Artykuł Dodaj artykuł

Egzotyczne drewno na ogrzewanie podłogowe

W chłodne jesienno – zimowe dni lubimy odczuwać przyjemne ciepło pod naszymi stopami.

W chłodne jesienno – zimowe dni lubimy odczuwać przyjemne ciepło pod naszymi stopami. Zastosowanie drewnianych desek na ogrzewaniu podłogowym sprawi, że pragnienia te będą się spełniać przez cały rok. Wybrane egzotyczne podłogi lite fabrycznie lakierowane oraz podłogi wielowarstwowe firmy DLH Poland, dzięki swoim właściwościom pomogą wprowadzić przytulną i komfortową atmosferę do Twojego domu.

Podłoga drewniana wykonana z desek warstwowych Doussie  na ogrzewaniu podłogowym.
Fot. DLH Poland

Planując budowę domu coraz częściej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. Taki wybór pozwala na swobodną aranżację salonu czy łazienki oraz utrzymanie równomiernej temperatury w całym wnętrzu. Stąpając po drewnianej, podgrzewanej podłodze, odczujemy podwójny komfort cieplny, który sprawi nam ogromną przyjemność, szczególnie w chłodne wieczory. Podłogi wykonane z surowca o odpowiednich właściwościach będą nam służyć latami, zaś dzięki swoim walorom wizualnym spotęgują uczucie ciepła uwalniającego się w pomieszczeniu. Ciepłe w dotyku drewno pomoże wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę także w letnich miesiącach, czego nie zapewniają płytki ceramiczne czy kamienne. Doskonałym wykończeniem podłoża, na którym zastosowano ogrzewanie podłogowe są drewniane deski firmy DLH Poland. Wykończenie podłogi drewnem warstwowym z szerokiej oferty DLH Poland – kolekcja LINE i DesignParquet oraz klasyczna gama podłóg litych fabrycznie lakierowanych i fazowanych wykonanych ze stabilnych gatunków drewna  – pozwoli na stworzenie oryginalnych i stylowych aranżacji.

Drewniana podłoga z Merbau na ogrzewaniu podłogowym w łazience.
Fot. DLH Poland
Deska warstwowo
klejona – Merbau.
Fot. DLH Poland

Ciepło z drewna

Egzotyczne drewno zachwyca swoją nieprzeciętną kolorystyką i charakterystycznym dla siebie usłojeniem. Oprócz licznych walorów estetycznych cechuje się także szczególną odpornością. Trudne warunki wzrostu w lasach tropikalnych zwiększają późniejszą trwałość oraz wpływają na stabilność wymiarową ograniczając tym samym naturalną „pracę” drewna. Takie właściwości surowca pozwalają na stosowanie go nawet w tak wymagającym pomieszczeniu jak łazienka, w którym dość często decydujemy się na instalację ogrzewania podłogowego. Przy wyborze desek należy brać pod uwagę emisję ciepła w pomieszczeniu, wilgotność oraz zmiany temperatury.

Aby drewno na ogrzewanej podłodze było rozwiązaniem na wiele lat, musimy zwrócić uwagę na niski współczynnik skurczu, który powinien kształtować się poniżej 0,25 proc. Istotny jest też długi czas osiągania równowagi higroskopijnej, czyli reakcji drewna na zmianę zawartości pary wodnej w powietrzu. Takimi właściwościami charakteryzują się  egzotyczne podłogi warstwowe oferowane przez DLH Poland: Merbau, Doussie, Hevea czy Palisander. Na ogrzewanie podłogowe doskonale nadają się również podłogi lite fabrycznie lakierowane, fazowane  wykonane ze stabilnych gatunków drewna takich jak Merbau. Przy czym w przypadku podłóg litych należy pamiętać, aby nie stosować elementów podłogowych, których szerokość przekracza 7-8 cm. 

- Odpowiednia grubość desek nie powoduje utraty ciepła, a wyjątkowe właściwości egzotycznego drewna minimalizują kurczenie się struktury i powstawanie szczelin pomiędzy poszczególnymi elementami. Deski warstwowo klejone oraz wybrane lite lakierowane to świetna propozycja dla osób, które chcą mieć ciepłą drewnianą podłogę – mówi Piotr Lisowski, Szef Produktu w firmie DLH Poland.

Sypialnia w stylu klasycznym z drewnianą podłogą z Merbau na ogrzewaniu podłogowym.
Fot. DLH Poland

Metoda warstwowego klejenia desek firmy DLH Poland sprawia, że praca drewna kompensowana jest poprzez prostopadłe ułożenie  poszczególnych jej warstw. Zwolennicy tradycyjnego i harmonijnego wystroju wnętrza mają możliwość wyboru z bogatej kolorystyki egzotycznego surowca. Kolekcje desek LINE oraz DesignParquet to idealna propozycja dla koneserów geometrycznych oraz wyszukanych wzorów. Pozwalają na tworzenie awangardowych i pełnych szyku kompozycji. Nowoczesny system dopasowujących się połączeń umożliwia szybki i prosty montaż podłogi. Jest to istotne przy ewentualnej wymianie pojedynczej deski lub naprawie systemu ogrzewania.

W ofercie DLH Polnad:

• Podłogi lite fabrycznie lakierowane Merbau 15 x 70 x 300-1200 mm, cena ok.138,00 zł/m2
• Podłogi warstwowe Hevea 14 x 180 x 2190/2200 mm cena ok. 156,00 zł/m2
• Podłogi warstwowe Doussie 10 x 90 x 600/750/900 mm cena ok. 156,00 zł/m2
• Podłoga DesignParquet Merbau 14 x 390 x 390 mm cena ok. 172,00 zł/m2