Artykuł Dodaj artykuł

Piotr Mikrut Prezes Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Przedsiębiorcą Roku 2009

Piotr Mikrut prezes Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A. został uhonorowany tytułem Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2009. Prezes Śnieżki okazał się najlepszy nie tylko w kategorii Produkcja, ale zwyciężył w klasyfikacji generalnej pokonując wszystkich  uczestników konkursu.

Logo ŚnieżkaPiotr Mikrut prezes Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A. został uhonorowany tytułem Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2009. Prezes Śnieżki okazał się najlepszy nie tylko w kategorii Produkcja, ale zwyciężył w klasyfikacji generalnej pokonując wszystkich uczestników konkursu.

O przyznaniu tytułu Przedsiębiorcy Roku 2009 Piotrowi Mikrutowi zadecydowało niezależne Jury pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Przedsiębiorca Roku 2009 Śnieżka
Przedsiębiorca Roku 2009

Jury nagrodziło zwycięzcę za „odniesienie sukcesu na 100 milionowym rynku naszego regionu, którego znaczenie dla Europy rośnie, za skuteczną obronę pozycji w kryzysie i za wykreowanie zauważalnej marki wiodącego producenta farb i lakierów”.

Piotr Mikrut, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, od lat jest związany z branżą farb i lakierów. Karierę rozpoczął, jako Kierownik Działu Marketingu w spółce Chemal S.C., na bazie, której utworzono Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Stanowisko Prezesa Zarządu notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych spółki Śnieżka zajmuje od marca 2004. W ostatnich latach – dzięki sprawnemu zarządzaniu - firma wzmocniła swoją obecność na rynkach zagranicznych m.in. na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, Słowacji, Węgrzech, w Rosji i Rumunii.

Ponadto Śnieżka, jako jedyna firma w swojej branży, uzyskała akredytację dla laboratorium i znacznie powiększyła portfolio produktów, jednocześnie doskonaląc ich jakość przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Spółka należy dzisiaj do ścisłej czołówki producentów farb i lakierów w Polsce.

Jako zwycięzca polskiej edycji konkursu 38-letni Piotr Mikrut będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu – „Ernst & Young World Entrepreneur of the Year” w Monte Carlo, w czerwcu 2010.  Zmierzy się wówczas z konkurentami z 50 krajów świata.

To dla mnie prawdziwy zaszczyt zaleźć się w tak szacownym gronie laureatów – mówi Piotr Mikrut. Już samą nominację w tak prestiżowym konkursie odebrałem jako ogromne wyróżnienie. Zwycięstwo jest dla mnie dowodem na to, że obrana strategia jest właściwym kierunkiem rozwoju, który daje nam realną szansę na dalsze pomnażanie osiągniętych efektów. Uważam jednak, że na sukces firmy składa się praca całego profesjonalnego, oddanego i zaangażowanego zespołu. Niniejszą nagrodę traktuję więc, jako nasz wspólny sukces i dedykuję ją wszystkim pracownikom - dodaje Prezes FFiL Śnieżka S.A.

Konkurs Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa, która narodziła się w 1986 roku w Ameryce, gdzie zyskała miano biznesowych Oskarów. W Polsce konkurs zorganizowany został po raz siódmy.

Organizatorzy Gali oraz nominowani w konkursie Śnieżka Piotr Mikrut odbiera nagrodę Przedsiębiorca Roku 2009 Śnieżka
Organizatorzy Gali oraz nominowani
w konkursie
Piotr Mikrut odbiera nagrodę
Przedsiębiorca Roku 2009
Piotr Mikrut z organiatorem międzynarodowej edycji Przedsiębiorcy Roku Śnieżka  
Piotr Mikrut z organiatorem
międzynarodowej edycji Przedsiębiorcy
Roku
 

Więcej informacji o konkursie: www.przedsiebiorcaroku.pl

Artykuł został dodany przez firmę

ŚNIEŻKA TRADE OF COLOURS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.