Artykuł Dodaj artykuł

Nowe urządzenia klimatyzacyjne Panasonic Etherea QKE z klasą energetyczną A++

Panasonic uzupełnił linię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea o serię QKE, która zastąpiła serię PKE. Nowe jednostki charakteryzują się oceną klasy energetycznej A++ i  są w pełni zgodne z wymogami dyrektywy ErP. Etherea QKE znajdzie zastosowanie zarówno w nowych, jak i remontowanych obiektach wykorzystując istniejące układy oparte o czynnik chłodniczy R22.

Panasonic LOGOPanasonic uzupełnił linię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea o serię QKE, która zastąpiła serię PKE. Nowe jednostki charakteryzują się oceną klasy energetycznej A++ i  są w pełni zgodne z wymogami dyrektywy ErP. Etherea QKE znajdzie zastosowanie zarówno w nowych, jak i remontowanych obiektach wykorzystując istniejące układy oparte o czynnik chłodniczy R22.
 

Panasonic Etherea QKE z klasą energetyczną A++

Nowa seria obejmuje 8 jednostek w kolorze białym o wydajności nominalnej od 2,2 do 8 kW oraz cztery szare o wydajności od 2,2 do 5 kW. Wchodzące w jej skład urządzenia charakteryzują się wysokimi współczynnikami efektywności grzewczej SCOP na poziomie 4,80 oraz chłodniczej SEER
o wartości 7,60, co w obu przypadkach określa ich klasę energetyczną na poziomie A++. Dzięki zastosowaniu nowej  sprężarki R2 z technologią Inverter+, Etherea QKE pozwala na zmniejszenie zużycia energii o 38 proc. w porównaniu do jednostek bez systemu inwerterowego. Urządzenie jest w stanie efektywnie działać przez cały rok nawet wtedy, gdy temperatury na zewnątrz osiągają -15 stopni Celsjusza dla trybu grzania i -10 stopni w trybie chłodzenia.

Etherea QKE znajdzie zastosowanie zarówno w nowych, jak i remontowanych obiektach.  Nowe modele mogą wykorzystywać istniejące w budynkach orurowanie, pierwotnie działające na potrzeby systemów opartych na wycofanym w Unii Europejskiej czynniku chłodniczym R22. Dzięki tej funkcjonalności Etherea QKE pozwala na szybszą i tańszą o około 30 procent modernizację układów klimatyzacyjnych.

Panasonic Etherea QKE z klasą energetyczną A++Nowe urządzenie klimatyzacyjne Panasonic wyposażone jest w system nanoe-G, który usuwa szkodliwe bakterie, wirusy oraz pleśń znajdujące się zarówno w powietrzu, jak i te pokrywające powierzchnie. Poprzez uwalnianie jonów i wolnych rodników urządzenie jest w stanie oczyścić powietrze z 99 proc. drobnoustrojów w zasięgu jego działania, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Dodatkowo technologia pozwala na neutralizowanie bakterii i wirusów wychwyconych przez filtr powietrza oraz usuwa nieprzyjemne zapachy.

W Etherei QKE zainstalowano również system EcoNavi złożony z szeregu czujników temperatury, wilgotności oraz detektorów ruchu. Dzięki nim urządzenie optymalizuje swoje działanie w zależności od obecności i aktywności osób znajdujących się w pomieszczeniu.  W nowym modelu wprowadzono także funkcję falowego, rytmicznego dostosowania temperatury, co dodatkowo poprawia komfort użytkowników i powoduje dodatkowe oszczedności w zużyciu energii.

Z myślą o wygodzie użytkowników Panasonic dostosował modele z serii Etherea do współpracy z aplikacją IntesisHome, która umożliwia zdalne sterowanie klimatyzacją za pomocą smartfonów bądź tabletów z systemami Android i iOS oraz komputerów posiadających połączenie z Internetem. Pozwala również na zarządzanie energią oraz monitorowanie jej zużycia w cyklu tygodniowym, miesięcznym i rocznym.

- Nowa Etherea QKE oferuje nie tylko wysokie współczynniki efektywności grzewczej i chłodniczej przy zachowaniu pełnego komfortu termicznego, ale również pozwala na znaczące oszczędności energii. To efekt zastosowania stale rozwijanych technologii Inverter+, EcoNavi i nanoe-G, które sprawiają, że urządzenia klimatyzacyjne Panasonic znajdują uznanie użytkowników – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales Manager w firmie Panasonic.

Urządzenia Etherea QKE będzie dostępne od kwietnia br. u autoryzowanych dystrybutorów firmy Panasonic w cenie od 3900 zł netto.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły