Artykuł Dodaj artykuł

PlanRadar: Nowe narzędzie do tworzenia harmonogramów ułatwi nadzorowanie projektów budowalnych

Nowa funkcja planowania wspomaga nadzór nad zespołem i przyczynia się do terminowej realizacji projektów budowlanych

narzędzie do tworzenia harmonogramów ułatwi nadzorowanie projektów budowalnych, planradar

Nowa funkcja planowania wspomaga nadzór nad zespołem i przyczynia się do terminowej realizacji projektów budowlanych

PlanRadar, jedna z czołowych europejskich cyfrowych platform do zarządzania budową i nieruchomościami, wprowadza nowe narzędzie do planowania. Celem innowacji jest ułatwienie ekipom budowlanym wykonywania zadań związanych z prowadzeniem prac i konserwacją obiektów poprzez zapewnienie większej przejrzystości w nadzorze oraz wsparcia w dotrzymywaniu uzgodnionych terminów.

Nowość, jaką jest „diagram Gantta”, wzbogaca istniejącą platformę PlanRadar o wizualizację kluczowych faz projektu. Dzięki połączeniu przyjaznego interfejsu z układem wizualnym ułatwiającym przeglądanie, oprogramowanie pozwala użytkownikom tworzyć harmonogramy projektów według standardowego, powszechnie uznawanego wykresu.

W przeciwieństwie do innych, podobnych narzędzi, „diagram Gantta” działa w ramach istniejącej funkcji Ticket PlanRadar, dzięki czemu jest bardziej wydajny, elastyczny i łatwy w obsłudze. Opcja tworzenia przejrzystych i szczegółowych wykresów na postawie sporządzonych list zadań, wzbogacona w funkcję oznaczania priorytetowych działań oraz wykreślania zakończonych etapów, umożliwia użytkownikom zaplanowanie drogi projektowej. To z kolei przekłada się wczesną identyfikację potencjalnych problemów, zapobieganie opóźnieniom oraz utrzymanie właściwego tempa prac projektowych.

Nowa funkcja na bieżąco pokazuje występujące w harmonogramie opóźnienia, co umożliwia natychmiastową reakcję oraz jeszcze sprawniejsze reagowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów. W ramach zmian w planie projektu użytkownicy mogą w szybki i prosty sposób przeciągać i upuszczać poszczególne elementy harmonogramu i na bieżąco go aktualizować. To pozwala kierownikom projektów trzymać rękę na pulsie nawet w przypadku losowych zmian i nieprzewidzianych zdarzeń, tak, aby żaden etap realizacji nie został pominięty.

Możliwość pracy w połączeniu z innymi popularnymi programami do tworzenia harmonogramów pozwala klientom PlanRadar importować plany ich działań z takich aplikacji jak Primavera P6, Microsoft Project lub ASTA Powerproject. Dzięki temu użytkownicy platformy mogą wprowadzić swoje tickety PlanRadar do harmonogramów z innych aplikacji i modyfikować agendę w ramach jednego software’u w zależności od potrzeb.

– Sukces każdego projektu sprowadza się do zdolności zespołu do utrzymania wytyczonego kursu – komentuje wprowadzone ulepszenia Ibrahim Imam, współzałożyciel i jeden z dyrektorów generalnych PlanRadar. – W żadnej branży nie sprawdza się to bardziej niż w budownictwie, gdzie najmniejszy błąd czy wada mogą pociągać za sobą ogromne konsekwencje. Przy tak wielu różnych podmiotach zaangażowanych w fazę planowania, budowy i odbioru inwestycji, nadążenie za wszystkimi aspektami projektu wymaga przejrzystego i rzetelnego planu, z jasno przydzielonymi obowiązkami. Jego brak grozi niedotrzymaniem terminów, co powoduje kosztowne opóźnienia. Harmonogram PlanRadar został zaprojektowany po to, aby temu zapobiec i dostarczyć menadżerom projektów intuicyjne narzędzie, za pomocą którego mogą śledzić postępy projektu i dzielić się nimi z innymi pracownikami odpowiedzialnymi za nadzór przebiegu budowy.

– Przemysł budowlany ulega cyfryzacji, dlatego każda nowa technologia powinna być dostępna i przyjazna dla wszystkich członków zespołu projektowego – dodaje drugi z dyrektorów generalnych, Sander Van de Rijdt. – To z kolei oznacza, że interfejs powinien być dla użytkownika łatwy i intuicyjny w obsłudze – tak, aby każdy mógł bez trudu pracować z platformą. Nasza nowa funkcjonalność będzie nadal ewoluowała i oferowała nowe możliwości, o czym będziemy informować na bieżąco – kontynuuje Sander Van de Rijdt. – Jest to jedno z wielu ulepszeń platformy, które planujemy rozwijać na bieżąco od 2022 roku, zapewniając tym samym globalnej branży budowlanej narzędzia sprzyjające osiągnięciu wyższej wydajności i zmniejszonej ilości odpadów, co przekłada się na wyższe marże.

Najnowszą funkcję harmonogramu wprowadzano wraz z rozwiązaniem integracyjnym „PlanRadar Connect”. Jest to kolejny krok po udanej rundzie inwestycyjnej „Serii B” o wartości 69 mln USD. Zebrane w celu dalszej poprawy możliwości badawczo-rozwojowych firmy fundusze przekierowano na cele rozwoju innowacji, w tym nowy hub technologiczny i wyspecjalizowany zespół ds. innowacji produktowych, aby wspierać platformę w miarę jej rozwoju i ewolucji.

Więcej informacji o nowej funkcji harmonogramu PlanRadar i samej platformie publikujemy tutaj.

Artykuł został dodany przez firmę

PlanRadar GmbH

PlanRadar - oprogramowanie do prowadzenia dokumentacji budowlanej, zarządzania zadaniami i eliminacji usterek. Rozpocznij za darmo!

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.