Artykuł Dodaj artykuł

PROSTO I PIĘKNIE, CZYLI PRZESTRZEŃ WOKÓŁ DOMU

Nie tylko projekt domu i jego wnętrza powinny odzwierciedlać nasze gusta i zapewniał komfort użytkowania. Również w jego otoczeniu możemy prostymi środkami zagwarantować sobie estetykę i funkcjonalność

Nie tylko projekt domu i jego wnętrza powinny odzwierciedlać nasze gusta i zapewniał komfort użytkowania. Również w jego otoczeniu możemy prostymi środkami zagwarantować sobie estetykę i funkcjonalność

Myśląc o własnym domu, widzimy jego bryłę, układ pomieszczeń, planujemy jego funkcjonalność. Coraz częściej rozważania obejmują także wygląd najbliższego otoczenia. A inspiracje w tym kierunku najłatwiej znaleźć w dobrych przykładach.

Oryginalnie nie znaczy dziwnie

Palisada fot. Buszrem
Płyta Rock fot. Buszrem
 
Płukana Kreta szara i grafit fot. Buszrem
Płukana kostka Kreta żółta i grafit  fot. Buszrem
fot. Buszrem

Wychodzący na ogród taras to dziś już stały element projektów domów jednorodzinnych. A ten z kolei najlepiej jeśli wyłożony jest płytami o fakturze i kolorze naturalnego kamienia. Piaskowiec, łupek, trawertyn - prosta forma betonowych płyt tarasowych wpisuje się dokładnie w ten trend. Jasne barwy płyt będą dobrze współgrały z pastelowymi elewacjami. Bezpośrednie sąsiedztwo kontrastowej zieleni ogrodu jeszcze bardziej to podkreśli. Można też przełamać nawierzchnię delikatnym, niebanalnym wzorem lub wykorzystać płyty dedykowane do ułożenia koło. Takie zabiegi ułatwią aranżację przestrzeni przed domem i jego harmonijne połączenie z ogrodem.

Elegancko czyli prosto

Można eksperymentować z fantazyjnymi wzorami układanymi z kostki brukowej. Małe domy jednorodzinne charakteryzują się jednak skromnością i prostotą. Stąd najbardziej właściwe dla takiej architektury będą proste aranżacje i symetryczne kompozycje. Jeśli zaś ktoś chciałby odpocząć od geometrii, może pójść w kierunku nawierzchni ze starobruków. Ta kostka po ułożeniu daje w efekcie wdzięczne i swobodne układy kolorystyczne. Naturalne barwy i bogactwo odcieni pozwolą na niebanalną aranżację przestrzeni przydomowej.

Schody, a do tego ozdoba ogrodu

Użycie elementów brzegowych nie ogranicza się jedynie do obramowania ścieżek, klombów czy brzegów tarasu. Z powodzeniem można wykorzystać je jako element tarasowych czy ogrodowych funkcjonalnych schodów. Połączenie elementów brzegowych z kostką pozwala też na odrobinę fantazji. Doświadczenie brukarze poradzą sobie z tematem doskonale. A całość aranżacji będzie zachwycać przez długie lata. 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.