niż w roku poprzednim.
Zapowiadany na ten rok przez niektórych analityków krach na rynku nieruchomości nie nastał, a branża już trzeci rok z rzędu notuje rekordowe wyniki. I chociaż deweloperzy muszą stawić czoła nowym wyzwaniom, co znajduje swoje odbicie we wzrostach cen, popyt na nowe mieszkania nie ustaje.
Mieszkanie w stanie deweloperskim, surowym, a może w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania?
Mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym, choć pełne zalet, nie jest też pozbawione wad. Długo wyczekiwane lokum dostępne jest w wariancie surowym lub z różnymi opcjami wykończenia. Mimo, że chcielibyśmy od razu odebrać klucze do własnego M, najpierw należy je dokładnie sprawdzić, aby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek. Na co szczególnie zwrócić uwagę?
W wielu lokalizacjach w Polsce trwa już budowa osiedli w programie Mieszkanie Plus. Skierowany do średniozamożnych Polaków projekt umożliwi wynajem bądź zakup lokali, które powstają na gruntach Skarbu Państwa. Oto kilka przydatnych wskazówek, dla tych, którzy nie chcą kupować kota w worku.
Otrzymanie kluczy do nowego mieszkania niesie ze sobą wiele emocji. Oprócz ogromnej radości, która nas przepełnia, czujemy także niepokój związany z tym, że czeka nas trudny, pracochłonny remont oraz niepewność – od czego zacząć.
Wytrzymałość na oddziaływanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV oraz odporność na rozwój alg i grzybów pleśniowych niszczących atrakcyjność fasad to najważniejsze cechy ZESTAWU DEWELOPERSKIEGO ATLAS.
3 sierpnia ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Programu Budowlanego. Program ma na celu wyłonienie najlepszych deweloperów, inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych w kraju. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 10 września
23 września rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Programu Budowlanego. Program ma na celu wyłonienie oraz intensywną promocję najlepszych deweloperów, inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, firm budowlanych, producentów i dystrybutorów materiałów budowlano-wykończeniowych oraz produktów - począwszy od spoiw i chemii budowlanej, poprzez stolarkę drzwiową i okienną, skończywszy na elementach wyposażenia i dekoracji wnętrz.
Własne cztery kąty to nie tylko łazienka, kuchnia i kilka pokoi. To cała przestrzeń, na którą się decydujemy, nabywając mieszkanie od dewelopera. Na co zwrócić uwagę? Oto kilka przydatnych wskazówek, dla tych, którzy nie chcą kupować kota w worku.