Artykuł Dodaj artykuł

Ładny i trwały dach

Dach to z reguły najbardziej widoczna część konstrukcji całego domu. Dlatego tak ważne są jakość oraz estetyka jego wykonania.

Dach to z reguły najbardziej widoczna część konstrukcji całego domu. Dlatego tak ważne są jakość oraz estetyka jego wykonania.

Ładny i trwały dach Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński

Dostępne na rynku pokrycia dachowe spełniają wszelkie wymagania klientów. Mogą oni przebierać w ofercie w zależności od własnych preferencji, możliwości czy też potrzeb. Niezależnie jednak od tego, jaki rodzaj materiału wybierają chcą, aby pokrycie spełniało określony cel – chroniło dom przed wiatrem, wilgocią, zimnem i innymi niesprzyjającymi zjawiskami atmosferycznymi. – Budowa dachu to jeden z najważniejszych etapów inwestycji związanej z powstawaniem domu. Tu szczególnie istotne są jakość użytych materiałów oraz precyzja montażu. Dobrze położone pokrycie będzie służyło przez dziesiątki lat bez konieczności dokonywania napraw – tłumaczy Małgorzata Lubczyńska, ekspert z firmy Blachy Pruszyński.

Wysoka jakość to kluczowa sprawa zarówno przy wyborze samego materiału na pokrycie dachowe, jak i ekipy budowlanej, która będzie go montowała. Jest jednak jeszcze jedna istotna z punktu widzenia inwestora kwestia. Chodzi o estetykę całej konstrukcji. Dach powinien swoim kształtem i kolorem pasować do elewacji oraz komponować się z otoczeniem. Mając to na uwadze najlepiej wybrać taki materiał, który daje najszersze pole manewru zarówno na etapie projektowania, jak i podczas budowy.

Ładny i trwały dach Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński

Materiałem takim są stalowe pokrycia dachowe z powłoką PURMAT. Dzięki szerokiej gamie kolorów i różnorodności profilowań, z łatwością można je dopasować zarówno do elewacji, dachu, jak i otoczenia domu. Co nie mniej istotne – mają one 30-letnią gwarancję. – Powłoka PURMAT spełnia wymogi współczesnego budownictwa mieszkaniowego. Jej matowa powierzchnia sprawia wrażenie głębi i ciepła. Bez względu na kierunek zorientowania dachu zachowuje swój jednolicie matowy wygląd – mówi Małgorzata Lubczyńska, której firma jest wyłącznym dystrybutorem blach z powłoką PURMAT.

Do sprzedaży trafił właśnie nowy rodzaj tego materiału. Dotychczasową 50-mikronową warstwę lakieru poliuretanowego zwiększono do 55 mikronów. Dzięki temu pokrycia dachowe w jeszcze mniejszym stopniu niż dotychczas poddają się działaniu promieni ultrafioletowych, co w praktyce eliminuje problem odbarwiania. Poza tym grubsza warstwa farby zapewnia zwiększoną odporność na korozję. To ważne, szczególnie dla osób, które budują domu w miejscu, w którym panują trudne warunki środowiskowe (np. miasta, tereny przemysłowe, nadmorskie).

Dodatkowo nowa powłoka PURMAT jest bardzo odporna na zarysowania i elastyczna. – Materiał ten zaspokaja nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów oraz firm wykonawczych – podsumowuje Małgorzata Lubczyńska.

Artykuł został dodany przez firmę

PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

Firma Blachy Pruszyński, największy polski producent stalowych pokryć dachów i elewacji, dostosowując swoją ofertę do wymogów architektów oraz oczekiwań klientów, każdego roku rozszerza asortyment oferowanych produktów.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.