Artykuł Dodaj artykuł

PAROC ROS. Izolacja, która gwarantuje pewny dach nad głową

Dach dachowi nierówny. Ale kiedy idzie o dach płaski, nie ma miejsca na kompromisy – niezbędna jest izolacja, która zapewni odpowiednie parametry cieplne, dobrą akustykę wnętrza oraz niezawodną ochronę przeciwpożarową. Wszystkie te cechy łączą płyty dachowe z serii PAROC ROS.

PAROC logo

Dach dachowi nierówny. Ale kiedy idzie o dach płaski, nie ma miejsca na kompromisy – niezbędna jest izolacja, która zapewni odpowiednie parametry cieplne, dobrą akustykę wnętrza oraz niezawodną ochronę przeciwpożarową. Wszystkie te cechy łączą płyty dachowe z serii PAROC ROS.

Dach płaski to konstrukcja prosta tylko z pozoru. Szczególnie, jeśli mowa o obiektach użyteczności publicznej, biurach czy wielorodzinnych budynkach mieszkaniowych, w których potrzeba komfortu i bezpieczeństwa jest wprost proporcjonalna do liczby ich użytkowników. Produkty z serii PAROC ROS powstały z myślą o spełnieniu wszystkich tych potrzeb.

PAROC ROS to niepalne płyty dachowe, które można z powodzeniem wykorzystywać w charakterze izolacji termicznej, ogniowej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej, czy to w systemach jedno-, czy dwuwarstwowych dachów płaskich. Rozwiązanie sprawdza się zarówno przy budowie nowych, jak i modernizacji starszych obiektów, w których występują problemy z przemarzającym czy przeciekającym dachem.

Płyty PAROC ROS wykorzystuje się jako warstwę spodnią w dwuwarstwowym systemie izolacji dachów płaskich.Płyty PAROC ROS wykorzystuje się jako warstwę spodnią w dwuwarstwowym systemie izolacji dachów płaskich.

Produkty zapewniają trwałe, twarde i ognioodporne podłoże zarówno dla sztywnych, górnych warstw izolacji, jak również izolacji warstwy nośnej w miejscach remontów. Jeśli w kontekście planowanej konstrukcji dachowej przewidujemy podwyższone obciążenia eksploatacyjne, zaleca się zastosowanie w warstwie wierzchniej płyt PAROC ROS 70, które wytrzymują nacisk do 7000 kg/m2 podczas montażu i użytkowania. W przypadku obciążenia ciężarami standardowymi dobrze sprawdzają się z kolei układy dwuwarstwowe złożone z wierzchniej płyty PAROC ROS 60 oraz spodniej płyty PAROC ROS 30.

Ten ostatni produkt występuje ponadto w wariancie z rowkami wentylacyjnymi, które umożliwiają trwałe suszenie konstrukcji dachu przez cały okres eksploatacji (PAROC ROS 30g). System wentylacji Paroc Air sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku dachów płaskich w obiektach o podwyższonej wilgoci wnętrz – np. na basenach, halach produkcyjnych czy w zakładach przetwórczych.

Płyty PAROC ROS wykorzystuje się jako warstwę spodnią w dwuwarstwowym systemie izolacji dachów płaskich.

Płyty dachowe PAROC

Płyty z serii PAROC ROS są niepalne, gdyż posiadają najwyższą możliwą klasę reakcji na ogień A1. Zabezpieczone nimi dachy płaskie na podłożu blaszanym uzyskały klasyfikację w zakresie odporności ogniowej dachów warstwowych od REI 15 do REI 45/RE 60 (klasyfikacja ITB nr 1835/19/R35NZP).

Płyty dachowe PAROC ROS osiągają ponadto bardzo wysokie wskaźniki izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych, co potwierdzają testy przeprowadzone w jednostce badawczej GRYFITLAB w Łozienicach – jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie laboratoriów badawczo-rozwojowych na terenie Europy Środkowej.

 

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.