Artykuł Dodaj artykuł

Na pogodę i na niepogodę. Paroc prezentuje izolacje przemysłowe z serii PAROC Pro Clad

Nadchodzi jesień, a wraz z nią niskie temperatury, deszczowa aura i wszechobecna wilgoć.

Nadchodzi jesień, a wraz z nią niskie temperatury, deszczowa aura i wszechobecna wilgoć. To niezwykle wymagające warunki – również dla instalacji znajdujących się na zewnątrz budynków. Otulając się cieplejszym ubraniem, zadbajmy również o odpowiednią ochronę rurociągów, które narażone są na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Tu z pomocą, niczym parasol czy szalik, przychodzą rozwiązania z linii PAROC Pro Clad.

Na pogodę i na niepogodę. Paroc prezentuje izolacje przemysłowe z serii PAROC Pro Clad

Rozwiązania izolacyjne z serii PAROC Pro z pokryciem Clad

Seria rozwiązań z pokryciem typu Clad to trzy niepalne produkty z wełny kamiennej dedykowane izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej okrągłych lub prostokątnych kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, rurociągów przemysłowych oraz urządzeń usytuowanych na zewnątrz budynków.

Znakiem rozpoznawczym PAROC Pro Lamella Mat Clad, otuliny PAROC Pro Section 140 Clad T oraz prefabrykowanego elementu do izolacji kolan rurociągowych PAROC Pro Segment 140 Clad T jest ich budowa. Warstwa zewnętrzna pokryta jest zbrojoną tkaniną z włókien szklanych, co wpływa zarówno na wytrzymałość mechaniczną izolacji, jak i zwiększoną ochronę na negatywne działanie promieni UV i wilgoci. Wewnętrzna strona płaszcza wykonana została z trwałego aluminium. Ale to nie wszystko.

Całość dopełnia samoprzylepna zakładka na szwie pionowym, która wspomaga montaż otulin i elementów kolanowych, a dodatkowo zapobiega kondensacji pary wodnej w trakcie pracy instalacji. Dodając do tego dedykowaną, odporną na starzenie taśmę butylową – otrzymujemy innowacyjne i niezawodne rozwiązanie gwarantujące utrzymanie optymalnych parametrów wilgotnościowych oraz wysoką odporność na obciążenia punktowe. Takie połączenie sprawia, że zastosowanie blaszanych elementów ochronnych staje się dziś zbędne. Efekt? Redukcja kosztów oraz znacznie szybsze wykonanie bezpiecznej instalacji.

Wszystkie produkty z serii PAROC Clad wykazują wartość oporu dyfuzyjnego pary wodnej na poziomie (μ) = 200 (MV2 według EN 14303:2009), dzięki czemu spełniają wszelkie wymagania stawiane izolacjom przeciwkondensacyjnym dla rurociągów.

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.