Infrastruktura podziemna obejmuje szeroki zakres obiektów – od tuneli komunikacyjnych i przejść pod rzekami, przez kolektory techniczne i magazyny strategiczne, po jaskinie składowe i schrony. Budowa takich konstrukcji wymaga odmiennego podejścia niż tradycyjne budownictwo naziemne. Inżynierowie muszą radzić sobie z ograniczoną przestrzenią roboczą, nieprzewidywalnymi warunkami geologicznymi oraz koniecznością zachowania stabilności otaczającego gruntu. Dodatkowo, prace prowadzone pod terenami zurbanizowanymi wymagają minimalizacji wpływu na istniejącą infrastrukturę i budynki. Każdy projekt podziemny to unikalne wyzwanie techniczne, gdzie doświadczenie zespołu i właściwy dobór metod roboczych decydują o sukcesie realizacji.
Targi Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura przyciągnęły przedstawicieli najważniejszych instytucji branżowych, a także producentów i dystrybutorów najnowszych maszyn i sprzętów wykorzystywanych w budownictwie. Spotkaniu targowemu towarzyszyły specjalistyczne seminaria i konferencje, premiery produktowe i prezentacje nowości.
Trzy pojazdy marki BMC – jednego z największych tureckich producentów pojazdów ciężarowych będą miały swoją premierę podczas Targów Nowa Infrastruktura już od 10 do 11 maja 2022 roku w Targach Kielce. Marka BMC jest wprowadzana na polski rynek po raz pierwszy przez Autobagi Polska - producenta i dealera pojazdów ciężarowych oraz dostawczych różnych marek.
Targi Budownictwa Infrastrukturalnego - NOWA INFRASTRUKTURA, które odbędą się od 10 do 11 maja 2022 w Targach Kielce to miejsce prezentacji innowacyjnych produktów, nowoczesnych maszyn i rozwiązań technologicznych. W programie zaplanowano szereg branżowych konferencji i wykładów, podczas których omówione zostaną m.in. wyzwania i szanse przed jakimi stoi branża budowlana.
Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego - NOWA INFRASTRUKTURA, które odbędą się od 10 do 11 maja 2022 roku to kompleksowe spotkanie branżowe z bogatym zakresem branżowym i merytorycznym. To okazja do odbycia wielu merytorycznych rozmów i spotkań ze specjalistami z branży, przedstawicielami najważniejszych firm budowlanych oraz zarządcami infrastruktury. Podczas targów nie zabraknie prezentacji innowacyjnych produktów, nowoczesnych maszyn i rozwiązań technologicznych oraz pokazów dynamicznych na specjalnym terenie demonstracyjnym.
Wydarzenie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zarządów generalnych wykonawców, podwykonawców, przewoźników kolejowych, dostawców materiałów oraz instytucji publicznych. Celem konferencji będzie dyskusja na tematy kluczowe dla rozwoju polskiego budownictwa infrastrukturalnego oraz sektora kolejowego. Poruszymy m.in. zagadnienia związane z prawem zamówień publicznych, a także partnerstwem publiczno-prywatnym. Omówimy kluczowe inwestycje kolejowe, które będą miały ogromny wpływ na dalszy rozwój wielu sektorów polskiej gospodarki.
9 marca 2022 w hotelu The Westin Warsaw odbędzie się XIII edycja konferencji „Infrastruktura Polska i Budownictwo”, która jest organizowana przez Executive Club.
Infrastruktura kolejowa i tramwajowa odgrywają ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu miast i regionów w całym kraju. Aby sprostać rosnącym wymaganiom przewozowym oraz poprawić efektywność transportu, niezbędna jest modernizacja oraz budowa nowych odcinków torów i torowisk. Odpowiedzią na te wyzwania są innowacyjne technologie, które rewolucjonizują budownictwo kolejowe i tramwajowe w Polsce.
9 marca 2022 roku w hotelu The Westin Warsaw, odbyła się XIII edycja konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo 2022. Podczas czterech paneli dyskusyjnych oraz trzech prezentacji, zaproszeni eksperci omówili najważniejsze kwestie dotyczące sektora budowlanego, kolejowego, transportowego oraz infrastrukturalnego. Zwieńczeniem wydarzenia była wieczorna gala rozdania „Diamentów Infrastruktury i Budownictwa”, dla najbardziej wyróżniających się podmiotów w ww. branżach. Wydarzenie zainaugurowało wystąpienie Pana Piotra Uścińskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
2 kwietnia 2026 roku BERGER Bau podpisał umowę na realizację zadania pn. „Budowa nowego mostu wraz z dojazdami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 137 w miejscowości Sulęcin”. Inwestycja stanowi istotny element modernizacji jednego z kluczowych ciągów komunikacyjnych zachodniej części województwa lubuskiego. Prace rozpoczną się 27 kwietnia 2026 roku, a ich zakończenie przewidziano w terminie 8 miesięcy od dnia podpisania umowy. Wartość kontraktu wynosi 4 434 029,51 zł brutto.
To najważniejsze spotkanie w kalendarzach firm z sektora budownictwa infrastrukturalnego, które niemal od 30 lat łączy liderów z branży. 10 i 11 kwietnia w kieleckim ośrodku wystawienniczym – nowa odsłona targów Autostrada Nowa Infrastruktura. Wystawcy wciąż mogą rezerwować powierzchnię do prezentacji swoich produktów.
22 czerwca w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbędzie się XII edycja konferencji „Infrastruktura Polska i Budownictwo” organizowana przez Executive Club.
Nowa przeprawa w Stroniu Śląskim, zniszczona w wyniku powodzi w 2024 roku, została oddana do ruchu drogowego 1 grudnia 2025 r.
22 czerwca w hotelu Sheraton Grand Warsaw miała miejsce XII edycja konferencji „Infrastruktura Polska i Budownictwo”. Podczas czterech paneli dyskusyjnych oraz pięciu wystąpień, zaproszeni eksperci omówili najważniejsze kwestie dla sektora. Zwieńczeniem wydarzenia była wieczorna gala rozdania „Diamentów Infrastruktury i Budownictwa”, dla najbardziej wyróżniających się podmiotów w branżach.
Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie miasta i ich mieszkańcy stają przed rosnącą skalą wyzwań, takich jak zanieczyszczenie powietrza, występowanie miejskiej wyspy ciepła, nadmiar lub niedobór wody czy utrata naturalnych siedlisk.