Artykuł Dodaj artykuł

Nowy rok, nowa… łazienka! Innowacyjne szkło w domowym SPA

Początek roku to zwykle czas postanowień. Obiecujemy sobie wówczas zwolnić, bardziej dbać o zdrowie i sylwetkę, baczniej wsłuchiwać się w swoje potrzeby. Czy istnieje lepsze miejsce do pielęgnacji ciała i ducha niż własne home SPA?

Nowy rok, nowa… łazienka! Innowacyjne szkło w domowym SPA

Początek roku to zwykle czas postanowień. Obiecujemy sobie wówczas zwolnić, bardziej dbać o zdrowie i sylwetkę, baczniej wsłuchiwać się w swoje potrzeby. Czy istnieje lepsze miejsce do pielęgnacji ciała i ducha niż własne home SPA? By stworzyć wymarzoną łazienkę nie potrzeba jednak przeprowadzać aranżacyjnej rewolucji. Wystarczy niewielka zmiana, by zyskać niezrównany komfort, przestrzeń, światło i… więcej czasu dla siebie. Sekret tkwi w nowoczesnym szkle łazienkowym.

W czasach gdy żyjemy coraz szybciej, miejsca, w których możemy się zatrzymać i poświęcić sobie samym więcej uwagi, są wprost na wagę złota. Rolę domowej oazy spokoju pełni dziś łazienka – wszak to tam każdego ranka przygotowujemy się na nowe wyzwania codzienności, a wieczorami relaksujemy po długim dniu. Nic zatem dziwnego, że na przestrzeni lat łazienki przeszły prawdziwe metamorfozy, zmieniając się w stylowe strefy piękna i dopasowując do współczesnych wymagań użytkowników. Niezależnie od tego, czy chcemy stworzyć przytulne, kojące zmysły wnętrze czy przestronny pokój kąpielowy – liczy się design, funkcjonalność i nieskazitelna czystość, a wspólnym mianownikiem staje się wysokiej jakości szkło prysznicowe i dekoracyjne.

Piękno i funkcjonalność w szklanej odsłonie

Przeszklona kabina prysznicowa to coraz częściej spotykane rozwiązanie w domach i mieszkaniach. Nie tylko z uwagi na niewielką przestrzeń, jaką zajmuje, ale też kwestie wizualne. Szklane panele w widowiskowy sposób grają światłem, optycznie powiększając pomieszczenie – zarówno gdy ma ono dostęp do okien, jak i wówczas, kiedy posiłkujemy się jedynie sztucznym oświetleniem. Kabiny typu walk-in święcą dziś prawdziwe triumfy popularności z uwagi na fakt, że można je całkowicie dopasować do wymogów danej przestrzeni, co jest szczególnie istotne przy ograniczonym metrażu.

Nowy rok, nowa… łazienka! Innowacyjne szkło w domowym SPA

Szkło ornamentowe MASTER-CARRE. Fot. Saint-Gobain

Dla miłośników aromatycznych kąpieli z bąbelkami dobrym rozwiązaniem będzie szklany parawan nawannowy – rozwiązanie efektowne i wygodne, które ochroni podłogę czy znajdujące się nieopodal meble przed ewentualnym zachlapaniem. Z kolei posiadacze dużych łazienek mogą pokusić się o wydzielenie poszczególnych stref przeszklonymi przepierzeniami. Eleganckim elementem wystroju będą także szklane drzwi. Każdy z powyższych wariantów wykonany z bezpiecznego szkła ornamentowego będzie dbał o prywatność i dodatkowo stanowił efektowną, oryginalną ozdobę wnętrza.

– Perfekcyjny design nigdy się nie starzeje, czego dowodem jest szkło ornamentowe przeżywające obecnie swoją drugą młodość. Jego niezawodna funkcjonalność i szeroka gama motywów ozdobnych sprawiają, że architekci i klienci coraz chętniej wykorzystują je nie tylko w salonach i sypialniach, ale również łazienkach – mówi Magda Lipińska, Marketing Manager Saint-Gobain Glass. –  Do dyspozycji użytkowników oddajemy wiele wzorów szkła ornamentowego, które można z łatwością dopasować do indywidualnych preferencji oraz stylu aranżacyjnego, w jakim utrzymane jest wnętrze. Szkło dekoracyjne to rozwiązanie szykowne i oryginalne, ale też wysoce praktyczne - nie wymaga od nas specjalnej uwagi ani skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych.

Obok szkła dekoracyjnego ciekawą propozycję stanowi nowoczesne szkło prysznicowe, które wprowadza do naszych łazienek małe-wielkie zmiany. Co nadaje mu wyjątkowości? Walory estetyczne idące w parze z właściwościami użytkowymi.

– Kolejnym rozwiązaniem, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonalną łazienkę jest szkło prysznicowe z powłoką antykorozyjną TIMELESS – kontynuuje Magda Lipińska. – Dzięki temu, że wykonywane jest na wysoko przeziernym, ekstra białym szkle DIAMANT, wykazuje się perfekcyjną przezroczystością niezależnie od grubości tafli, zachowując przy tym neutralną barwę powierzchni oraz krawędzi i wiernie odwzorowując kolory. To gwarantuje efekt idealnej kompozycji i harmonii we wnętrzu.

Wiemy już, że od strony wizualnej łazienkowe przeszklenia prezentują się naprawdę imponująco. Jednak równie istotnym jest, aby były naszym sprzymierzeńcem w trakcie codziennego użytkowania i z biegiem czasu nie traciły swojego blasku oraz przezierności. To na szczęście jest możliwe.

Nowy rok, nowa… łazienka! Innowacyjne szkło w domowym SPA

Kabina prysznicowa ze szkła antykorozyjnego TIMELESS wykonanego na ekstra białym szkle DIAMANT. Fot. Saint-Gobain

Zyskaj więcej czasu dla siebie

Nieestetyczne zacieki, osad z mydła i uporczywy kamień nieusunięte w porę są koszmarem każdej łazienki i jej użytkowników. Szklane tafle mające stały kontakt z wilgocią wystawiane są na nie lada próbę, dlatego warto stawiać na zaawansowane rozwiązania.

– Innowacyjność szkła prysznicowego TIMELESS kryje się w powłoce antykorozyjnej pokrywającej taflę, dzięki której jest ono bardziej odporne na matowienie wynikające ze starzenia się szkła oraz korozję, czyli niszczenie powierzchni pod wpływem wody. Powłoka ogranicza także nadmierne osadzanie się zabrudzeń i ułatwia ich usuwanie bez dodatkowego nakładu pracy czy wykorzystania specjalistycznych środków czyszczących, nierzadko kosztownych i szkodliwych dla planety. Tym samym zyskujemy więcej czasu dla siebie, ograniczamy wydatki i oszczędzamy środowisko – dodaje Magda Lipińska.

A skoro o środowisku mowa, szkło TIMELESS jest produktem proekologicznym wytwarzanym w poszanowaniu natury. Cechująca się wyjątkową trwałością powłoka antykorozyjna utrzymuje się na szkle przez lata, dzięki czemu nie dostaje się do ścieków czy gleby wraz z wodą, nie jest również toksyczna dla ludzi i zwierząt. Dodatkowo, wraz z zakupem otrzymujemy 10-letnią gwarancję producenta. Oto produkt na miarę XXI wieku!

Jeśli nowoczesna łazienka, to tylko z innowacyjnym szkłem nowej generacji, które stanie się najlepszym przyjacielem każdego użytkownika. Szklane tafle pozwolą stworzyć wnętrze z duszą i niepowtarzalnym charakterem, a dzięki swojej funkcjonalności zadbają o nasz komfort i pozwolą zaoszczędzić czas, który będziemy mogli wykorzystać na przyjemności w prywatnym salonie SPA.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.