Artykuł Dodaj artykuł

Skalne inspiracje – kostka brukowa z kolekcji Polbruk Petra

Nieregularna faktura, niepowtarzalne kształty i stonowana kolorystka to do niedawna cechy wyróżniające jedynie nawierzchnię z naturalnego kamienia. Teraz, również za sprawą nowej kostki brukowej Polbruk Petra, do złudzenia przypominającej kamienne elementy

 

polbruk.logo.3235.051110.webp

Nieregularna faktura, niepowtarzalne kształty i stonowana kolorystka to do niedawna cechy wyróżniające jedynie nawierzchnię z naturalnego kamienia. Teraz, również za sprawą nowej kostki brukowej Polbruk Petra, do złudzenia przypominającej kamienne elementy, będziemy mogli cieszyć się widokiem tej wyjątkowej mozaiki w naszych ogrodach.

polbruk_petra.3236.051110.webp
Polbruk Petra – fantazyjna
mozaika Fot. Polbruk

Petra – z greckiego oznaczająca skałę - to ruiny zabytkowego miasta położonego w Jordanii, niegdyś stanowiącego serce arabskiego królestwa. Do dziś przyciąga ono swym tajemniczym urokiem tysiące turystów z całego świata. Oczarowuje ich monumentalnymi budowlami wykutymi w litej skale oraz pozostałościami ulic misternie wyłożonych białym kamieniem.

To skalne miasto stało się również inspiracją do stworzenia nowej kolekcji kostki brukowej Polbruk Petra, dzięki której wprowadzimy do naszych ogrodów odrobinę bliskowschodniego klimatu i szyku naturalnego kamienia.

Prosty sposób na kunsztowną mozaikę

Polbruk Petra to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie nietuzinkowe rozwiązania oraz klasyczną elegancję. To kostka brukowa, która swą strukturą i formą nawiązuje do kamienia łupanego, dzięki czemu nawierzchnia przypomina tę wyłożoną z naturalnej skały, a nasza posesja prezentuje się niezwykle gustownie. 

Kolekcja Polbruk Petra składa się z 12 podstawowych elementów o identycznych kształtach oraz wymiarach 36,4 x 26,8 cm. O wyjątkowym charakterze Polbruk Petra stanowi zróżnicowany układ fug wewnętrznych, który sprawia, że każdy element nabiera niepowtarzalnego wyrazu. Tymczasem kostki o pozornie przypadkowych i nieregularnych kształtach, dzięki jednakowej formie i takim samym rozmiarom z łatwością ułożyć można na tarasie czy ogrodowych alejkach, tworząc unikalną, a zarazem spójną kompozycję. Dopełnieniem całej aranżacji będą trzy, dodatkowe elementy brzegowe, które umożliwią kunsztowne i estetyczne wykończenie nawierzchni.

Nawierzchnia w kolorach ziemi

polbruk_petra_2.3237.051110.webp
Sposób na niepowtarzalną
aranżację – Polbruk Petra
Fot. Polbruk

Patio, taras, ogrodowe ścieżki czy podjazd do garażu muszą współgrać z charakterem otoczenia oraz stylem budynku. Polbruk Petra to nie tylko niepowtarzalne wzornictwo, ale również bogactwo naturalnych kolorów, dzięki którym z łatwością dopasujemy kostkę do elewacji domu, dachu, czy stolarki. Miłośnikom egzotycznych podróży z pewnością przypadnie do gustu kostka w kolorze sahara, utrzymana w brązowo-piaskowej tonacji, przypominającej pustynne piaski. Onyx to z kolei ciekawy melanż kolorystyczny, uzyskany z połączenia biało-szaro-pomarańczowych barw.

Natomiast kostki w nieco ciemniejszym, szaro-grafitowym kolorze alpen doskonale kontrastować będą z jasną elewacją domu, a nawierzchnia w tych barwach, będzie stanowić zdecydowany akcent dekoracyjny wokół budynku. Dodatkową zaletą kostek Polbruk Petra jest ich ośmiocentymetrowa grubość, dzięki której nawierzchnia będzie niezwykle wytrzymała oraz odporna na uszkodzenia. Z powodzeniem układać można ją w miejscach o dużym obciążeniu, jak na przykład na podjazdach do garażu czy na chodnikach.

Kolekcja Polbruk Petra to hołd oddany przyrodzie. Kostki przypominające naturalny kamień stanowią doskonały sposób na elegancką aranżację przestrzeni. Nawierzchnia w postaci misternej układanki będzie świetnie współgrać z otoczeniem, tworząc ekskluzywną kompozycję.

Kostka Polbruk Petra
Grubość : 8 cm
Wymiary: 36,4 x 26,8 cm
Ilość na palecie : 6,88 m2
Cena brutto: 91,50 zł/m