Adaptacja poddasza na cele mieszkalne wymaga przeprowadzenia prac izolacyjnych, dzięki którym wygospodarowane w ten sposób pomieszczenia będą skutecznie zabezpieczone nie tylko przed stratami ciepła, ale także przed przenikaniem hałasu. Niezawodnym rozwiązaniem jest izolacja natryskowa pianką Soudafoam SPF otwartokomórkową.
Efektywna i trwała izolacja termiczna oraz akustyczna to nie wszystkie zalety nowej rodziny wełen ISOVER PRO - nowe produkty Super-Mata Plus PRO i Super-Mata PRO, zostały wzmocnione welonem szklanym. To innowacyjne rozwiązanie opracowano z myślą o wykonawcach i komforcie ich pracy, przy zachowaniu najwyższych parametrów termoizolacyjnych, dzięki technologii ThermiStarTM.
Czy można zapobiec skutkom hałasu spowodowanego przez zabawę dzieci lub odgłosy uderzeniowe, kłopotliwe w budynkach wielokondygnacyjnych z podłogami z paneli? Rozwiązaniem na pewno jest dobra izolacja akustyczna, która wyciszy nawierzchnię. Możemy zredukować niechciane dźwięki nawet o 21 decybeli dzięki matom z naturalnych włókien drzewnych STEICO EcoSilent Premium, które zabezpieczą również mocno eksploatowane podłogi.
Podczas projektowania i budowy obiektów, ściankom działowym z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi.
Izolacja akustyczna i akustyka pomieszczeń to istotne cechy jakościowe budynków, bardzo ważne w kontekście dobrego samopoczucia oraz zdrowia ich użytkowników. Jaki wpływ na nie mają materiały, z jakich są one zbudowane? Która technologia wznoszenia ścian zapewnia najlepszą ochronę przed hałasem zewnętrznym? Na te i inne pytania odpowiedzieli naukowcy z największego w Europie parku badawczego materiałów budowlanych Baumit Viva, przeprowadzając szereg pomiarów i analiz. Zobacz, co wykazały!
Badania pokazują, że centra handlowe są ważnym elementem codziennego życia i nie przeszkadzają temu nawet obowiązki sanitarne.
Murowana przegroda ścienna nie zawsze daje w pełni skuteczną ochronę przed irytującymi dźwiękami dochodzącymi do naszych uszu. Czasem potrzebna jest dodatkowa izolacja dźwiękowa ścian, która poprawi komfort życia, ale też zapewni odrobinę prywatności. Jak zatem zaizolować ściany pod kątem akustycznym i jakie materiały do tego celu wybrać?
Szacuje się, że termomodernizowane budynki zużywają nawet do 60 procent mniej energii. Izolacja termiczna pozwala więc na znaczne ograniczenie strat ciepła, a co za tym idzie, efektywnie przyczynia się do zmniejszenia wydatków na poczet ogrzewania.
Przepływ powietrza w kanałach wentylacyjnych generuje hałas. Żeby zminimalizować uciążliwości z tym związane, niezbędna jest izolacja. Na rynku są dostępne różne materiały do wygłuszania dźwięków. Na jakie rozwiązania warto postawić?
Każdy, kto buduje dom, zna wartość materiału, na którym można polegać. A ponieważ komfort akustyczny i koszty ogrzewania budynku zależą bezpośrednio od jakości izolacji, warto postawić na rozwiązanie niezawodne w każdych warunkach. Z myślą o potrzebach inwestorów indywidualnych, firma Paroc Polska wprowadza do oferty nową płytę ogólnobudowlaną: PAROC Solid!
Sezon wiosenno-letni to okres sprzyjający zewnętrznym pracom budowlanym – także w odniesieniu do instalacji wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych. Kanały i przewody biegnące na zewnątrz budynków, podobnie jak ich odpowiedniki znajdujące się we wnętrzach, dla prawidłowego funkcjonowania wymagają odpowiedniej izolacji termicznej.
Kiedy przychodzi czas na izolację dachu płaskiego, często stajemy przed dylematem: jaki materiał wybrać? Papa czy może pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa? Każdy z tych materiałów ma swoje zalety, ale wybór może zależeć od indywidualnych potrzeb, budżetu i oczekiwań. Dlatego dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy Ci zrozumieć, który materiał jest najlepszy dla Twojego dachu płaskiego.
Wysoki standard akustyczny budynków zależy nie tylko od dobrego wyciszenia w systemach ścian działowych i zabudowy poddasza, lecz także od skutecznej izolacji maszyn, przewodów i szachtów instalacyjnych. Z myślą o tym drugim aspekcie powstały płyty akustyczne z serii PAROC InVent.
Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia, budynki dzieli się na odpowiednie strefy pożarowe. Oddzielenia poszczególnych stref muszą spełniać określone wymagania, również w odniesieniu do elementów osłabiających ich parametry, takich jak drzwi czy przepusty instalacji. Co ciekawe, tym drugim stawia się wyraźnie większe wymogi, niż tym pierwszym. Sprawdźmy, co mówią przepisy i jak dobrać technologie gwarantujące zatrzymanie pożaru w danej strefie.
Dobra jakość powietrza, optymalna temperatura wnętrz, dostęp do światła i… cisza. To warunki niezbędne do komfortowego korzystania z budynków. I o ile podnoszone normy i przepisy narzucają coraz grubsze ocieplenie ścian i dachów, o tyle o kwestii odpowiedniej izolacji akustycznej nie mówi się dostatecznie głośno. Zwłaszcza, że systemy wentylacji i szachty instalacyjne potrafią narobić dużo hałasu. Jak wyglądają wymagania w tym zakresie i na jakie dodatkowe aspekty techniczne warto zwrócić uwagę?