Artykuł Dodaj artykuł

PlanRadar dodaje funkcję zarządzania dokumentami w celu usprawnienia prowadzenia dokumentacji projektowej

PlanRadar, jedna z wiodących europejskich platform cyfrowych do zarządzania projektami budowlanymi, nieruchomościami i obiektami, wzbogaciła swój kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania cyfrowego o nową funkcję zarządzania dokumentami. Od teraz prowadzenie dokumentacji inwestycyjnej będzie jeszcze łatwiejsze.

PlanRadar dodaje funkcję zarządzania dokumentami w celu usprawnienia prowadzenia dokumentacji projektowej

PlanRadar, jedna z wiodących europejskich platform cyfrowych do zarządzania projektami budowlanymi, nieruchomościami i obiektami, wzbogaciła swój kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania cyfrowego o nową funkcję zarządzania dokumentami. Od teraz prowadzenie dokumentacji inwestycyjnej będzie jeszcze łatwiejsze.

Nowa funkcja zarządzania dokumentami została zaprojektowana specjalnie w odpowiedzi na prośby obecnych użytkowników PlanRadar o łatwy w użyciu, intuicyjny i usprawniony sposób zarządzania danymi pomiędzy zespołami pracującymi w terenie i na zapleczu. W odpowiedzi na to wezwanie, PlanRadar opracował nową opcję śledzenia, planowania i dokumentowania zatwierdzeń, której celem jest ułatwienie procesów związanych z przeprowadzaniem audytu i monitoringiem statusu akceptacji podczas projektów.

Nowa funkcja zarządzania dokumentami znacznie podniesie jakość współpracy w zespole. Od teraz użytkownicy będą mogli cyfrowo przechowywać wszystkie dane na temat projektu w łatwo dostępnych folderach, oznaczać plany, dzielić się opiniami, zatwierdzać aktualne dokumenty oraz kontrolować wprowadzane do plików zmiany w czasie rzeczywistym.

Jednak to nie wszystko. Lepsza funkcjonalność uzyskana dzięki implementacji nowego narzędzia pozwoli zespołom znacznie zaoszczędzić czas. A to dzięki scentralizowanemu systemowi zarządzania, w którym wszystko jest przechowywane w łatwej do przeszukiwania bazie danych dla projektów budowlanych i nieruchomości. Wprowadzenie nowej funkcji gwarantuje zespołom projektowym, że ważne dokumenty są bezpieczne i łatwe do odszukania, co wspiera działania związane z przestrzeganiem przepisów.

Integracja bez ograniczeń

Mając na względzie ciągłą ewolucję systemów oprogramowania, nowa opcja zarządzania dokumentami została również opracowana z myślą o interoperacyjności. PlanRadar stworzył tę funkcję jako samodzielne rozwiązanie do przechowywania i zarządzania dokumentami – przeznaczone specjalnie dla profesjonalistów z branży budowlanej i nieruchomości – lub do integracji z innym oprogramowaniem, z którego klienci już korzystają. W efekcie dokumenty z Sharepoint, Dropbox i Google Drive mogą być przesyłane bezpośrednio do platformy PlanRadar i na odwrót. Dodatkowo, łatwy w użyciu interfejs sprawia, że wprowadzanie do systemu nowych połączeń z aplikacjami jest szybkie i proste.

Warto podkreślić, że nowa funkcja zminimalizuje kosztowne błędy związane z zaniedbaniami w dokumentach, zmianami w projektach i brakiem wymaganych zatwierdzeń, co zredukuje potencjalne ryzyko błędów i awarii. Jednocześnie umożliwi ona przechowywanie pełnej i kompleksowej dokumentacji na wypadek ewentualnych roszczeń lub postępowań prawnych.

Sprawne zarządzanie dokumentacją sprzyja lepszym wynikom

– W świecie podlegającym twardym regulacjom, gdzie dostęp do poprawnych i kompleksowych informacji jest nie do podważenia, nasza funkcja zarządzania dokumentami wspiera codzienne, dokładne zarządzanie danymi. Dzięki temu można przeznaczyć więcej czasu na zadania o wysokiej wartości, zwiększając przy tym wydajność, ograniczając błędy i osiągając lepsze wyniki. Co ważne, upraszcza ona obieg pracy, zapewniając brak luk w zarządzaniu dokumentacją, a także zachęca do bezkonfliktowej współpracy, która umożliwia zespołom projektowym budowanie z pewnością i jasnością – mówi Ibrahim Imam, współzałożyciel PlanRadar.

– Nieustannie pracujemy nad rozszerzeniem możliwości naszej platformy, opracowując nowe funkcje i usługi zgodnie z wymaganiami naszych klientów. Słuchamy ich i nigdy nie wprowadzamy innowacji dla samej innowacji. Na przykład, niedawno rozwinęliśmy funkcjonalność kodu QR w ramach naszego produktu, aby odpowiedzieć na potrzeby klientów i ułatwić im pracę podczas przeprowadzania inspekcji bezpieczeństwa pożarowego. – komentuje Imam. –Wielu naszych klientów sygnalizowało także, że przestrzeganie i śledzenie przepisów, m.in. tych z zakresu zarządzania informacjami o aktywach, spędza im sen z powiek. Dlatego nasza najnowsza innowacja do zarządzania dokumentami pozwoli zapewnić im większą przejrzystość poprzez zniwelowanie wszelkich niedociągnięć w przebiegu prac projektowych – podsumowuje.

– Bywa, że zarządzanie dokumentami może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, zwłaszcza przy wielu zmiennych elementach i zaangażowaniu wielu osób. Nasza nowa aktualizacja ma na celu zmianę tego stanu rzeczy poprzez ustanowienie jednego źródła informacji i zapewnienie jasnego nadzoru nad projektami – mówi Krzysztof Studziński, kierownik zespołu PlanRadar w Polsce. – W coraz bardziej cyfrowym przemyśle chcemy sprawić, aby platformy internetowe stały się normą i miały praktyczny charakter. Łatwość użytkowania jest dla nas najważniejsza i rozumiemy wyzwania, przed którymi stają nasi klienci. Główną rolą tej funkcji jest zmniejszenie obciążenia związanego z gromadzeniem danych i zgodnością z przepisami przy minimalnym zakłóceniu istniejącego oprogramowania, sprzętu i realizowanych projektów – podsumowuje.

Aby dowiedzieć się więcej o nowej funkcji zarządzania dokumentami PlanRadar, kliknij tutaj.

Artykuł został dodany przez firmę

PlanRadar GmbH

PlanRadar - oprogramowanie do prowadzenia dokumentacji budowlanej, zarządzania zadaniami i eliminacji usterek. Rozpocznij za darmo!

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.