Artykuł Dodaj artykuł

„Uporządkowane” kolory

Czy wyraziste i kontrastowe zestawienia kolorów mogą zaprowadzić we wnętrzu poczucie porządku i równowagi? Odpowiedź stanowi zaskakujący trend kolorystyczny „Order” sygnowany przez markę Benjamin Moore.

Czy wyraziste i kontrastowe zestawienia kolorów mogą zaprowadzić we wnętrzu poczucie porządku i równowagi? Odpowiedź stanowi zaskakujący trend kolorystyczny „Order” sygnowany przez markę Benjamin Moore.

Benjamin Moore - trend Order
- zdjęcie inspiracyjne
Benjamin Moore - trend Order
- zdjęcie inspiracyjne

Współczesny świat to mnogość form, znaków, kolorów i dźwięków. Codziennie zalewa nas morze informacji i bodźców, które często powodują w nas poczucie wyobcowania. Tempo życia nieustannie rośnie, a my często pogrążeni jesteśmy w chaosie. Jednym z niewielu miejsc, w których możemy wrzucić na przysłowiowy luz jest domowe zacisze. Cztery kąty stają się enklawą spokoju i porządku, w której na wszystko mamy wpływ i czujemy się bezpiecznie. Aby nasz dom dobrze „wywiązał się” z powierzonej mu roli musimy odpowiednio go zaaranżować. Jak to zrobić radzą specjaliści od kolorów i wnętrz marki Benjamin Moore. Pomocny okaże się trend „Order” ich autorstwa, który przeprowadzi was w krainę domowego porządku.

Trend „Order” to jedna z czterech kolekcji kolorystycznych zaprezentowanych przez markę Benjamin Moore w księdze inspiracji wnętrzarskich Color Pulse 2011. Główne założenie trendu wyraża się w haśle Less is more (przyp. mniej znaczy więcej), które nawołuje do prostoty w aranżacji domów i mieszkań. Będzie ona sprzyjała poczuciu porządku i równowagi. Ideałem są ascetyczne wnętrza, w których dominują nowoczesne meble i dekoracje bazujące na kształtach geometrycznych. U podstaw trendu „Order” widoczne są wyraźne inspiracje klasycyzmem. Z aranżacji utrzymanych w duchu „Order” emanuje oszczędność wyrazu i brak niefunkcjonalnych ozdobników. Na pierwszym planie są jednak kolory. To one sprawią, że po wejściu do domu zapomnimy o chaosie minionego dnia. Z jednej strony zimne kolory neutralne biel, czerń i szarość, z drugiej bardzo nasycone, lekko jaskrawe odcienie z różnych rodzin kolorystycznych. Luksusowy czarny black tar 2126-10 (z wzornika Color Preview marki Benjamin Moore), aksamitny biały paper mache AF-25 oraz chłodzący szary storm AF-700 stanowią przeciwwagę, a zarazem tło dla pozostałych, neonowych kolorów palety. Niebieski reprezentowany jest przez odcień nieba nad mormońskim stanem Utah (utah sky 2065-40) oraz delikatny granat o tajemniczej nazwie twilight blue 2067-30. Oba odcienie idealnie komponują się nie tylko z czernią i bielą, a również z żółcieniami: soczystym sunburst 2023-40 i energetycznym limelight 2025-40. To jednak nie koniec niespodzianek. Kolekcję kolorów Order dopełniają róż o wdzięcznej nazwie bunny nose pink 2074-60 (przyp. róż w kolorze nosa króliczka!), krwista czerwień (neon red 2087-10) oraz dojrzała zieleń budząca skojarzenia z trawiastymi kortami Wimbledonu (grassy fields 2034-30). Róż najlepiej komponować się będzie z odcieniami niebieskimi, czerwień z czernią i bielą, a zieleń z żółcieniami. Zestawienia kolorów zaprezentowane w trendzie Order są odważne, ale co ciekawe nie rozpraszają uwagi i wpływają na domowników kojąco. Jest to zasługa odpowiedniego operowania kontrastem i łączenia odcieni, które doskonale się uzupełniają.

Benjamin Moore - trend Order -
paleta kolorów

Jak zamówić farby w kolorystyce trendu Order ?

Każdy kolor trendu „Order” posiada indywidualną nazwę i numer identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl. Więcej informacji na temat marki Benjamin Moore znaleźć można na www.facebook.pl/benjaminmoorepl.

Benjamin Moore - trend Order
- zdjęcie aranżacyjne
Benjamin Moore - trend Order
- zdjęcie aranżacyjne
 
Benjamin Moore - trend Order
- zdjęcie inspiracyjne