Artykuł Dodaj artykuł

GABINET NA TARASIE

Przebywanie na świeżym powietrzu to przyjemność, którą chcielibyśmy rozkoszować się jak najdłużej. Nawet jeśli na co dzień nie pracujemy w systemie telepracy, warto czasem chociaż na jeden dzień umówić się z szefem na pracę w domu.

Półokrągły taras wyłożony został płukaną kostką Kreta firmy Buszrem w kolorach żółtym i grafitowym
Półokrągły taras wyłożony został płukaną kostką Kreta firmy Buszrem
w kolorach żółtym i grafitowym
(fot. Buszrem)

Przebywanie na świeżym powietrzu to przyjemność, którą chcielibyśmy rozkoszować się jak najdłużej. Nawet jeśli na co dzień nie pracujemy w systemie telepracy, warto czasem chociaż na jeden dzień umówić się z szefem na pracę w domu.

Każdego roku z utęsknieniem czekamy na urlop, obiecując sobie, że tym razem naprawdę odpoczniemy. Jednak zwykle okazuje się, że standardowe dwa tygodnie to zbyt mało, aby zregenerować siły i „naładować baterie” na cały rok. Tymczasem wypoczywać możemy każdego dnia. Nawet pracując. Nie musimy jechać daleko, ani brać specjalnie dnia wolnego. Wystarczy przenieść laptopa na taras, zadbać o wygodne krzesło, a obok na stole postawić kubek z kawą (lub herbatą). Nasze tymczasowe stanowisko pracy jest już gotowe.

Wyobraźmy sobie, że jutro rano nie idziemy do biura, do zamkniętych pomieszczeń, ale razem z laptopem wychodzimy na taras przed domem, Buszrem Kostka Kreta płukana firmy Buszrem
Wyobraźmy sobie, że jutro rano nie idziemy do biura, do zamkniętych pomieszczeń, ale razem z laptopem wychodzimy na taras przed domem. Kuszące? (fot. Buszrem) Kostka Kreta płukana firmy Buszrem.
(fot. Buszrem)


 

Biuro w plenerze

Taras to miejsce, które kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem. Od kwietnia do października z powodzeniem obejmuje on funkcje letniego salonu, gdzie relaksujemy się, jemy i spotykamy z rodziną i przyjaciółmi. Warto jednak rozszerzyć nasz standardowy zestaw skojarzeń i dodać do tego funkcję gabinetu. Bezprzewodowy dostęp do Internetu, laptop i telefon komórkowy umożliwiają dzisiaj pracę w dowolnym miejscu. Warto z tego skorzystać, gdyż wypełnianie obowiązków zawodowych w zupełnie innym, bardziej przyjaznym naturze człowieka warunkach, może pozwolić nam odkryć, że praca jest przyjemnością. Wygodne krzesła i stolik ustawione na równej nawierzchni z przyjemnych w dotyku dla stóp płyt tarasowych to zestaw, który nie tylko zdobi i nadaje charakteru otoczeniu domu. To także znakomite miejsce do odpoczywania, biesiadowania oraz pracowania.

Dobre, naturalne oświetlenie, przyjemna dla stóp nawierzchnia i wygodne siedzisko sprawia, że w ciepłe dni taras wygra konkurencję z każdym domowym wnętrzem, Buszrem Kostka Malta płukana firmy Buszrem
Dobre, naturalne oświetlenie, przyjemna dla stóp nawierzchnia i wygodne siedzisko sprawia, że w ciepłe dni taras wygra konkurencję z każdym domowym wnętrzem. (fot. Buszrem) Kostka Malta płukana firmy Buszrem.
(fot. Buszrem)

 

Przyjemność pracy

Człowiek wywodzi się z natury i wśród niej czuje się najlepiej. Cisza, spokój, dużo naturalnego światła i poczucie jedności z naturą – czego jeszcze można chcieć? W takich warunkach nawet niezbyt ciekawe i monotonne zadania nie męczą. W każdej chwili możemy oderwać się od ekranu komputera i pozwolić naszym oczom odpocząć wpatrując się w zieleń ogrodu. Głęboki wdech pozwala dotlenić mózg i porządkuje myśli. Nikt nam nie przeszkadza, nic nas nie rozprasza – wszystko idzie szybciej, sprawniej. Nic w tym dziwnego, gdyż jak twierdzą psycholodzy, osoby które traktują swoją pracę jak przyjemność są najbardziej efektywne i co za tym idzie przynoszą najwięcej korzyści firmom, które ich zatrudniają.

W takim miejscu nawet praca może być przyjemnością. Taras z płyt śrutowanych Rock firmy Buszrem Kostka Malta płukana firmy Buszrem
W takim miejscu nawet praca może być przyjemnością. Taras z płyt śrutowanych Rock
firmy Buszrem. (fot. Buszrem)
Kostka Malta płukana firmy Buszrem
(fot. Buszrem)

 

Po zakończeniu pracy zamykamy laptopa i z ulgą stwierdzamy, że nie musimy nigdzie jechać i stać godzinami w popołudniowym korku. W końcu już jesteśmy w domu. Żal tylko, że nie możemy tak pracować każdego dnia!

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.