Artykuł Dodaj artykuł

Reynaers Aluminium na 16. Biennale w Wenecji

25 maja rozpoczęła się tegoroczna międzynarodowa wystawa architektoniczna, Weneckie Biennale Architektury. Reynaers Aluminium jest obecny w belgijskim pawilonie w Giardini oraz na zaprojektowanej przez Francescę Torzo wystawie w Arsenale.

25 maja rozpoczęła się tegoroczna międzynarodowa wystawa architektoniczna, Weneckie Biennale Architektury. Reynaers Aluminium jest obecny w belgijskim pawilonie w Giardini oraz na zaprojektowanej przez Francescę Torzo wystawie w Arsenale.

Reynaers Aluminium na 16. Biennale w WenecjiWeneckie Biennale to jedno z najważniejszych i mających najdłuższą tradycję kulturalnych wydarzeń na świecie. Z początkami sięgającymi końca dziewiętnastego wieku, obejmuje między innymi wystawy poświęcone architekturze, organizowane raz na dwa lata, na zmianę z Biennale skupiającym się na sztuce. Tegoroczne La Biennale Architettura rozpoczęło się w sobotę 25 maja i będzie trwać do niedzieli 25 listopada. Ekspozycje są zlokalizowane w dwóch miejscach we wschodniej części Wenecji – w Arsenale, niegdyś, w epoce przedindustrialnej, największym ośrodku produkcyjnym na świecie, i w parku Giardini, gdzie znajdują się stałe pawilony narodowe. Reynaers Aluminium pojawi się w obu tych lokalizacjach.

Głównymi kuratorami 16. Biennale są architektki Yvonne Farrell i Shelley McNamara, a opracowanym przez nie hasłem przewodnim – Freespace. Zgodnie z ich koncepcją, w tym roku tematyka wystaw ma się koncentrować na przestrzeniach publicznych i ogólnodostępnych.

Renowacja i rozbudowa, czyli Z33

Reynaers Aluminium na 16. Biennale w WenecjiWłoska architektka Francesca Torzo, na zaproszenie głównych kuratorek, prezentuje w Arsenale instalację opowiadającą o projekcie własnego autorstwa, Z33 House for Contemporary Art w Hasselt w Belgii. To realizowana właśnie renowacja i rozbudowa kompleksu zabudowań, należącego niegdyś do laickiego stowarzyszenia religijnego beginek. Nowa przestrzeń wystawiennicza powstaje przy istniejącym już budynku, który zamieniono na muzeum w latach 50. Francesca Torzo potraktowała swój obiekt jako wyspę w miejskiej tkance, podkreślając granice ścianami z 34 494 ręcznie wykonanych cegieł. Na wystawie w Wenecji będzie można zobaczyć modele obiektu, ale też prototypy jego fragmentów w skali 1:1, w tym część fasady, w której zastosowano lekki wizualnie system okienny Slim Line 38 firmy Reynaers Aluminium.

Dzielnica Europejska w belgijskim pawilonie

Systemy Reynaers Aluminium zostały wykorzystane również w belgijskim pawilonie, którego projektantami są Traumnovelle i Roxane Le Grelle. Tytuł belgijskiej wystawy to Eurotopia, a jej tematyka wiąże się z ideami wiążącymi Unię Europejską, ale opisuje też relacje – nie tylko architektoniczne – pomiędzy Dzielnicą Europejską a pozostałymi częściami Brukseli.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.