Artykuł Dodaj artykuł

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Postarzana kostka Roma to sposób na przeniesienie do otoczenia domu atmosfery dawnej stolicy świata, Wiecznego Miasta wzniesionego na siedmiu wzgórzach.

Postarzana kostka Roma to sposób na przeniesienie do otoczenia domu atmosfery dawnej stolicy świata, Wiecznego Miasta wzniesionego na siedmiu wzgórzach. Spacerując ulicami Rzymu, napotyka się na każdym kroku ślady wspaniałej historii, którą pozostawiali po sobie kolejni cesarze, papieże i arystokraci – Plac św. Piotra, Koloseum, Panteon, miejskie mury, Forum Romanum, fontanna di Trevi. Do nich właśnie nawiązuje kostka Roma.

ROma - Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Fot. Buszrem

Dekoracyjny efekt kostki osiągany jest w procesie kontrolowanego postarzania. Dzięki temu uzyskuje ona charakterystyczny wygląd starego bruku. Z tego względu najczęściej wykorzystywana jest w aranżacjach tradycyjnych ogrodów oraz nawierzchni otaczających zabytki oraz miejsca o znaczeniu historycznym. Ale trzeba zauważyć, że coraz częściej architekci – na zasadzie kontrastu – wykorzystują ten rodzaj nawierzchni również przy nowoczesnych budynkach.

Buszrem - Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Fot. Buszrem

Kostka wytwarzana jest w trzech prostokątnych kształtach. Istotną cechą Romy jest barwienie w masie. Dlatego kostka sprawdza się również jako materiał do wznoszenia form przestrzennych i małej architektury – murków, stopni, małych ogrodzeń i kwietników. Szeroka paleta barw Romy umożliwia tworzenie różnorodnych ciekawych kompozycji, które umiejętnie połączone pozwalają wyeksponować zalety otoczenia. Dostępne kolory to: brąz, oliwka, czerwony, grafit oraz zestaw kawowych inspiracji - karmel, latte, mokka. Kostka Roma w otoczeniu własnego domu, przypomni nam gwar rzymskich ulic i kafejek oraz atmosferę kolorowych targowisk. Dzięki niej będziemy mogli odtwarzać Rzym zapamiętany w najróżniejszych miejscach. Przecież "Tutte le strade portano a Roma" (wszystkie drogi prowadzą do Rzymu).

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.