Artykuł Dodaj artykuł

Husqvarna PRIME - nowe zasady gry dla branży cięcia w betonie

Husqvarna Construction przedstawia PRIME™ ― nową linię maszyn wykorzystujących niezwykle wydajną technologię cięcia w betonie.

 
Linia maszyn do cięcia w betonie, Husqvarna
Husqvarna AB
Linia maszyn do cięcia w betonie, Husqvarna

Husqvarna Construction przedstawia PRIME™ ― nową linię maszyn wykorzystujących niezwykle wydajną technologię cięcia w betonie. Husqvarna PRIME™ to lekkie, lecz potężnej mocy maszyny elektryczne do cięcia i wiercenia w konstrukcjach betonowych i murowanych. Maszyny zasilane są przez agregat przetwarzający napięcie  o standardowej charakterystyce w prąd wysokiej częstotliwości.

Firma Husqvarna wprowadza do gry nową wydajność i użyteczność podczas pracy w betonie na nieznanym dotąd poziomie. Linia PRIME™ obejmuje potężnej mocy maszyny elektryczne do cięcia materiałów, wiercenia i cięcia ścian z ręki. Wszystko to dzięki wykorzystaniu napięcia o wysokiej częstotliwości i cyfrowemu przetwarzaniu. Agregaty Husqvarna PP 65 oraz Husqvarna PP 220 przetwarzają typowe napięcie prądu zmiennego w prąd o wysokiej częstotliwości, napędzający do działania urządzenia tnące i wiercące. Poprzez PRIME™ systemy elektroniczne zastępują hydraulikę i mechanikę we wszystkich obszarach związanych z cięciem betonu.

Rozwinięciem nazwy PRIME™  są odpowiednio: Powerful (Potężna moc), Revolutionary (Rewolucyjne), Intelligent (Inteligencja), Modular (Modułowość) oraz Electric (Elektryczność).

Cechy linii maszyn do cięcia w betonie, Husqvarna

Produkty z linii Husqvarna PRIME™ rozpoczynają nowy trend wyższej wydajności i użyteczności w branży. Podnoszą poziom skuteczności, efektywności oraz mobilności użytkowników podczas pracy maszynami. 

Urządzenia z serii PRIME™

Elektryczna przecinarka pierścieniowa Husqvarna K 6500 Ring
Husqvarna K 6500 Ring
Husqvarna AB
Przecinarka elektryczna Husqvarna K 6500
Husqvarna K 6500
Husqvarna AB
Uniwersalny silnik elektryczny do wiertnic Husqvarna DM 650
Husqvarna DM 650
Husqvarna AB
System do cięcia ścian i stropów tarczami Husqvarna WS 220
Husqvarna WS 220
Husqvarna AB
 

Husqvarna K 6500 Ring

Pierwsza elektryczna przecinarka pierścieniowa Husqvarna i zarazem jedna z najmocniejszych przecinarek ręcznych w historii – jej moc jest porównywalna do mocy hydraulicznej przecinarki pierścieniowej! Wysoka moc wyjściowa, mały ciężar i dobrze wyważony korpus przy niskim poziomie drgań decydują o znakomitej wydajności maszyny. Wykonuje cięcia na głębokość do 270 mm. Współpracuje z agregatami PP 65 i PP 220.

Husqvarna K 6500

Przecinarka elektryczna, jedna z najpotężniejszych przecinarek ręcznych w historii, ma moc porównywalną do przecinarki hydraulicznej. Wysoka moc wyjściowa, mały ciężar i dobrze wyważony korpus przy niskim poziomie drgań decydują o znakomitej wydajności maszyny i łatwości jej obsługi. Współpracuje z agregatami PP 65 i PP 220.

Husqvarna DM 650 

Uniwersalny silnik elektryczny do wiertnic o dużej mocy. Ma 2 biegi mechaniczne i 9 elektronicznych, z możliwością zmiany podczas pracy dla uzyskania optymalnej prędkości roboczej. Duża moc wyjściowa, mały ciężar i przemyślana konstrukcja sprawiają, że system nadaje się idealnie do wszelkich prac wiertnicą. Zaleca się pracę wiertłami o średnicy 100 – 600 mm. Współpracuje z agregatami PP 65 i PP 220.

Husqvarna WS 220

Kompaktowy lecz mający dużą moc elektryczny system do cięcia ścian i stropów tarczami o średnicy 600–900 mm, umożliwiający cięcie o grubości do 390 mm. Silnik dostarcza wrzecionu moc 6 kW, ważąc zaledwie 19 kg.

Husqvarna PP 65

Chłodzony powietrzem, lekki agregat do przecinarek ręcznych Husqvarna K 6500, przecinarek pierścieniowych K 6500 Ring oraz silników do wiertnic DM 650. Mały ciężar – tylko 10 kg. Zaawansowana moc obliczeniowa zapewnia maszynie maksymalną wydajność cięcia i wiercenia. Zwarta konstrukcja i przyjazny dla użytkownika interfejs decydują o niezwykłej łatwości użytkowania tego systemu.

Husqvarna PP 220

Chłodzony wodą agregat o mocy 7 kW do pił ściennych Husqvarna WS 220, z bezprzewodowym pilotem sterującym. Mały ciężar – tylko 10 kg. Zaawansowana moc obliczeniowa zapewnia maszynie maksymalną wydajność cięcia i wiercenia. Współpracuje także z przecinarkami ręcznymi K 6500, przecinarkami pierścieniowymi K 6500 Ring i silnikami DM 650.

Lekki agregat do przecinarek ręcznych Husqvarna PP 65 Chłodzony wodą agregat o mocy 7 kW do pił ściennych Husqvarna PP 220
Husqvarna PP 65
Husqvarna AB
Husqvarna PP 220
Husqvarna AB

 

Podobne artykuły