Artykuł Dodaj artykuł

Hale sportowe i ujeżdżalnie od firmy Borga

Współczesne hale sportowe to wysoce wyspecjalizowane obiekty, które bardzo często muszą spełniać różnorodne wymagania, ponieważ różne sporty się na ich terenie uprawia. Zdecydowanie odchodzi się od budynków, które przystosowane są do tylko jednej konkretnej dyscypliny sportowej. 

Współczesne hale sportowe to wysoce wyspecjalizowane obiekty, które bardzo często muszą spełniać różnorodne wymagania, ponieważ różne sporty się na ich terenie uprawia. Zdecydowanie odchodzi się od budynków, które przystosowane są do tylko jednej konkretnej dyscypliny sportowej.

Wymuszają to warunki rynkowe, w których hala musi na siebie zarobić, aby mogła spokojnie funkcjonować. A znacznie łatwiej zarobić, gdy jest się otwartym na różnorodne dyscypliny sportowe. Dlatego też coraz częściej hale sportowe wykonuje się na podstawie nowoczesnych hal stalowych. Zresztą nie inaczej jest w przypadku mocno wyspecjalizowanych obiektów jak stajnie czy ujeżdżalnie.

Hale stalowe dają możliwości doskonałego dopasowania obiektu do potrzeb klienta, a także pozwalają na jego rozbudowę, jeśli w przyszłości zaistnieje taka potrzeba. Hale stalowe wykonywane przez lidera na rynku szwedzką firmę Borga doskonale sprawdzają się zarówno jako wielofunkcyjne obiekty sportowe i rekreacyjne, jak i dokładnie sprecyzowane pawilony przeznaczone do sportowych aktywności konnych.

Hale sportowe i ujeżdżalnie od firmy Borga

Borga – czyli jeden wykonawca wszystkich prac

Powierzając swoją inwestycję firmie Borga, decydujemy się jednocześnie na współpracę z tylko jednym wykonawcą. Kompleksowość oferty szwedzkiego partnera pozwala na powierzenie wszystkiego w jedne niezwykle doświadczone ręce. Borga jednocześnie przygotuje dla nas projekt w oparciu o nasze potrzeby i dostępne rozwiązania, wyprodukuje wszystkie niezbędne do budowy komponenty w swoich fabrykach, wykona halę w sensie fizycznym z pomocą własnych ekip montażowych i odda nam do użytku obiekt, którego potrzebujemy. Jedna firma oznacza zasadniczo mniej problemów zarówno z komunikacją, jak i z łańcuchem dostaw materiałów niezbędnych do budowy hali stalowej. Dzięki temu cały proces przebiega sprawnie oraz bez opóźnień.

Hale sportowe i ujeżdżalnie od firmy Borga

Hale sportowe

Hale przeznaczone do użytku publicznego wymagają szczególnego podejścia. Należy przystosować je nie tylko do konkretnych dyscyplin sportowych, jakie mogą być na ich terenie uprawiane, ale także do tego, iż w jednym czasie będzie z nich korzystać wiele osób. Basen, hala sportowa czy obiekt rekreacyjny oprócz zaawansowanej infrastruktury sportowej wymaga także doskonałego zaplanowania części sanitarnej oraz technicznej związanej z bieżącą obsługą budynku. Już na etapie projektowym należy zaplanować wszystkie niezbędne strefy oraz przemyśleć ewentualne plany na przyszłość, które mogą wymagać rozbudowy. Takie podejście pozwala jeszcze przed wybudowaniem hali, zaplanować ją w taki sposób by ewentualne modyfikacje były możliwie jak najprostsze i najmniej kosztowne. Hale stalowe dają znacznie większe możliwości w tym zakresie niż budynki wykonywane tradycyjnymi metodami.

Hale sportowe i ujeżdżalnie od firmy Borga

Ujeżdżalnie

Borga w swojej ponad czterdziestoletniej historii wykonało wiele obiektów przeznaczonych do uprawiania sportów konnych. Nowoczesne ujeżdżalnie muszą zapewniać doskonale warunki do treningów zarówno koniom, jak i zawodnikom oraz trenerom. Istnieje szereg wymagań, które dotyczą nie tylko odpowiednich wymiarów takiej hali stalowej, ale i właściwej ilości bram, które pozwalają zarówno na wprowadzanie zwierząt, jak i bieżący transport niezbędnego sprzętu. Ważne jest także zapewnienie optymalnej ilości naturalnego światła słonecznego na terenie obiektu. Borga wie także, jak ważne jest, aby hala była doskonale zabezpieczona przed szkodliwym wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych, ponieważ treningi i zawody odbywają się w niej niezależnie od pogody.

Ujeżdżalnie oraz stajnie wykonywane przez Borga dzięki swojej dużej elastyczności, jeśli chodzi o projektowanie, można z powodzeniem dopasować do reszty obiektów znajdujących się na stadninie, nawet jeśli powstały one wcześniej.

Hale rekreacyjne oraz sportowe wykonane przez firmę Borga to obiekty cechujące się najwyższą jakością zastosowanych komponentów, oraz wykonaniem, które pozostawia konkurencję daleko w tyle. Dlatego warto powierzyć im swoją inwestycję i zapewnić sobie tym samym spokój. 

Artykuł został dodany przez firmę

Borga Sp. z o.o.

Jesteśmy producentem konstrukcji stalowych. Oferujemy najbardziej elastyczne metody produkcji hal i jednocześnie najbardziej opłacalne systemy budowlane na rynku.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.