Wynik wyszukiwania

 
Saint-Gobain Glass partnerem Konkursu Twój Model Biznesowy w Dąbrowie Górniczej zdjęcie

Saint-Gobain Glass partnerem Konkursu Twój Model Biznesowy w Dąbrowie Górniczej

Saint-Gobain Glass, światowy lider w dziedzinie produkcji szkła, dołącza do jury IV edycji Konkursu Twój Model Biznesowy. To niezwykłe wydarzenie organizowane przez Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości promuje najbardziej innowacyjne i konkurencyjne pomysły na biznes na terenie Dąbrowy Górniczej. Zaangażowanie Saint-Gobain Glass w ten projekt nie jest przypadkowe. Firma, zaliczana do 100 najbardziej innowacyjnych na świecie, zdecydowała się wesprzeć lokalną przedsiębiorczość, dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.

Czytaj więcej

 
Wyniki konkursu Saint-Gobain Glass Design Award. Przedstawiamy laureatów i nagrodzone prace zdjęcie

Wyniki konkursu Saint-Gobain Glass Design Award. Przedstawiamy laureatów i nagrodzone prace

23 maja 2023 roku podczas uroczystej gali w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu, a także wręczono nagrody laureatom konkursu Saint-Gobain Glass Design Award. Wydarzenie było także okazją do wartościowej dyskusji na temat roli szkła we współczesnej architekturze, w której udział wzięli przedstawiciele organizatora konkursu oraz jurorzy.

Czytaj więcej

 
Saint-Gobain Glassolutions liderem w kategorii szyb i szkła w plebiscycie „Złota 15” Stolarki VIP zdjęcie

Saint-Gobain Glassolutions liderem w kategorii szyb i szkła w plebiscycie „Złota 15” Stolarki VIP

W gronie „Złotej 15”, wyłonionej w niezależnym plebiscycie przez przedstawicieli rodzimej branży, znalazły się najlepsze zdaniem respondentów zagraniczne firmy, które przyczyniają się do umacniania pozycji polskiej stolarki otworowej jako lidera europejskiego eksportu. Saint-Gobain Glassolutions zwyciężyło w kategorii „Szkło i szyby” ilością ponad 60% oddanych głosów, wyprzedzając tym samym innych wielkich graczy nominowanych w tej kategorii.

Czytaj więcej

 
Srebro dla zakładu Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej! zdjęcie

Srebro dla zakładu Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej!

Zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej przeszedł pomyślnie audyt Saint-Gobain WCM SILVER Award. Tym samym polski oddział globalnej marki stał się drugim zakładem Glass ze statusem SILVER w Europie i siódmym na świecie.

Czytaj więcej

 
„Era szkła we współczesnej architekturze trwa i będzie trwać w najlepsze” – wywiad z Benedyktem Kordułą, dyrektorem marketingu Saint-Gobain Glass zdjęcie

„Era szkła we współczesnej architekturze trwa i będzie trwać w najlepsze” – wywiad z Benedyktem Kordułą, dyrektorem marketingu Saint-Gobain Glass

„Era szkła we współczesnej architekturze trwa i będzie trwać w najlepsze” – wywiad z Benedyktem Kordułą, dyrektorem marketingu Saint-Gobain Glass

Czytaj więcej

 
Inwestycja w zieloną przyszłość budownictwa – 75 mln zł na rozbudowę małopolskiego zakładu Saint-Gobain Glassolutions zdjęcie

Inwestycja w zieloną przyszłość budownictwa – 75 mln zł na rozbudowę małopolskiego zakładu Saint-Gobain Glassolutions

Należąca do Grupy Saint-Gobain firma Glassolutions, jeden z wiodących producentów szyb zespolonych i przetwórców szkła budowlanego w Polsce, zamierza zainwestować 75 mln złotych w automatyzację zakładu produkcyjnego w Jaroszowcu.

Czytaj więcej

 
Saint-Gobain Architecture Student Contest 2023: wiemy, kto będzie reprezentował Polskę podczas światowych finałów w Lizbonie! zdjęcie

Saint-Gobain Architecture Student Contest 2023: wiemy, kto będzie reprezentował Polskę podczas światowych finałów w Lizbonie!

Krajowy etap Saint-Gobain Architecture Student Contest 2023, międzynarodowego konkursu dla studentów architektury, już za nami. W globalnym finale w Lizbonie Polskę reprezentować będzie duet studentek z Politechniki Wrocławskiej.

Czytaj więcej

 
Saint-Gobain w gronie partnerów Politechniki Krakowskiej zdjęcie

Saint-Gobain w gronie partnerów Politechniki Krakowskiej

Firma Saint-Gobain w Polsce 26 czerwca podpisała porozumienie z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej na rzecz współpracy z zakresu kształcenia i rozwoju kariery zawodowej studentów, a także podejmowania wspólnych przedsięwzięć badawczych. To kolejny krok na drodze do realizacji strategii Grupy, ujętej w celu nadrzędnym „Making the World a Better Home”, której jednym z filarów jest misja edukacyjna z zakresu zrównoważonego budownictwa oraz stosowania proekologicznych i zaawansowanych technologicznie materiałów konstrukcyjnych.

Czytaj więcej

 
Saint-Gobain Architecture Student Contest 2024 – znamy temat 19. edycji konkursu! zdjęcie

Saint-Gobain Architecture Student Contest 2024 – znamy temat 19. edycji konkursu!

Nadchodzi kolejna odsłona Architecture Student Contest – międzynarodowego konkursu kierowanego do studentów architektury, których zadaniem jest projektowanie i ożywianie zdegradowanej przestrzeni miejskiej z uwzględnieniem komfortu użytkowników i wymagań środowiskowych. Po słonecznej Lizbonie przyszedł czas na przeciwną destynację. Gdzie odbędzie się najbliższa edycja konkursu? Jakie wyzwanie zostanie postawione przed uczestnikami?

Czytaj więcej

 
Razem #DlaKlimatu! Drogowskaz dla zrównoważonego rozwoju zdjęcie

Razem #DlaKlimatu! Drogowskaz dla zrównoważonego rozwoju

Saint-Gobain Glass i Hydro Building System jednoczą siły na rzecz dekarbonizacji, wspierając sektor budownictwa w projektowaniu fasad w oparciu o założenia gospodarki obiegu zamkniętego, a kluczem są: ORAÉ® – pierwsze na świecie szkło bazowe o niskim śladzie węglowym oraz systemy fasadowe z Hydro CIRCAL® 75R. Jakie znaczenie dla inwestorów będzie miała ta koalicja i dlaczego warto stawiać na wskazane produkty tych firm?

Czytaj więcej

 
Mierzą wysoko, by świat był lepszym domem dla nas wszystkich - o działaniach grupy Saint-Gobain w 2023 roku i planach na następne lata zdjęcie

Mierzą wysoko, by świat był lepszym domem dla nas wszystkich - o działaniach grupy Saint-Gobain w 2023 roku i planach na następne lata

Podczas COP28 UAE w Dubaju CEO Grupy Saint-Gobain, Benoit Bazin, stwierdził, że celem zrównoważonego budownictwa powinna być nie tylko troska o planetę, ale również satysfakcja mieszkańców w perspektywie długoterminowej. Wdrażanie bardziej neutralnych dla klimatu rozwiązań jest równoznaczne z zapewnianiem komfortu (wizualnego, termicznego, akustycznego) użytkownikom przestrzeni, pozytywnym wpływem na ich zdrowie i dobre samopoczucie, a także z efektywnością energetyczną. B. Bazin dodał również, że należy dążyć do tego, by zrównoważone budownictwo było dostępne dla wszystkich. O tym, jakie działania na rzecz branży budowlanej i w trosce o planetę podejmuje jeden z najważniejszych graczy tego sektora, opowiada Joanna Czynsz-Piechowiak, Prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce i Ukrainie.

Czytaj więcej

 
Przyszłość architektury w rękach młodych. Saint-Gobain Glass partnerem strategicznym IX edycji B4YA zdjęcie

Przyszłość architektury w rękach młodych. Saint-Gobain Glass partnerem strategicznym IX edycji B4YA

Ruszyła IX edycja Builder for the Young Architects – zainicjowanego przez redakcję miesięcznika „Builder”, ogólnopolskiego programu edukacyjnego promującego polską architekturę. Jak co roku, jego nieodłączną częścią jest Konkurs dla Młodych Architektów, podczas którego studenci i absolwenci rodzimych uczelni wyższych mogą zaprezentować własne spojrzenie na wyzwania, z jakimi musi się mierzyć współczesne budownictwo. Wsparcia merytorycznego uczestnikom udzielają Partnerzy Strategiczni, m.in. Saint-Gobain Glass – jeden z wiodących producentów rozwiązań szklanych.

Czytaj więcej

 
Najwyższa troska o środowisko – Saint-Gobain Glass z pierwszą na świecie bezemisyjną produkcją szkła płaskiego! zdjęcie

Najwyższa troska o środowisko – Saint-Gobain Glass z pierwszą na świecie bezemisyjną produkcją szkła płaskiego!

W obliczu postępujących zmian klimatu toczy się obecnie gra o najwyższą stawkę – powstrzymanie globalnego ocieplenia i zapewnienie komfortu życia obecnym i przyszłym pokoleniom.

Czytaj więcej

 
Uchwycić nieuchwytne. Saint-Gobain Glass rusza z cyklem inspirujących filmów o szkle zdjęcie

Uchwycić nieuchwytne. Saint-Gobain Glass rusza z cyklem inspirujących filmów o szkle

Przeszklenia w architekturze od wielu już lat kreują niezrównany design i fascynujące bryły. Otwierają wnętrza na świat zewnętrzny, tworzą harmonijną przestrzeń, wpływają na komfort i zadowolenie użytkowników, a także pomagają chronić środowisko naturalne.

Czytaj więcej

 
Fasada, która dba o komfort. Nagroda TOPBuilder 2022 dla szkła przeciwsłonecznego Saint-Gobain Glass! zdjęcie

Fasada, która dba o komfort. Nagroda TOPBuilder 2022 dla szkła przeciwsłonecznego Saint-Gobain Glass!

Niezrównany komfort świetlny, ulepszona ochrona przed przegrzewaniem, doskonała izolacyjność termiczna, estetyczny wygląd fasady, topowy design…

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 569