Artykuł Dodaj artykuł

Ciepły, zdrowy i oszczędny dom

Pośpiesz się, ociepl dom i mieszkaj komfortowo!

termoizolacja domu to ciepło zdrowie i oszczędności

Współczesny budynek jednorodzinny poza elegancką bryłą i funkcjonalnością, powinien zapewniać domownikom komfort cieplny oraz zdrowy mikroklimat przez cały rok. Jak to zrobić? To proste, wystarczy wykonać termoizolację domu wysokiej jakości styropianem. Dobrze wykonana gwarantuje ciepło w najbardziej mroźne dni z minimalnymi kosztami na ogrzewanie oraz przyjemny chłód w upalne lato bez klimatyzacji. UWAGA: Termoizolacja domów styropianem to stosunkowo prosta robota budowlana, dlatego właściciele wciąż nieocielonych budynków mają szanse ją wykonać jeszcze przed tegoroczną zimą!

Ocieplenie domu gwarantuje ograniczenie zużycia coraz droższej energii niezbędnej do zapewnienia optymalnej temperatury jego wnętrza oraz daje oszczędności na ogrzewaniu liczone w tysiącach złotych rocznie. Docieplenie budynku to jedna z kluczowych robót budowalnych zarówno podczas powstawania budynku jak i modernizacji czy remontu budynku użytkowanego. Poza oczywistym zyskiem w postaci zaoszczędzonych pieniędzy na ogrzewaniu i klimatyzacji zapewnia optymalną temperaturę i wilgotność pomieszczeń, wpływając pozytywnie na samopoczucie oraz zdrowie rodziny nie tylko w sezonie grzewczym.

Zdrowie i pieniądze

W domu bez właściwej izolacji termicznej bardzo trudno zimą zapewnić odpowiednią temperaturę w jego wnętrzach. Właściciel takiego obiektu musi montować grzejniki o dużej mocy, które następnie nieustannie pracują na pełnych obrotach. Powietrze w takich pomieszczeniach jest bardzo suche, intensywnie cyrkuluje transportując, m.in. kurz, który negatywnie wpływa na drogi oddechowe.

- Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu stanowią ok. 70 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji. Między innymi dlatego właściwa ochrona cieplna bryły budynku jest tak ważna. Mimo, że jest niewidoczna, pełni bardzo ważną rolę, zarówno w oszczędzaniu energii, jak i zapewnieniu komfortu cieplnego dla jego mieszkańców. Zastosowanie styropianu o odpowiedniej grubości oraz wysokich parametrach, np. Termonium Plus przynosi najlepsze rezultaty i jest bardzo skuteczne. Profesjonalnie wykonana termoizolacja to najbardziej racjonalna i opłacalna inwestycja - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki.

Zaufaj specjalistom

Eksperci zalecają ocieplenie materiałami wysokiej jakości, pochodzącymi od jednego producenta. Najlepiej gdy są dopasowane i skompletowane w tzw. kompletnym systemie ociepleń. W takim rozwiązaniu komponenty systemu wzajemnie się uzupełniają, dając najlepsze efekty. Eksperci szacują, że przy obecnych trendach cenowych kwota zainwestowana w wysokiej klasy termoizolację zwróci się w ciągu kilka lat.

- Długi, polski sezon grzewczy może wiązać się z dodatkowymi tysiącami złotych w rachunkach za energię. Właściwa izolacja termiczna jest najlepszym sposobem na ich obniżenie. Termoizolacja to również jedno z najważniejszych przedsięwzięć na rzecz ochrony środowiska, ograniczające smog i niską emisję – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki.

Ocieplaj z głową

Wydatki na styropian wynoszą około 10-15% kosztów kompletnego ocieplenia budynku, a tylko około 2% całkowitych kosztów budowy domu. Dlatego sugerowanie się tylko ceną przy wyborze materiałów izolacyjnych jest delikatnie mówiąc mało roztropne. Eksperci zalecają wybieranie markowych styropianów posiadających rekomendację, np. Instytutu Techniki Budowlanej. Obecnie świetnym źródłem informacji na temat jakości materiałów budowlanych jest lista wyników kontroli materiałów budowlanych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego znajdująca się na stronie państwowego urzędu: https://snrwb.gunb.gov.pl/public/?page=probki. Dlaczego tak ważne jest, by sprawdzać jakość styropianu przed zakupem? Niestety cześć płyt wciąż ma zaniżone, najważniejsze parametry niezgodne z wartościami, które producent obiecał spełnić w deklaracjach zgodności, na opakowaniu czy w karcie produktu. Taki „wybrakowany” izolator nie zapewni tak skutecznej ochrony termicznej, jak ten najwyższej jakości, którego wyniki kontroli są pozytywne. Do kalendarzowej zimy został jeszcze ponad miesiąc, więc wciąż masz możliwość wykonania termoizolacji domu w tym roku. Nie czekaj, do dzieła!

Artykuł reklamowy

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.